«Мова – духовне багатство народу»

12.11.2018

     Тиждень української мови та писемності пройшов під гаслом «Мова - духовне багатство народу»

Метою всіх проведених заходів було:

  • донести до учнів красу і багатство рідної мови;
  • збагачувати словниковий запас учнів;
  • розвивати інтерес до історій свого народу, зв'язне мовлення та вміння робити висновки.

   Учасниками мовознавчого турніру «Мова калинова, гордосте моя...» стали десятикласники. У чесній і захоплюючій боротьбі перемогу здобула команда «Дивосвіт».

   Учні 9 класу написали диктант «Літописець» про батька вітчизняної історії Нестора Літописця, його роль і місце у розвитку української науки і культури.

   У 5 класі проведено інтелектуальну гру «Рідну мову буду знати, берегти і шанувати». П'ятикласники відгадували мовні загадки, складали з окремих слів прислів'я, фразеологізми та пояснювали їх значення, розв'язували лінгвістичні задачі. Більше про історію писемності довідалися учні 11 класу, працюючи над усними переказами текстів публіцистичного стилю.

     А учні 6 класу дізналися багато нового, пов'язаного з вивченням теми: «Зміни приголосних при творенні слів» - «Цікава географія». Утворюючи нові слова, працювали з картою України і знаходили назви областей.

    У 7 класі пройшов вродливий урок з красою по-українськи на тему: «Твір-опис зовнішності людини в художньому стилі». Діти дізналися про те, яким вважається ідеал краси в інших країнах світу, підбирали прислів'я та приказки про вроду, дізналися про секрети української краси, та маленькі хитрощі українок