3 клас

День « Намалюй пташку»
Прийшла весна. Все оживає від зимової сплячки. З далеких країв повертаються наші пернаті друзі – птахи. Земля прикрашається, готується зустрічати їх. 7 квітня з учнями 3 класу була проведена година творчості «Намалюй пташку». Діти дізнались про те, які птахи повертаються з теплих країв, переглянули відео про перелітніх птахів, розгадували кросворд, не забули поповнити запаси корму у годівничках.
Акція годівничка
«Допоможемо пташкам прожити,
щоб зимою не тужити»
Птахи не тільки
прикрашають наше життя, вони
перші помічники людини у
боротьбі проти шкідливих комах та гризунів. Їх здавна називають
санітарами лісу та полів. Тому скільки б у нас не було різних
справ, забав та веселощів, ми, третьокласники, не забуваємо
про своїх крилатих
друзів. Допомагаємо їм, і вони стануть всім у пригоді, сторицею віддячать
своєю невтомною працею
та піснями.

Всесвітній день дитини
20
листопада відзначається Всесвітній день дитини. З учнями 3 класу була проведена
година спілкування присвячена цьому дню. Під час її проведення ще раз нагадали дітям про їхні права та обов'язки.
Діти розгадували кросворди, відновлювали вірші, проходили лабіринтами, розмальовували
малюнки, також влаштували собі солодкий перекус, загадували бажання. Але
бажання у всіх одне - мир на нашій землі.
Подорож у країну прав
У рамках тижня «Громадянського суспільства» із здобувачами освіти 3 класу було проведено виховну справу на тему: «Подорож у країну прав».
Кожному учневі було донесено, які вони мають права та обов'язки, яку несуть відповідальність за їх порушення, а також під час бесіди кожен міг висловити свою думку, задати запитання та отримати на нього відповідь. Діти грали у гру «Права та обов'язки».
Учні зрозуміли, що їхні права будуть поважати інші, якщо вони самі будуть поважати права інших.
Тиждень безпеки дорожнього руху
Третьокласниики продовжують подорожувати країною знань. Але яка ж подорож може відбутися без знань правил дорожнього руху? Тож долучились до проведення Тижня безпеки дорожнього руху з метою запобігання травматизму внаслідок дорожньо-транспортних пригод. Під час години спілкування на тему «Подорож до країни дорожніх знаків» переглянули презентацію «Увага, діти на дорозі», відгадували загадки, повторили правила переходу вулиць, провели вікторину «Правила безпеки», переглянули мультфільми про безпеку руху, створили лепбук « Безпека руху». Пізнавальним було і написання диктанту «Увага, діти на дорозі».
Діти зробили висновок: щоб почуватись на
вулиці безпечно, потрібно дотримуватись правил дорожнього руху та правил особистої
безпеки.

День знань
Сьогодні пролунав перший дзвоник для учнів Подвірненського ліцею, адже війна ніколи не порушить наших традицій.
Перший урок з третьокласниками пройшов на тему «Україна в серці-перемога в душі!». Діти виконуючи різні завдання- розгадували ребуси, загадки, різні ігри, пригадували найпопулярніші українські пісні, зупинялись на відпочинок.
Ми пишаємося, що ми УКРАЇНЦІ, пишаємося нашою державою, нашими захисниками, нашими ЗСУ!
Схиляємося перед тими, хто щодня наближає
нашу перемогу!
АРХІВ
2023-2024 н.р.

Дякуємо нашим воїнам Світла за те, що можем одягнути ВИШИВАНКИ!
В вишиванках - наша українська доля,
спогади і пам'ять, радість і журба.
В вишиванках - наша незалежність й воля,
прагнення до миру, щастя і добра.
ПРАВИЛА ВИВЧАЄМО-ПРО БЕЗПЕКУ ДБАЄМО
У рамках тижня безпечного дорожнього руху в 2 класі була проведена виховна бесіда на тему «Правила дорожні дітям знати годиться», спрямована на вивчення ПДР, дотримання безпеки життєдіяльності під час дороги з дому до школи і навпаки.
Провели гру, де учні перевтілювались в учасників дорожнього руху (пішоходів, пасажирів) та відпрацьовували правильну поведінку під час різних ігрових та педагогічних ситуацій. Діти з великим задоволенням долучались до вивчення дорожніх знаків та правил поведінки на дорогах, громадському транспорті.
ДЕНЬ МАТЕРІ
Мама – найголовніша людина в житті кожного. Найтепліші спогади дитинства неможливі без мами – вони завжди оберігають нас, дають мудрі й добрі поради. Материнська любов залишається безумовною і незмінною.
Учні 2 класу взяли участь у челенджі « В обіймах найдорожчої».
Діти вітають своїх найрідніших, найласкавіших, найдорожчих матусь у світі з Днем Матері.
Щира подяка всім матерям, щастя, добра, любові й мирного неба над головою!
9 травня Україна разом з ЄС відзначає на державному рівні День Європи. В цей день ми згадуємо про історію європейської інтеграції та, як народи, що свого часу ворогували, зуміли об'єднатися заради спільного майбутнього. У 2 класі із здобувачами освіти була проведена інформаційна хвилинка, метою якої було розширити інформаційне поле учнів про країни Європейського Союзу, підкреслити приналежність нашої держави до європейської сім'ї народів і безперечність її європейського вибору в майбутньому, розширювати знання учнів про європейські цінності, почуття гордості за свою країну – Україну. Україна сьогодні живе у дружбі та розумінні з іншими державами, межує з 7 країнами, чотири з яких є членами Європейського Союзу. Саме партнерські відносини з країнами Європи відіграють для нашої держави велике значення. Ми переконалися сьогодні, що наша держава може з впевненістю просуватися до єдиного європейського простору, бо здатна зробити вагомий внесок у розбудову нової об'єднаної Європи.
Спорт як запорука здоров'я
Безцінний скарб,
Що ми здоров'ям звемо
Із юних літ нам треба берегти.
Здоров'я школярів багато в чому залежить від їхніх теоретичних знань і практичних навичок, які сприяють збереженню здоров'я. На даний момент школа відіграє велику роль у розвитку здоров'я дитини, її ставлення до свого здоров'я, реальних дій і вчинків, які створюють умови для набуття здорового способу життя.
На сучасному етапі розвитку суспільства пріоритетним напрямом виховного процесу є формування у всіх учасників освітнього процесу моральних цінностей, що виробила цивілізація протягом тисячоліть свого існування. Здоров'я дітей – основа розвитку держави.
З цією метою з учнями 2 класу була проведена година спілкування « Спорт як запорука здоров'я» з метою підвищувати інформованість учасників освітнього процесу про здоровий спосіб життя, мотивувати бажання зміцнювати своє здоров'я і здоров'я оточуючих, виховувати любов до життя. Разом створили у класі спортивний куточок, обговорили які ігри можна організовувати під час перерв. Учні дізналися багато корисної інформації, яку зможуть використати у повсякденному житті, отримали допомогу у профілактиці зміцнення здоров'я та формуванні культури здоров'я через різноманітні види виховної діяльності.
У нашому житті є багато проблем, що завдають шкоди здоров'ю. Але потрібно пам'ятати, що все залежить від людини. Здорова людина завжди усміхнена, весела і життєрадісна. Тож і ми Вам бажаємо міцного здоров'я та гарного настрою! Дякуємо ЗСУ за можливість мати яскраве шкільне життя!
Тиждень Духовності
Християнська любов - це прив'язаність до Бога, невидимими ниточками доброчесністю нашого серця.
Протягом тижня було проведено різноманітні види та форми роботи з
учнями
другого класу щодо
духовно – морального виховання.
Було проведено такі заходи:
- Знайомились із Хресною дорогою Ісуса.
- Дидактичні ігри: «Добре – погано», «Оціни вчинок», «Мої моральні цінності», «Що означає любити ближнього?», «Асоціативний кущик добра».
- Художньо – продуктивна діяльність: розмальовування писанок, колективна розмальовка «Дякуємо ЗСУ за те, що святкуємо Великдень вдома».
- Слухання дитячих християнських пісень і руханок: «Хтось стукає до мене», «Тому, хто біля тебе, руку дай», «Не роби маленька ручко, що не слід».
- Розгадування Великоднього кросворду.
На завершення тематичного тижня усі разом помолилися спільною молитвою за мир в Україні, та склали свої особисті прохання . Нехай ця найщиріша дитяча молитва, яка для Бога є наймилішою, буде вислухана!
Добрі справи мають стати доброю традицією, яку потрібно підтримувати і зробити кредом свого життя кожному громадянину нашої Батьківщини. Не залишайтеся байдужими! Будьте добрими, милосердними!

Європейський тиждень імунізації
В кінці квітня
проводиться Європейський тиждень імунізації. В рамках тижня в 2 класі учні переглянули
мультфільм про щеплення «Вакцинація-запорука
здоров'я. Цей захід покликаний
донести до діток, що імунізація має величезне значення для профілактики
захворювань і захисту життя. Учні зрозуміли, що хворобу легше попередити, ніж
потім її лікувати. Дітки переконалися, що вакцинація є унікальним, перевіреним
роками засобом попередження інфекційних хвороб і завдяки проведенню профілактичних щеплень
щорічно рятується життя. Отже, щеплення- це наше здоров'я в
майбутньому. Ми - за здоровий спосіб життя, ми - за щеплення. Адже життя і
здоров'я - найбільші цінності.

Земля – наш рідний дім, нам жити в нім!
Щороку 22 квітня жителі нашої планети відзначають День Землі. Це чудова нагода вкотре замислитися над проблемою збереження навколишнього середовища, усвідомити необхідність порозуміння між людиною та природою, об'єднатися заради благополуччя нашого подальшого існування на планеті.
Учні 2 класу підготували для учнів школи літературно- музичну композицію «Земля – наш рідний дім, нам жити в нім!».
А ще другокласники презентували міні-проект «Земля моя ! Моя планета».
Проведені заходи зацікавили дітей, сприяли поглибленню екологічних знань, розвитку творчої уяви, спонукали учнів до розуміння необхідності дбайливого ставлення до природи, відчуття власної відповідальності за збереження навколишнього середовища.

Малювання – кращий засіб від дитячого стресу
Малювання – улюблене заняття багатьох маленьких дітей, яке не тільки розважає, а й дає користь. Дітям до вподоби яскраві кольори. Також це ефективний засіб, аби позбутися стресу.
До дня цивільного
захисту з учнями другого класу була проведена ранкова зустріч "Збережи
життя" під час якої вивели формулу щастя. Всі зрозуміли, що життя -це
доброта, доброзичливість, розум, кмітливість, здоров'я.Під
час виховної справи діти переглянули відео "Урок безпеки з псом
Патроном або небезпечні знахідки". Тепер у разі небезпеки будемо діяти
впевнено та спокійно.
В рамках проведення Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності у 2 класі була проведена година спілкування на тему «Щоб не трапилось біди». Здобувачі освіти згадали правила безпечної поведінки при пожежі, обговорили різні життєві ситуації, переглянули мультфільм «Небезпечні забави лисенятка Фредді» і дійшли до висновку, що з вогнем краще не жартувати.
20 БЕРЕЗНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЩАСТЯ
Кілька років тому з'явилося одне з
найоригінальніших і водночас незвичних свят – Міжнародний день щастя. Традиційно
його відзначають 20 березня. Другокласники долучилися до цього дійства і нагадали всім, що варто радіти життю і бути вдячним
за всі подарунки долі, навіть якщо іноді вона підкидає не надто приємні
сюрпризи.
У цей весняний день бажаємо справжнього людського щастя. Не
втрачайте віри у краще, вмійте радіти життю, навіть у найважчі моменти.
Дякуємо нашим захисникам!
Нехай все складається так, як задумано!

Загальношкільний челендж
«Національні страви України»
Українці пишаються своєю державою,
традиціями, своїми мудрими предками, родючими полями, красою своїх земель.
Славляться українці і своєю незрівняною кухнею.
Другокласники презентували млинці та узвар, адже Масляна на носі.
З давніх – давен, вироби з тіста були дуже популярні в Україні. Особливе місце займають вироби з млинцевого тіста.
Млинці готувалися в основному на велике свято - Масляна. Ця страва відома ще з часів Київської Русі. Вона є однією з національних страв нашої країни.
До млинців смакує узвар. Традиційно, узвар залишається одним з найбільш популярних українських напоїв вже багато років. Його готують у свята, полюбляють у піст, а також і просто у будні. Основа узвару – це суміш засушених фруктів: яблук, груш, абрикосів, вишень, слив тощо. Причини такої неймовірної любові українців до узвару, це не лише його смак та користь, а й простота приготування.
Смачна наша українська кухня, щедра, як душа нашого працьовитого народу.
Сподіваємось, що всім було цікаво послухати про її страви.
Щовесни, коли тануть сніги
І на рясті засяє веселка,
Повні сил і живої снаги
Ми вшановуємо пам'ять Шевченка.
У ці березневі дні, такі нелегкі для українського народу, ми з особливим трепетом вшановуємо пам'ять Т.Г. Шевченка. Цьогоріч ми будемо святкувати 210 річницю від дня народження Кобзаря. До Шевченківських днів ми готувалися заздалегідь, вчили вірші Шевченка та читали їх напам'ять. Діти передивилися тематичну виставку в шкільній бібліотеці, де зібрані твори Кобзаря.
Ім'я Тараса Шевченка глибоко вкорінене у національній свідомості українського народу. Без його імені не можна уявити світової літератури, української культури. Його творчість невмируща, це святиня, якою дорожить і гордиться український народ.
Якщо чужий приходить в дім
У рамках тижня протидії торгівлі людьми в 2 класі була проведена бесіда на тему «Якщо чужий приходить в дім», метою якої було навчити дітей як поводити себе під
час зустрічі з незнайомцями. Вияснили хто такий незнайомець, переглянули
відеоролик з серії «Корисні підказки», розглянули різні ситуації з казок,
пригадали телефони екстрених служб. Діти дійшли висновку, що зустріч з незнайомими людьми може бути
небезпечною, тому потрібно діяти одразу.
День рідної мови
21 лютого – Міжнародний день рідної мови. Це свято відзначає уся наша держава. Цивілізоване суспільство не може існувати без мови – засобу спілкування між людьми, засобу вираження думки і передачі досвіду сучасникам і наступним поколінням.
До відзначення Міжнародного дня рідної мови долучилися і другокласники. Цей день у нашому класі пройшов під гаслом «Відчуй смак української мови!..». Провели цікаву та пізнавальну вікторину, переглянули презентацію про українську мову, попрацювали з листівками-розмальовками.
Отже, проведення Міжнародного
дня рідної мови не тільки поглибило знання учнів з української мови, а й стало
джерелом позитивних емоцій, мобілізувало творчі зусилля, підвищило мотивацію
вивчення рідної мови та культури власної країни. Здобувачі освіти зрозуміли, що
мову треба шанувати, берегти і розумно збагачувати.
День Державного Герба України
19 лютого в Україні відзначається День Державного Герба.
Герб-це один із символів державності та нашої ідентичності. Вже багато століть герб єднає українців та надає сил. Український тризуб уособлює для нас зв'язок поколінь, прагнення українського народу до власної державності, соборності та незалежності. І сьогодні він на наших знаменах і зброї – як символ незламності і звитяжної боротьби проти окупанта!
З дітьми було проведено інформаційну п'ятихвилинку "Державний герб України, де вони ознайомились з історією виникнення цього свята, відгадували кросворд « Тризуб».

Благодійний ярмарок
16 лютого у нашому ліцеї відбувся благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ. Учні 2 класу разом з батькам активно долучились до доброї справи. Зібрані кошти будуть передані нашим героям, які мужньо захищають Україну від ворога та наближають таку довгоочікувану Перемогу.
Дякуємо всім і кожному особисто, хто долучився до цього заходу, за активність, ініціативність, небайдужість і підтримку наших Збройних Сил!
Наша СИЛА – у нашому ЄДНАННІ!
Об'єднуймо зусилля заради Перемоги!
В єдності наша сила
16 лютого в Україні вдруге відзначають День Єднання . Головна мета цього дня показати єдність українського народу, наголосити, що саме в єдності наша сила і міць. До цієї події долучились і другокласники. Був проведений виховний захід сповнений щирих емоцій, патріотичного піднесення, любові до Батьківщини і бажання миру! Діти познайомилися з історією виникнення цього свята, провели вікторину, будували «асоціативний кущ» до слів «Україна» та «Єднання», активно долучилися до челенджу «Долоньки єднання».
Був проведений виховний захід, який ще більше об'єднав нас в одну родину, тому що Україна - це наш дім.
Тож цінуймо, бережімо та примножуймо те, що маємо, для захисту нашої країни, для мирного життя, блакитного неба і щедрих ланів
на нашій рідній Україні. Дякуємо нашим захисникам!
Святкуємо радість читання разом!
(всесвітній день читання вголос)
Дитино!
Книгу читай-
розумнішим ставай!
Хто багато читає-
той багато знає.
День безпечного Інтернету
6 лютого 2024 р. у світі відзначають День безпечного Інтернету. Головна мета — просувати ідеї відповідального використання онлайн-технологій та мобільних пристроїв, особливо дітьми та молоддю.
У цей день, ми провели ряд цікавих завдань:
по-перше, переглянули презентацію « Безпечний інтернет»;
по-друге, провели вікторину, де дізнавались про цікаві факти стосовно інтернету та його історії;
по-третє, ми провели круглий стіл за яким діти ділились своїми думками та відповідали на поставленні запитання стосовно безпеки в інтернеті.
Також ми дізналися про різні аспекти інтернет-безпеки: кібербулінг, мобільне шахрайство, інтернет-залежність тощо.
Отож, день всесвітньої безпеки в інтернеті пройшов пречудово!
«Вогонь –друг, вогонь – ворог»
Із здобувачами освіти 2 класу була проведена виховна справа « Вогонь –друг, вогонь – ворог», мета якої поглибити поінформованість та знання учнів про пожежну безпеку та енергозбереження, навичок обережного поводження з вогнем, правильної поведінки під час пожежі, виховання у дітей розуміння важких наслідків з причин порушення Правил пожежної безпеки.
Було організовано показ мультиплікаційних фільмів «Фокс і Трот поспішають на допомогу. Пожежа - серія 4», «Пожежа» та документальний фільм «Пожежники» та «101 – служба порятунку» для учнів 1-4 класів.
Діти
отримали знання, якою має бути поведінка під час пожежі, щоб уникнути нещасних
випадків. При пожежі не можна чекати і бути повільним чи байдужим. Тому, всім слід пам'ятати, що
означає цифра «101» і негайно діяти.
Виховна година «Мій настрій»
25 січня із здобувачами освіти 2 класу проведено виховну годину «Мій настрій», мета якої ознайомити учнів із світом позитивних і негативних емоцій; вчити дітей керувати своїми емоціями з метою зміцнення свого здоров'я; вказати на значення позитивного настрою, усмішки для збереження здоров'я; виховувати бажання мати і примножувати позитивні емоції; розпізнавати свої почуття під час спілкування з іншими людьми, бажання покращувати настрій собі й оточуючим.
Діти працювали у групах, намагалися придумати, як можна покращити настрій, із задоволенням виконали руханку «Я і ти», грали у гру «Пантоміма». Піклуймося про ментальне здоров'я дітей та плекаймо їх стійкість – бо це не тільки збереження їх здоров'я, а й внесок у майбутнє держави.
Акція «Нагодуй пташок взимку»
Птахи не тільки
прикрашають наше життя, вони
перші помічники людини у
боротьбі проти шкідливих комах та гризунів. Їх здавна називають
санітарами лісу та полів. Тому скільки б у нас не було різних
справ, забав та веселощів, ми не забуваємо
про своїх крилатих
друзів. Допомагаємо їм, і вони стануть всім у пригоді, сторицею віддячать
своєю невтомною працею
та піснями.
Соборна Україна
Незламна Нація
Щороку 22-го січня в Україні святкують День Соборності. Історичним підґрунтям цієї дати стало проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося у 1919 році, і було ще одним проявом віковічного прагнення українців до своєї незалежності.
З метою формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення Дня Соборності України, в 2 класі Подвірненського ліцею , проведено виховну справу «Захід, схід – одна країна! Це – соборна Україна» яка сприяла розвитку почуття любові до рідної Батьківщини.
Учні переглянули відеоролик «22січня - День Соборності України». Другокласники поглибили знання про історію виникнення свята Соборності України. Ознайомилися з цікавими фактами про Україну, розгадували загадки, працювали над прислів'ями та з любов'ю створювали ланцюжок єдності з жителів областей України.
Відзначення цього свята сьогодні важливе, як ніколи. Воно нагадує нам про те, що лише в єдності ми маємо силу, лише разом зможемо подолати всі біди та нещастя, які випали на долю нашого багатостраждального народу.
Другокласники віддали шану захисникам, жителям села Подвірне, які загинули під час воєнних дій, захищаючи незалежність, єдність, свободу нашої України.
День обіймів
Міжнародний день обіймів у світі відзначають щороку 21 січня. Цей день важливий для кожної людини, оскільки допомагає відчути себе важливим та дати іншим відчуття вагомості.
Особливо це свято полюбляють діти, оскільки вони є відвертими та легше виявляють свої почуття. Обійми захищають від внутрішніх страхів, заспокоюють, зціляють від хвороб. А Міжнародний день обіймів допомагає зрозуміти, що ми залежні одне від одного та щодня потребуємо дотиків від навколишніх.
Ми, другокласники, не чекаємо цього дня, а
обнімаємось часто при нагоді, бо нам добре
разом.

З Різдвом Христовим і Новим роком!
Дякуючи нашим захисникам, навчання в 1 семестрі пройшло цікаво і результативно. Ми навчались, досліджували, розважались, мріяли...
Після канікул нас чекають не менш цікаві уроки та подорожі. Головне,щоб прийдешній рік став переможним і мирним!!!
З Різдвом Христовим і Новим роком
вітають всіх учні 2 класу.
Подорож у країну прав
11 грудня із здобувачами освіти 2 класу було проведено виховну справу на тему: «Подорож у країну прав».
Кожному учневі було донесено, які вони мають права та обов'язки, яку несуть відповідальність за їх порушення, а також під час бесіди кожен міг висловити свою думку, задати запитання та отримати на нього відповідь.діти грали у гру «Дозволено не дозволено».
Учні зрозуміли, що їхні права
будуть поважати інші, якщо вони самі будуть поважати
права інших.
День природознавства
У п'ятницю ми завітали до Дослідоленду. Вивчаючи з ЯДС тему «РОСЛИНИ», діти, як справжні науковці, обговорювали проблему, як виростити нову рослину без насіння. Висували гіпотези, шукали інформацію в Інтернеті, формували висновки. Всі без винятку,і діти, і батьки, були в захваті від творчої співпраці. Все це сприяло формуванню наукових понять у дітей і практичному засвоєнню одного з наукових способів пізнання довкілля – експерименту.
Вирішили що на даний момент ми можемо перевірити як розмножуються кімнатні рослини-фіалка, традесканція, алое, хлорофітум.
Експеримент триває. Було цікаво і пізнавально!
День хустки
Щорічно 7 грудня відзначаємо День української хустки. Тож другокласники із задоволенням долучились до відзначення цього свята одягнувши хустки.
Якщо вишиванка - це генетичний код кожного українця, то хустина - оберіг та символ життя, памʼять роду, його святиня. Споконвіку українки носили хустку, яка вважалась оберегом, символізувала любов та свободу, вірність традиціям і патріотизм.
Хай завжди українська хустка-берегиня береже тепло наших душ і живе вічно, як наша невмируща - Україна.
Бережемо своє коріння, шануємо
українське і передаємо традиції.
ДЕНЬ СВЯТОГО МИКОЛАЯ
ДЕНЬ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ
Сьогодні ми відзначаємо два свята, які об'єднує віра!
Віра у дива, у добро та Перемогу!
І той факт, що цього року День Збройних Сил України та Святого Миколая відзначається вперше в одну дату, може означати тільки одне - ДИВА трапляються, а наша ПЕРЕМОГА БУДЕ.
Мої другокласники з нетерпінням чекали щедрого Миколая. Напередодні свята учні згадували усі свої добрі і не дуже добрі вчинки, писали листи до Святого Миколая, створили новорічну фотозону, виготовили поробки до свята; вивчили пісню, яку заспівали Святому Миколаю.
Ми дуже хотіли допомогти Святому Миколаю, який поспішав до нас із подарунками, тому без вагань вирішили пройти квест .
Наша подорож привела нас до різних цікавих місць у пошуках зірок, які мали освітити його шлях. Запалити кожну зірочку ми могли тільки виконуючи різні цікаві завдання: відгадували загадки, розповідали цікаві факти про життя Святого Миколая, співали пісні, читали вірші та грали у ігри.
Наш квест закінчився в укритті, під звуки сирен, але і це не завадило Миколаю знайти нас. Учні радісно вітали піснею Святого Миколая , за що отримали довгоочікувані подарунки!
Це був захоплюючий квест, який навчив нас вірити у добро, вірити у чудо та піклуватись про інших, як і сам Миколай!
Хай Святий Миколай принесе усім нам українцям такий бажаний мир і омріяну перемогу!
День математики
Четвертого дня учні 2 класу вирушили до
країни Математика. Другокласники
випробовували свої знання, показали свої розумові здібності. Сподобалось дітям
виконувати завдання на новорічну тематику. Було цікаво та пізнавально.
День здоров'я
У середу, 6
грудня провели спортивні змагання між 1 і 2 класами «Вперед, до перемоги!».
Піднесенню патріотичного духу сприяли ігри на спритність, уважність, швидкість.
Змагання були присвячені ЗСУ.
День мистецтва
У
вівторок, 5 грудня, у нас був день
Мистецтва. Діти виготовляли
Миколайчиків, приймали участь у створенні фотозони у класі.
Тиждень початкової школи
День української мови
4 грудня у нашій школі розпочався тиждень початкових класів. У перший день другокласники здійснили подорож до Смайлоленду. Кожного учня прикрашав смайлик, який відображав його настрій.
З таким гарним настроєм на уроці української мови діти писали листи Святому Миколаю. Діти розповідали про свої побажання, про те, що були слухняними. Але всіх об'єднувала одна мрія-Перемога.
Добро переможе!
Під таким гаслом в 2 класі пройшов Урок доброти про гуманне ставлення до братів наших менших, присвячений Всесвітньому дню захисту тварин.
На уроці обговорили з учнями важливі питання ставлення до пухнастих, піклування про них та відповідального поводження.
Класний
керівник Тлуста Г.І.
ХОЛОДНИЙ ПОДИХ ЗГАСЛОЇ СВІЧІ
Зроніть
сльозу. Бо ми не мали сліз.
Заплачте разом, а не наодинці.
Зроніть сльозу за тими, хто не зріс,
Що мали зватись гордо — українці.
Ніна
Виноградська.
Щорічно в четверту суботу листопада
українці відзначають День пам'яті жертв Голодомору.
У цьому році 25 листопада Україна вшановує 90-ті роковини наймасштабнішого Голодомору 1932-1933 р.р., організованого радянською владою.
Голод – зброя геноциду, повинен був забрати не лише життя мільйонів українців, а й вбити нашу гідність, перетворити на «безлікий совєцкий народ». Але він не зламав нас, не змусив зрадити своє національне – я.
З нагоди пам'яті про жертв Голодомору у 2 класі було проведено виховну годину. Даний захід зворушив пам'ять та до глибини душі торкнув дітей, тому що зараз ми знову боремось з тим самим ворогом, підступним, зрадливим і брехливим.
Про цю жахливу, нестерпно- болючу
сторінку нашої історії не забудемо і не пробачимо. Ми повинні знати свого
ворога в обличчя, щоб ніколи більше не допустити такої трагедії.
Україна - країна нескорених!
З нагоди Дня Гідності та Свободи, який весь український народ відзначає 21 листопада, в 2 класі проведено патріотичний урок «Україна - країна нескорених!».
Учні переглянули фото та відео матеріали про трагічні події, що мали місце на Майдані Незалежності, ознайомилися з поняттями «гідність» та «свобода», «єдність» й «цілісність» України, закріпили отримані знання під час гри «Гідно-негідно».
Діти хвилиною мовчання вшанували пам՚ять
Героїв Небесної Сотні, загиблих учасників російсько-української війни, які
віддали життя за наше майбутнє. Усі вони залишаться в пам'яті народу назавжди,
стануть гордістю й прикладом для майбутніх поколінь.
Всесвітній день дитини
20 листопада відзначається Всесвітній день дитини – свято взаєморозуміння та підтримки діяльності, спрямованої на забезпечення благополуччя дітей зі всього світу. В цей день ще раз нагадали дітям про їхні права та обов'язки.
Діти мають залишатись дітьми, перш
ніж стати дорослими, а наш з Вами обов'язок – зробити все можливе, щоб вони
зростали в комфортних умовах. Відповідно до Декларації прав дитини, прийнятою
Генеральною Асамблеєю та Конвенцію про права дитини, кожна дитина має право на
освіту, здоров'я, належну медичну допомогу, ім'я та громадянство. Кожна дитина
по факту народження заслуговує на турботливе родинне середовище та захист від
жорстокого поводження чи насильства.

Безпечна дорога додому
У 2 класі 17 листопада був проведений єдиний національний
урок на тему «Безпечна дорога
додому» . Учні грали у гру «Ми безпечні
пішоходи», провели вікторину «Так, ні». Діти уважно прослухали, повторили
правила безпечного переходу вулиці, аналізували ситуації. Під час гри учні
називали дорожні знаки, вчилися користуватися правилами вуличного руху.
Виховували у собі відповідальність за своє здоров'я і життя . Звичайно, учням
дуже сподобалося малювати малюнки на тему «Світлофор Моргайко». Дітям було
пізнавально, корисно, весело, цікаво!
Всі ми різні - Всі ми рівні!!!!
Під таким гаслом пройшов у 2 класі Міжнародний день толерантності, який щорічно відзначається 16 листопада.
Бути толерантним-означає поважати інших, незважаючи на розбіжності, це означає бути уважним до інших і звертати увагу на те, що зближує нас разом. В цей день провели з дітками цікаву гру "Якщо ти людина,то...", провели тематичну фізхвилинку, створили "дерево толерантності", "сплели" віночок толерантності, намалювали малюнки добрих справ. Дітки класу взяли активну участь у наповненні баночки « добрих справ».
Пам'ятаймо,що толерантність -це риса цивілізованого суспільства!!!
Дякуємо нашим мужнім воїнам за можливість вчитися і навчати,пізнавати і дізнаватися.
Кольоровий тиждень Толерантності
З 13 по 17 листопада у школі пройшов «Кольоровий тиждень толерантності" під девізом «Толерантність – шлях до миру та співпраці». Упродовж тижня другокласники брали активну участь у різних заходах. Щодня було висвітлено план дій на наступний день, оголошено правила, яких необхідно дотримуватися, адже кожен день був тематичним та не схожим на інші.
Понеділок зафарбувався у синій колір. Працювали над задачами геометричного змісту, розв'язання яких нам підказувала інтуїція. Адже синій колір вважається кольором інтуїції. А як яскраво він виглядає!
Вівторок у нас був зелений день. Це колір природи, рослин. Взяли участь у пізнавальному квесті «Як тварини готуються до зими».
Середа- казкова, яскрава, різнокольорова, з улюбленою іграшкою.
Четвер у нас був червоним, «Інтелектуальна розминка». Червоний колір надавав впевненості, заряджав енергією, позбавляв туги і негативних емоцій, викликав відчуття тепла і мав зігріваючу дію.
П'ятниця, останній день цього тижня видалася сонячною і яскравою, адже була жовта. Жовтий колір символізує радість, оптимізм, щастя, дружелюбність та впевненість. Недарма, саме цей колір, вважають кольором Сонця. Вийшли помилуватись останніми жовтими кольорами осені.
Діти під час всього тижня були енергійними та захопленими проектами "Кольорового тижня". Цей тиждень надав можливість другокласникам виразити свою креативність, сприяв підвищенню духу, викликав велике зацікавлення та створював позитивне шкільне середовище.
Бажаємо всім жити кольорово та позитивно!
Бути людяними, вміти слухати, сприймати та розуміти, пробачати та цінувати, підтримувати та поважати один одного, – саме цьому ми намагаємося навчати наших учнів. На сьогоднішній день толерантність є найважливішою умовою миру і злагоди в сім'ї, в колективі та суспільстві.
День доброти
Сьогодні, у Всесвітній день доброти, ми з другокласниками протоптали стежку доброти, якою вони будуть йти впевнено, даруючи усім радість і любов. І ця година доброти переросте у щоденну потребу робити добро.
Доброта – це слово із сонечком схоже.
Воно зігріває, робить життя ясним,
світлим, радісним.
Збережемо ресурси рідної Землі
З кожним роком, в умовах зростаючого дефіциту енергоресурсів та постійного підвищення їх ціни, питання енергозбереження, питної води та ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів набувають все більш важливого значення. Особливого значення набула тема енергозбереження у період війни.
Всі ми хочемо відчувати себе захищеними від холоду і непогоди, мати теплі домівки і комфортні умови праці та відпочинку. З цією метою в 2 класі було проведено годину спілкування з питань енергозбереження: «Збережемо ресурси рідної Землі». Під час заходу розгадували загадки, переглядали відеоролики, пограли у гру «Так чи ні». Романюк Валерія, учениця 6 класу розповіла дітям як економити енергоресурси та вручила дітям «пам'ятки енергозбереження».
Учні зрозуміли, що розумне та ефективне використання енергоносіїв в побуті не тільки зменшує витрати в бюджеті кожної родини, а й зміцнює економічний стан країни.
Чим раціональніше ми використовуємо тепло та електричну енергію, тим менше втрачається природних ресурсів, зберігається довкілля від забруднень. Тому, закликаємо всіх- ощадливо використовуйте електроенергію, тепло, воду, природний газ: утепляйте вікна, двері, під'їзди своїх домівок, регулюйте споживання енергоносіїв, запобігайте їх марнотратному використанню не лише під час Тижня енергозбереження, а повсякденно і повсякчас.
Споживайте енергію розумно!
В рамках Тижня української писемності та мови, який проходить у ліцеї під гаслом «Є солов'їна – є Україна!», в 2 класі була проведена виховна справа на тему: «Мова моя українська, батьківська, материнська». Діти разом з вчителем створили сенкан до слова мова, дізнались про різні мовні цікавинки розгадували загадки про мову.
Діти прийшли до
висновку, що всі українці мають зрозуміти, що
ми не маємо права втратити цей дорогоцінний скарб, адже мова, як і Україна,
починається з кожного з нас. Такий захід гартує учнів на шляху зміцнення державності, формування громадянського
світогляду. Адже кожен народ відбувся лише тоді, коли усвідомив себе у рідному
слові. Чудовий настрій, любов до рідного краю, гордість за свою мову і народ
відчули учні в цей день і понесли це в свої сім'ї та домівки.
Година спілкування з гендерної рівності
"Я – хлопчик, я – дівчинка, ми – різні, ми – рівні"
В рамках соціально-профілактичної акції «16 днів проти гендерного насильства» у 2 класі із здобувачами освіти була проведена виховна справа на тему «Я –хлопчик, я –дівчинка, ми різні, ми рівні».
Мета заходу: надати учням інформацію з гендерних питань в доступній для них формі, показати, що дівчатка і хлопчики мають рівні права та рівні можливості на зрозумілих сюжетних лініях з використанням ігор та конкурсних завдань; включити хлопчиків і дівчаток у спільну роботу, вчити їх співпрацювати творчо і злагоджено; сприяти згуртуванню дитячого колективу; формувати навички колективізму, позитивне ставлення до протилежної статі; виховувати почуття дружби, взаємоповаги.
Діти розгадували кросворд, грали у гру «Встанови асоціацію», «Мікрофон», «Мирилки», «Перетворення».
Учні дійшли висновку, що надійний друг може бути і дівчинкою, і хлопчиком. Я думаю, що тепер наші дівчатка більше ніколи не будуть вважати хлопчиків нецікавими, а хлопчики ніколи не ображатимуть дівчаток, а навпаки будуть їх захищати. Ви всі переконалися, що існує багато справ, які можна, які необхідно, які цікаво робити разом. Лише разом і дівчаткам, і хлопчикам можна виступати єдиною командою. Лише разом і дівчатка, і хлопчики можуть стати сильною командою, девізом якої буде "Я – хлопчик, я – дівчинка, ми – рівні".
День гарбуза
26 жовтня – День гарбуза. Головна мета цього дня –поширювати інформацію про цілющі властивості цього продукту та його цінність для організму. До цього заходу діти готувались заздалегідь: відшукували вдома гарбуза –рекордсмена свого городу, робили заміри, виготовляли гарбуза з паперу, створювали сенкан до слово гарбуз, потім переходили до виготовлення страви з гарбуза- все це фотографували та створювали колаж з цих фото. Звичайно, що в цьому їм допомагали батьки. У школі діти переглянули презентацію про гарбуз. На уроці української мови діти підбирали прикметники до слова гарбуз, а на математиці -відновлювали рівності на гарбузову тематику. Урок мистецтва також був присвячений гарбузові-діти малювали гарбуз, а відпочивали під фізкультхвилинку «Ходить гарбуз по городу».
Нушівці дійшли висновку, що страви з гарбуза дуже корисні, тому їх потрібно споживати щоб бути здоровим.
Тиждень стилю
З 16 по 20 жовтня у Подвірненському ліцеї проходив тиждень стилю. Другокласники активно долучились до його проведення.
У ПОНЕДІЛОК діти прийшли одягнені у патріотичні кольори.
ВІВТОРОК зустрів другокласників у стінах школи у яскравих кольорах.
В СЕРЕДУ учні прийшли у джинсовому одязі.
У ЧЕТВЕР школярі одяглись у національний одяг.
П'ЯТНИЦЯ зустріла другокласників у школі в спортивному одязі.
Діти із задоволенням проявили свою індивідуальність, креативність та бажання до перевтілень.
Будь обережним при зустрічі з незнайомцями
З нагоди Європейського дня боротьби з
торгівлею людьми в 2 класі класний керівник Тлуста Галина Іванівна провела
виховну справу на тему: «Незнайомі люди.
Правила безпечної поведінки». Мета заходу: роз'яснити дітям , хто такі невідомі
та малознайомі люди, як діяти в різних ситуаціях. Діти переглянули презентацію
«Як поводитися з незнайомцями», розіграли різні ситуації, як потрібно діяти,
пограли у гру «Так чи ні», пригадали казки та реальні ситуації, де були
зустрічі з незнайомцями. В кінці заходу створили пам'ятку про основні правила
поведінки з незнайомими людьми.
Руханка сили
Діти — це майбутнє нашої країни, й зараз
важливо зберегти їхнє ментальне здоров'я та подарувати їм трішки тепла й
радості в цей неспокійний час війни.
Учні 2 класу із задоволенням долучились до всеукраїнського флешмобу
«Руханка сили», метою якої було емоційно
налаштуватися на плідну роботу, сприяти атмосфері емоційного відновлення,
почуттю безпеки та психоемоційного комфорту.
Хліб – усьому голова
6 жовтня традиційно в Україні відмічають Всесвітній День хліба. Для учнів 2 класу було проведено виховну справу на тему: «Хліб – усьому голова». Мета цього заходу: розширити знання учнів про хліб, як один із найдавніших і основних продуктів харчування, познайомити зі шляхом, який проходить хліб перш, ніж потрапити до нашого столу. Сформувати думку про хліб як про найбільшу цінність у житті людини. Довести до відома дітей, що хліб -результат праці людей багатьох професій. Збагатити знання про народні звичаї, що пов'язані з ним. Виховувати повагу до праці хлібороба, прищеплювати дбайливе ставлення до хліба.
Другокласники переглянули відеоролик про те, як до нас приходить хліб, розіграли у ролях казку «Колосок».
Наприкінці виховної справи учні склали разом з вчителем пам'ятку про бережне ставлення до хліба і зробили висновки, що його треба берегти і шанувати, як справжній скарб.
БЛАГОДІЙНИЙ ЯРМАРОК НА ПІДТРИМКУ ЗСУ
6 жовтня, в нашій школі було проведено благодійний ярмарок на підтримку Збройних Сил України.
На благодійному ярмарку продавалися різноманітні смаколики та власноруч виготовлені вироби. Відвідавши ярмарок, кожен отримав незабутні емоції, а головне - підтримав наших захисників.
Дякуємо всім і кожному особисто, хто долучився до цього заходу, за активність, ініціативність, небайдужість і підтримку наших Збройних Сил!
Спільними зусиллями нашого класу було зібрано кошти в сумі 2205 грн гривень.
Наша СИЛА – у нашому ЄДНАННІ!
Об'єднуймо зусилля заради Перемоги!
Разом ми – сила!
Разом ми – непереможні!
Добро переможе!
Під таким гаслом з ініціативи благодійного фонду «Щаслива лапа» в 2 класі пройшов Урок доброти про гуманне ставлення до братів наших менших, присвячений Всесвітньому дню захисту тварин.
На уроці обговорили з учнями важливі питання ставлення до пухнастих, піклування про них та відповідального поводження.
Класний керівник Тлуста Г.І.
Лист на передову!
Учні 2 класу Подвірненського ліцею приєднались до патріотичної акції під назвою «Лист на передову!». Другокласники натхненно писали та малювали листи-подяки на підтримку нашим солдатам – Захисникам та Захисницям України.
Сподіваємося, що ці листи стануть для наших захисників мотивацією, нагадуванням про те, що їх чекають вдома, та оберегом, який допоможе пройти крізь важкі часи.
Слава Україні! Героям слава!
Відкриття гри "Сокіл" ("Джура")
Назва рою: «ПЕРЧИНКИ»
Наш девіз:
Даймо,
перці, більше перцю,
Ми дамо і додамо.
А чи ж ми не українці?
Сало з перцем ми їмо.
- Що ж, перчинки, наше гасло:
Нам усім подвійне масло!
І всі страви поперчити!
З перцем нам смачніше жити!
- Гострий смак ми дуже любим
І приносим радість людям.
Наших знай, хто ще не звик,
Що ми гострі на язик.
- Гострий розум!
- Гострий зір!
- Гей, вперед, у себе вір!
Кожен з нас із щирим серцем,
Бо не прісні ми, а з перцем.
- Гей, червоні, ми все можем!
- Всі вперед! Ми переможем!
28.09.2023р. здобувачі освіти 2 класу Подвірненського ліцею взяли участь в урочистому відкритті гри "Сокіл" ("Джура"). Метою гри є військово-спортивне і національно-патріотичне виховання української молоді на основі традицій українського козацтва.
Акція «Смілива гривня»
Діти не менше за дорослих переймаються і відчувають проблеми, які треба вирішувати негайно.
Тож учні 2 класу активно долучились до акції "Смілива гривня". Вони знають, що ці кошти підуть на допомогу ЗСУ. Так кожен зробив свій внесок у нашу перемогу над ворогом.
Щиро віримо у ЗСУ!
Україна переможе!
Слава Україні!
Героям слава!
Читання творів Сухомлинського
Сьогодні ми згадуємо найкращого серед нас. Мудрого. Того, кого Бог покликав бути Учителем. Дав йому найтонший, найточніший інструмент, з допомогою якого твориться Людина, – Слово.
Із здобувачами освіти 2 класу був проведений урок читання творів В.О. Сухомлинського під відкритим небом.
Антибулінговий урок
Другокласники долучились до Всеукраїнського тижня протидії булінгу. У класі була проведена виховна справа на тему: «Усі люди рівні, усі люди гідні». Діти вчилися розрізняти булінг від конфлікту. Обговорили які є види булінгу, як протидіяти різним його проявам. Діти зрозуміли, що треба поважати свої права, права іншого і вчитися співіснувати разом.
25 вересня - Всесвітній день мрії
У когось мрії далекі і недосяжні, у когось близькі і реальні, чиїсь збудуться, а чиїсь і неможливо здійснити. Але у кожного вони є. Це стимул жити, йти вперед, думати, працювати.
Якщо ти живеш, то й мрія з тобою,
З нею в житті йдеш твердою ходою.
То ж мріймо стільки душа наша просить,
Вона нам в майбутньому щастя приносить.
Учні 2 класу підготували подорож у країну дитячих мрій
"У маленькому сердечку живе велика мрія".
Активно рухаємось до перемоги:
здорові діти-здорова нація!
Діти хочуть миру !
Сьогодні учні 2 класу говорили про мир. 21 вересня - Міжнародний день миру. Одне бажання на всіх-життя без війни, життя без сирен,без обстрілів... Дай, Боже, миру Україні!
Тиждень безпеки дорожнього руху
Другокласники продовжують подорожувати країною знань Але яка ж подорож може відбутися без знань правил дорожнього руху? Тож долучились до проведення Тижня безпеки дорожнього руху
«Увага, діти на дорозі», з метою запобігання травматизму внаслідок дорожньо-транспортних пригод. . Під час години спілкування відгадували загадки, обговорили вірш О.Шуваєвої «Будь уважним на дорозі», повторили правила переходу вулиць, провели вікторину «Правила безпеки», переглянули відеоролики.
Діти зробили висновок: щоб почуватись на
вулиці безпечно, потрібно дотримуватись правил дорожнього руху та правил
особистої безпеки.
Учні 2 та 8 класу Подвірненського ліцею долучилися до акції "Гімн української ідентичності 2023" з нагоди 53-ї річниці виконання пісень Володимира Івасюка "Червона рута".
Червона рута - одна із всесвітньовідомих українських пісень, автором якої став наш земляк - Володимир Івасюк.
#НПВБуковини2023, #ГімнУкраїнськоїІдентичності2023.
Подорож у майбутнє життя
Життя – це мить, зумій його прожити
6 вересня із здобувачами освіти 2 класу була проведена виховна справа на тему «Подорож у майбутнє». Мета заходу виховувати позитивне ставлення до життя, спорту, любов до фізкультури, зміцнювати здоров'я. Показати учням ідеали і цінності життя. Розвивати навички здорового способу життя та формувати стійкі мотиви і потреби до занять фізичною культурою і спортом. Формувати колектив класної родини. Прищеплювати почуття дружби, колективізму, взаємовиручки. Сприяти здоровому способу життя учнів. Розвивати уважність, спостережливість. Учні вирушили у подорож на транспорті майбутнього, під час подорожі робили зупинки, на яких виконували різні завдання.
Наші ранкові зустрічі «Веселі долоньки»
День знань
Сьогодні пролунав перший дзвоник для учнів Подвірненського ліцею, адже війна ніколи не порушить наших традицій. Вона не може знищити допитливість та прагнення до знань наших учнів. Вона не зламає наших вчителів, які ще сильніше прагнутимуть зберегти та передати палке відчуття єдності, гідності, патріотизму та любові до рідного краю, подвигу українського народу. Саме це дає нам надію на світле та мирне майбутнє для нашої України!
Перший урок з другокласниками пройшов на тему «Ми маленькі патріоти своєї країни». Діти подорожували Україною виконуючи різні завдання- ребуси, загадки, різні ігри, зупинялись на відпочинок.
Ми пишаємося, що ми УКРАЇНЦІ, пишаємося нашою державою, нашими захисниками, нашими ЗСУ!
Схиляємося перед тими, хто щодня наближає нашу перемогу!
Не менш важливим та пізнавальним був сьогодні Єдиний урок безпеки з учнями, під час якого з дітьми обговорили основні правила поведінки в умовах небезпеки.
АРХІВ
2022/2023 навчальний рік
Діти – це майбутнє нашої держави
Саме під таким гаслом пройшла виховна справа у 1 класі, присвячена Міжнародному дню захисту дітей. Діти дізнались про історію виникнення цього свята, про історію та традиції святкування в інших країнах світу. Школярі ознайомились із своїми правами та обов'язками, грали у гру «Так чи ні», розгадували ребуси, кросворди. На перерві залюбки малювали на асфальті, де відображали свої мрії.
#МояРодинаУнікальна2023
Я пишаюся своїми батьками Михайлищук Іриною Іванівною та Михайлищук Миколою Васильовичем. Вони обоє військові, були учасниками АТО. Захищали нашу країну в Луганській області, місто Щастя (ТЕС), Трьохізбенка, Станиця-Луганська, Новоайдар. На той час там були важкі бої. Я захоплююсь мужністю тата, а особливо мами. Зараз мій тато на фронті, захищає нашу країну. Мій тато не проводжає мене до школи, не снідає разом з нами, не обнімає. Ми постійно чекаємо татового дзвінка, хвилюємось за нього. Я мрію про перемогу, хочу, щоб тато повернувся додому. Я пишаюсь, що мої батьки служать заради безпеки наших людей.
Михайлищук Дарія, учениця 1 класу
#МояРодинаУнікальна2023
Я дуже люблю і пишаюсь своїми батьками-вони військові. Для мене вони найдорожчі у світі. Моя мама-військовий медик,вона лікує та допомагає людям. Її робота дуже важлива, вона рятує життя. Починаючи ще з прадіда мого тата у їхній сім'ї всі були військовими. Так і на даний час, майже вся наша родина стоїть на обороні та захисті нашої держави, як на суші так і в небі. Тому я також мрію стати військовим. Я хочу, щоб ми найближчим часом здобули Перемогу і всі повернулись до своїх рідних.
Сергій Клімов, 1 клас
Фото
Традиційно кожної другої неділі травня в Україні відмічається день матері. В 1 класі був проведений захід присвячений мамі. Метою заходу було формувати духовно-моральні цінності учнів, уявлення про призначення жінки, бережливо ставитися до близьких і рідних людей; розвивати творчі здібності школярів. Перші поняття про щастя, добро і ласку нерозривно пов'язані з образом найдорожчої для нас людини - матері. Від неї ми одержуємо життя. Вона вчить нас людських правил, оживляє наш розум, вкладає у наші вуста добрі слова.Немає на землі людини ближчої і дорожчої, ніж мама. Мама – це не тільки добрі очі, дбайливе серце, ніжне дихання і ласкаві руки рідної людини. Мама – це ще й ангел-охоронець. Вона завжди оберігає від неприємностей, переживань і проблем.Святкування Дня матері – це чудова можливість висловити свою безмежну вдячність за все, що роблять для нас наші мами, за їх любов і розуміння.Діти уважно переглянули відеоролик «Притча про маму», декламували вірші, виготовляли ангелочки-обереги для своїх матусь.
Ми – патріоти своєї країни
05.05.2023 р. в рамках декади громадянської освіти в 1 класі була проведена виховна справа на тему: «Ми патріоти», мета якої формування у дітей високої патріотичної свідомості, виховання любові до рідного країни, шанобливого ставлення до захисників Вітчизни, державної символіки.
Під час заходу обговорили значення слова патріот, повторили державні символи України. Діти дійшли висновку ,що ми теж є патріотами своєї країни і робимо все можливе, щоб наблизити перемогу.
З чого починається безпека
Щоб людина почувалася в дорослому житті впевнено й безпечно, її змалечку треба навчити цінувати неповторність власного життя та життя інших людей. З метою формування у школярів основ безпечної поведінки в навколишньому світі та свідомого ставлення до власного здоров'я, в 1 класі проведено виховну справу «Що означає безпека».
Переглянувши ролик «З чого починається безпека», діти дізналися про те, що може означати безпека, яких сфер життя вона торкається. Про правила безпеки в різних життєвих ситуаціях - дізналися із мультфільму «Корисні підказки», пес Патрон вчив, як уберегтись від мін та снарядів. Діти переглянули казку про вогняну іскринку, мультфільм про небезпечні забави лисенятка Фредді. Отримані знання першокласники закріпили під час екскурсії до пожежної частини та у шкільному класі безпеки де повторили правила особистої безпеки, правила здорового способу життя, правила пожежної, мінної безпеки, ознайомились з правилами надання домедичної допомоги.
Це навчання було і корисним, і цікавим, і веселим.
Класний керівник: Тлуста Г. Ів.
Тиждень духовності
У рамках тижня духовності діти знайомились із сторінками дитячої Біблії, малювали малюнки про добрі справи, до яких закликає Біблія.
День зустрічі птахів
Прийшла весна. Все оживає від зимової сплячки. З далеких країв повертаються наші пернаті друзі – птахи. Земля прикрашається, готується зустрічати їх. 1 квітня з учнями 1 класу була проведена виховна година «День зустрічі птахів». Діти дізнались про те, які птахи повертаються з теплих країв, переглянули відео про перелітніх птахів, розгадували кросворд, не забули поповнити запаси корму у годівничках.
Смачно! Корисно! Просто!
Їжа — основне джерело енергії, яке необхідне для життєдіяльності організму людини. З їжею ми одержуємо поживні речовини, що сприяють росту і розвитку нашого організму. Саме від того, що ми їмо, безпосередньо залежить наш стан, тому з метою розширення знань учнів про складові компоненти їжі, про корисну їжу та її позитивний вплив на збереження і зміцнення здоров'я з учнями 1 класу було проведено виховну справу «Смачно! Корисно! Просто!»
Під час заходу учні дізналися про ключові компоненти здорового раціону, правила прийому їжі. Зіграли у ігри «Так чи Ні», «Завжди, іноді, ніколи». А також деякі учні презентували власноруч приготовані корисні страви, які є традиційними для їхніх родин.
Ранчук Сабріна представила свою страву на конкурс «Страву, яку б хотів включити і шкільне меню Є.Клопотенка». Сабріна презентувала страву салат «Вітамінний» зі свіжих фруктів.
Ця страва для справжніх цінителів здорового способу життя.
Загальношкільний проєкт «Платформа успіху»
Підпроєкт «Разом до здоров'я»
ЗДОРОВ'Я- це найвище благо, дароване людині природою. Без нього життя не може бути повноцінним і щасливим. Здоровим потрібно бути з раннього дитинства,добре здоров'я дається Богом та батьками,але зберігати його мусить кожен сам.
В рамках проведення тижня здорового способу життя в 1 класі Подвірненського ліцею проведено виховну справу ««Найбільше багатство-здоров'я!». Метою проведення виховної справи було пояснити від чого залежить здоров'я.
Діти дійшли висновку,що найважливіше при здоровому способі життя – це правильне харчування! Більше фруктів і овочів, продуктів, наповнених корисними для нашого організму речовинами. Ніяких гамбургерів, чіпсів та іншої гидоти. А ще, важливо пити достатню кількість чистої джерельної води на протязі дня.
Будьте активними, займайтеся спортом!
Одне з найважливіших правил здорового способу життя – це позитивний настрій.
Дотримуйтесь розпорядку дня, спіть щонайменше 8 годин, слідкуйте за своєю зовнішністю, тримайте в чистоті свою оселю/кімнату.
Ці прості правила допоможуть вам зберегти своє здоров'я.
Пізнавальною була зустріч із шкільною медсестрою. Першокласники переглянули презентацію «Харчування та здоров'я», відеоролик про шкідливі продукти харчування. Також дізналися ,які продукти мають найбільшу цінність для нашого здоров'я. Цікаво провели гру «Відгадайте страву за описом», де школярі описували улюблені страви та демонстрували малюнки корисних для здоров'я фруктів та овочів.
Класний керівник 1 класу : Тлуста Галина Іванівна
Навчання з протипожежної безпеки
Щовесни, коли тануть сніги
І на рясті просяє веселка
Повні сил і живої снаги
Ми вшановуєм пам'ять Шевченка !
Учні 1 класу долучилися до відзначення Дня народження Тараса Шевченка. Ми працювали над проєктом « З іменем Тараса». Була проведена виховна справа, діти ознайомлювалися із життям і творчістю поета, працювали за змістом презентації «Наш Тарас». Маленькі школярики вчили вірші Тараса Шевченка, записували кожен свій вірш та малювали до нього малюнок. Проведений конкурс читців творів Тараса Шевченка. Учням дуже сподобалося декламувати вірші.
Наш Кобзар – це вічний вогонь, що ніколи не згасне в серцях нашого народу. Ми, нащадки будемо завжди берегти у своєму серці той вогник любові до рідної землі, який запалив поет своїми безсмертними творами.
Закінчився захід закликом з вірша великого сина народу:
"Борітеся-поборите!
Вам Бог помагає!
За вас правда,за вас слава
І воля святая!"
«Шануймо мову на усі віки, якщо ми хочемо зватися народом»
Мова - одне з найцінніших надбань, які створили й залишили наші попередники. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато скарбів, якими пишається наш народ.
21 лютого відзначається Міжнародний День рідної мови. До його відзначення долучилися і першокласники. Учні мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної української мови, вшанувати пам'ять про видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні у нас є. Конкурси, мовні ігри спонукали учнів до творчості й пізнання, викликали ще більший інтерес та бажання вчитися, сприяли розвитку креативності, вчили бути спостережливими, кмітливими та винахідливими. Саме сьогодні, в нелегкий час для нашої держави, а особливо для її мови проведені заходи є важливими і особливо актуальними.
Такий захід гартує учнів на шляху зміцнення державності, формування громадянського
світогляду. Адже кожен народ відбувся лише тоді, коли усвідомив себе у рідному
слові. Чудовий настрій, любов до рідного краю, гордість за свою мову і народ
відчули учні в цей день і понесли це в свої сім'ї та домівки.
Цінуймо своє, шануймо символи!
19 лютого в Україні відзначається День Державного Герба.
Герб-це один із символів державності та нашої ідентичності. Він поєднує в собі дух нашого народу, підкреслює свободолюбство та незалежність, зв'язує між собою покоління українців.
До цієї події долучилися і першокласники. З дітьми
було проведено інформаційну
п'ятихвилинку "Державний герб України", де вони ознайомились з історією
виникнення цього свята, відгадували кросворд «Тризуб». Із задоволенням
розфарбовували Державний Герб України та долучились до списування цікавих фактів
про наш герб Тризуб.
В єдності наша сила
Нам є що любити і що берегти, чим пишатися і що відроджувати, що захищати і за що молитися. Ми маємо фантастичну країну, територію і природу...
День Єднання у 1 класі був сповнений щирих емоцій, патріотичного піднесення, любові до Батьківщини і бажання миру! Був проведений виховний захід, який ще більше об'єднав нас в одну родину, тому що Україна це наш дім.
Тож цінуймо, бережімо та примножуймо те, що маємо, для захисту
нашої країни, для мирного життя, блакитного неба і щедрих ланів на нашій рідній
Україні.
Хто молодці? Ми-молодці!
Наш новий конкурс «Сторінками казок народів світу» присвячений чарівному світу казок.
Мета конкурсу -популяризувати читання і поглибити знання з літератури різних народів світу.
Виконуючи завдання діти
дізналися чим схожі і чим різняються
казки різних народів, скільки років казкам, чому так популярні казки про
тварин, і який сенс таїть у собі кожна казка.
Акція «Годівничка»
Птахи не тільки прикрашають наше життя, вони перші помічники людини у боротьбі проти шкідливих комах та гризунів. Їх здавна називають санітарами лісу та полів. Тому скільки б у нас не було різних справ, забав та веселощів, ми не забуваємо про своїх крилатих друзів. Допомагаємо їм, і вони стануть всім у пригоді, сторицею віддячать своєю невтомною працею та піснями.
Всеукраїнський конкурс
«Зимові свята в традиціях нашого народу»
Першачки не залишаються осторонь та беруть приклад з учнів старших класів. Маленькі нушенята долучилися до участі у Всеукраїнському конкурсі "Зимові свята в традиціях нашого народу" від освітнього проекту «На урок».
Головна мета конкурсу -
сформувати цікавість до вивчення народних традицій, допомогти дітям краще
зрозуміти значення кожного свята та подарувати віру у різдвяну казку. Завдання,
що виконували учні, були пізнавальними, цікавими і подарували приємні переможні
емоції.
Правова абетка
В рамках тижня права та всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» із здобувачами освіти 1 класу було проведено виховну справу на тему : «Подорож у країну прав».
Кожному учневі було донесено, які вони мають права та обов'язки, яку несуть відповідальність за їх порушення, а також під час бесіди кожен міг висловити свою думку, задати запитання та отримати на нього відповідь. Діти грали у гру «Дозволено не дозволено», прочитали листи від казкових героїв та визначили які їхні права були порушені у казках.
Пізнавальними були складання
пазлів на правову тематику.Учні зрозуміли, що їхні
права будуть поважати інші, якщо вони самі будуть поважати права
інших.
6 грудня відзначається День Збройних Сил України - це свято, коли в серцях у кожного патріота поєднуються гордість за наших героїв і смуток за тих, хто боронив Україну до останнього. Це свято не лише військових, а й усіх свідомих громадян, які вболівають за долю нашої землі і нашого народу.
Тому учні 1 класу просто так не оминули цю дату. Із самого ранку провели інформаційну хвилинку «Історія створення Збройних сил України», на протязі дня діти намалювали малюнки з привітаннями та побажанням швидкого повернення наших захисників з перемогою.
Це свято завжди відзначалося з гордістю та пошаною, але в 2022 році під час повномасштабної війни його важливість зросла ще більше. ЗСУ - це меч і щит України, наша опора й захист. Найкращі сини і дочки України борються в Збройних силах за незалежність і свободу нашої Батьківщини
А поки ЗСУ тримають небо та захищають нас від ракет ми вчимося долати будь які власні перешкоди на шляху до знань. Ми також допомагаємо нашим воїнам та пройшли квест щоб перевірити чи добре ми знаємо подвиги українських супергероїв. Ми перевірили свої знання, щоб тримати освітній фронт.
В рамках проведення тижня інклюзивної освіти та всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» в 1 класі була проведена виховна справа на тему: «Мені це потрібно, адже Я - такий як ти!!!», мета якого ознайомити дітей з проблемами людей з особливими потребами, виховувати в дітей співчуття, доброту, прагнення допомогти тим, хто потребує допомоги, прищеплювати навички тактовного ставлення до людей з особливими потребами.
Під час заходу діти переглянули мультфільм про хлопчика та песика, з якого зрозуміли, що інвалідність не заважає людям дружити та проводити час разом. Також учні з цікавістю переглянули мультик про особливого їжачка, який своїми колючками всім заважав. Та завдяки підтримці, винахідливості друзів-однокласників його життя змінилось.
Щоб відчути як це жити в темноті , діти виконували вправи «Поводир», «Крокодил», «Не бачу і не чую, не чую, але бачу».
В законі України про освіту прописано: «Кожна дитина має право на освіту», тому і у нашій школі вчаться дітки з особливими освітніми потребами. І наше завдання допомогти їм пристосуватися до життя, стати добрими товаришами.
Всі ми однакові і в той же час різні! Діти зрозуміли, що вони повинні поважати, цінувати людей, доброзичливо ставитись до них, піклуватися про тих, хто чимось обділений, кому в житті пощастило менше.
Україна - країна нескорених!
З нагоди Дня Гідності та Свободи, який весь український народ відзначає 21 листопада, в 1 класі проведено патріотичний урок «Україна - країна нескорених!».
Учні переглянули фото та відео матеріали про трагічні події, що мали місце на Майдані Незалежності, ознайомилися з поняттями «гідність» та «свобода», «єдність» й «цілісність» України, закріпили отримані знання під час гри «Гідно-негідно».
Діти хвилиною мовчання вшанували пам՚ять Героїв Небесної Сотні, загиблих учасників російсько-української війни, які віддали життя за наше майбутнє. Усі вони залишаться в пам'яті народу назавжди, стануть гордістю й прикладом для майбутніх поколінь.
Життя людини має починатися з мрії
Упродовж віків нашу державу прославляли видатні яскраві особистості, яких ми повинні знати, поважати та гордитися ними. Такою особистістю є для нас і український космонавт Леонід Каденюк. З метою ознайомлення учнів зі славетними постатями України на прикладі життя та діяльності першого космонавта Леоніда Каденюка, розвитку інтересу до історії держави та її яскравих представників, виховання почуття патріотизму, національної гордості, прививати цікавість до пізнання космічних просторів у 1 класі була проведена виховна справа «Леонід Каденюк - перший український космонавт».
Під час заняття учні мали змогу переглянути відео «Перший космонавт незалежної України - Леонід Каденюк», розгадували загадки на космічну тематику, працювали над анаграмами, переглянули мультфільм « Рекс космонавт».
Учні дійшли висновку: мрія допомагає людині переборювати труднощі, спрямовує, дисциплінує, допомагає добиватися своїх цілей.
В усьому світі 16 листопада відзначають Міжнародний день толерантності. Його запровадили у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО, проголошеному в Декларації принципів терпимості. У цій декларації йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхньої віри, етнічної належності чи кольору шкіри. Навчання починається з дітей, яких варто вчити не просто бути «такими як всі», а, поважаючи інших, висловлювати свою точку зору та відстоювати власну позицію. Саме з цієї нагоди у 1 класі була проведена виховна справа на тему «Усі ми різні, але рівні!»
Під час заходу діти переглянули презентацію про толерантність, створилт дерево толерантності, працювали над розмальовками присвяченими толерантності.
В рамках Тижня української писемності та мови, який проходить у ліцеї під гаслом «Є солов'їна - є Україна!», в 1 класі була проведена виховна справа на тему: «Мова моя українська, батьківська, материнська» . Діти разом з вчителем складали асоціативний кущ «Рідна мова», дізнались про різні мовні цікавинки, розгадували загадки про мову.
Шлях становлення і розвитку української мови - це тернистий шлях боротьби. Незважаючи на це, українська мова - це велика культура та історія. Українською мовою написані невмирущі твори Шевченка, Франка і Лесі Українки.
Діти прийшли до висновку,що всі українці мають зрозуміти, що ми не маємо права втратити цей дорогоцінний скарб, адже мова, як і Україна, починається з кожного з нас. Такий захід гартує учнів на шляху зміцнення державності, формування громадянського світогляду. Адже кожен народ відбувся лише тоді, коли усвідомив себе у рідному слові. Чудовий настрій, любов до рідного краю, гордість за свою мову і народ відчули учні в цей день і понесли це в свої сім'ї та домівки.
Головна мета безпеки життєдіяльності дитини полягає в тому, щоб сформувати свідоме та відповідальне ставлення до питань особистої безпеки й тих, хто її оточує. Необхідно навчити учнів розпізнавати й оцінювати потенційні небезпеки,визначати шлях надійного захисту від них, уміти надавати допомогу в разі потреби собі та іншим, тому. 7 листопада в Подвірненському ліцеї розпочався тиждень безпеки життєдіяльності. В 1 класі зі здобувачами освіти були проведені профілактичні бесіди на тему: «Безпечна поведінка в школі та поза її межами», «Поводження з небезпечними предметами»,«Убезпеч своє життя», «Повітряна тривога», «Правила поведінки в укритті», «Правила протипожежної безпеки. Причини виникнення пожеж».
Пізнавальною була екскурсія до пожежної частини, де дітям розповіли про причини виникнення пожеж, алгоритм дій та корисні поради, як запобігти пожежі.
Основна мета заходів: формування в учнів свідомого ставлення до свого життя та здоров'я; популяризація основних правил безпечної життєдіяльності; розвиток в учнів життєвих навичок, що мають ключове значення для безпеки повсякденного життя.
Неможливо передбачити всі ситуації, які можуть загрожувати життю і здоров'ю дитини. Кожна дитина почуває себе у безпеці тоді, коли знає, як правильно діяти у певній ситуації. Сьогодні, навчаючи здобувачів освіти правилам безпеки життєдіяльності, ми закладаємо надійний фундамент знань на майбутнє.
ЩИРО ДЯКУЄМО ПРАЦІВНИКАМ, ХТО СТОЇТЬ НА ВАРТІ НАШОГО ЖИТТЯ ТА ЗДОРОВ'Я!
Відкриття всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри
«Сокіл» («Джура»)
Посвята в козачата
Рій: ПЕРЧИНКИ
Наше гасло:
Даймо, перці, більше перцю,
Ми дамо і додамо.
А чи ж ми не українці?
Сало з перцем ми їмо.
Акція « СМІЛИВА ГРИВНЯ»
Сміливість стала для України й українців тією рисою, що наближає нашу перемогу у війні, і справа кожного наразі - зробити все для цього.
Кожен внесок важливий.
Ми разом - надійний тил для наших воїнів.
Загальношкільний проєкт"Платформа успіху"
Підпроєкт « Разом до здоров'я»
20 жовтня у 1 класі класі був проведений захід з безпеки життєдіяльності -міні-лекторій під рубрикою «Це повинен знати кожен» («Переохолодження організму», «Обережно, коронавірус!», «Небезпечні забави», «Обережно- невідомий предмет»), переглянули відеоматеріали. Основна мета цього заходу - допомогти сформувати у здобувачів освіти свідоме ставлення до свого життя і здоров'я, оволодіти основами здорового способу життя, життєвими навичками безпечної для життя і здоров'я поведінки у повсякденному житті та при виникненні надзвичайних ситуацій.
У гостях у дівчинки Бережинки
З кожним роком, в умовах зростаючого дефіциту енергоресурсів та постійного підвищення їх ціни, питання енергозбереження, питної води та ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів набувають все більш важливого значення. Особливого значення набула тема енергозбереження у період війни.
Всі ми хочемо відчувати себе захищеними від холоду і непогоди, мати теплі домівки і комфортні умови праці та відпочинку. З цією метою в 1 класі було проведено годину спілкування з питань енергозбереження: «У гостях у дівчинки Бережинки». Під час заходу розгадували загадки, переглядали відеоролики, пограли у гру «Так чи ні».
Діти зрозуміли, що розумне та ефективне використання енергоносіїв в побуті не тільки зменшує витрати в бюджеті кожної родини, а й зміцнює економічний стан країни.
Чим раціональніше ми використовуємо тепло та електричну енергію, тим менше втрачається природних ресурсів, зберігається довкілля від забруднень. Тому, закликаємо всіх- ощадливо використовуйте електроенергію, тепло, воду, природний газ: утепляйте вікна, двері, під'їзди своїх домівок, регулюйте споживання енергоносіїв, запобігайте їх марнотратному використанню не лише під час Тижня енергозбереження, а повсякденно і повсякчас.
Споживаємо енергію розумно!
Добро переможе!
Під таким гаслом в 1 пройшов урок про гуманне ставлення до братів наших менших присвячений Всесвітньому дню захисту тварин.
На уроці обговорили з учнями важливі питання ставлення до пухнастих,
піклування про них та відповідального поводження.
«Козацькому роду нема переводу»
Щорічно 14 жовтня, на Покрову Пресвятої Богородиці, ми відзначаємо День захисників і захисниць України, а також День козацтва. Кожен раз це свято для нас - особливе, адже саме Збройні сили є фундаментом незалежної, суверенної України. У 1 класі було проведено виховну годину на тему «Козацькому роду нема переводу», присвячену знаменному дню 14 жовтня. Учні дізналися цікаві факти про історію українського війська та з задоволенням прийняли участь в іграх "Козацька слава".
Нехай Божа матір накриє Україну своїм
божественним Покровом і захистить від горя і біди. А кожен захисник і кожна
захисниця скоро живими повернуться додому з перемогою!
Осінні барви
7 жовтня першокласники долучились до загальношкільної виставки «Осінні барви». Діти принесли до школи кошики з щедрими осінніми дарами, які прикрасили осінніми квітами, кетягами калини , осінніми листочками. Кожен запам'ятав, що таке осінь. Із задоволенням відгадували загадки, ознайомились із прислів'ями про осінь.
ПРАВИЛА ВИВЧАЄМО - ПРО БЕЗПЕКУ ДБАЄМО
23 вересня у 1 класі була проведена виховна справа , спрямована на вивчення ПДР, дотримання безпеки життєдіяльності під час дороги з дому до школи і навпаки.
Провели гру, де учні перевтілювались в учасників дорожнього руху (пішоходів, пасажирів) та відпрацьовували правильну поведінку під час різних ігрових та педагогічних ситуацій. Діти з великим задоволенням долучались до вивчення дорожніх знаків та правил поведінки на дорогах, громадському транспорті.
День миру!
Традиційно 21 вересня в Україні та в усьому світі відзначають Міжнародний день миру. Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета, адже за мирне існування, за право жити у власній державі триває боротьба на сході країни. І найвищу цінність миру, який є запорукою щасливого життя, сьогодні відчула кожна українська родина. Мир не означає програти війну, мир - це щоденна праця кожного громадянина задля вдосконалення, розвитку і спокою в країні.
До відзначення цього свята долучилися і учні 1 класу - виготовили голубів миру, переглянули відеоролики про мир.
Цей день закликає мільйони людей до глобального припинення вогню, відмови від насильства, а також кожного з нас зробити щось заради миру. Нехай усі ми навчимося розуміти і поважати одне - одного та жити в злагоді заради збереження миру на всій Землі!
Загальношкільний проєкт "Платформа успіху"
Підпроєкт « Разом до здоров'я»
Година спілкування «У пошуках гарного настрою»
Сьогодні у рамках тижня «Я обираю життя!» у 1 класі була проведена година спілкування на тему: «У пошуках гарного настрою». Діти висловлювали свою думку про те, що таке настрій, емоції і від чого вони залежать. Дуже сподобалась гра«Впізнай емоцію». Учні називали емоції, поділяли їх на позитивні та негативні. А ще говорили про те, чи впливають емоції на стан нашого здоров'я. З цікавістю переглянули відеоролик«Корисні підказки. Школа доброго настрою».
День батька - це свято на честь всіх татусів. Цього року воно особливо значуще та дещо болюче для України, оскільки багато наших батьків (як і матерів) захищають своїх дітей і нашу державу від російського ворога зі зброєю в руках, щохвилини ризикуючи власним життям. Крім того, через війну і вимушену міграцію українців безліч родин досі залишаються розділеними, діти не можуть бачити своїх татусів, спілкуватися з ними, гратися, слухати їхніх порад. Тож День батька 2022 в Україні сприймається дуже по-особливому: з болючим щемом і вірою у нашу перемогу і наших мужніх захисників-татусів.
Першокласники від усієї душі вітають усіх чоловіків, які носять почесне звання «тато» з Днем батька. Бажаємо їм чистого та мирного неба, яскравого сонця, міцного здоров'я і великих успіхів у всьому!
«Вчимося жити добрими людьми»
У 1 класі 14.09 пройшла виховна година на тему: «Вчимося жити добрими людьми», метою якого є формування у дітей почуття доброти, любові до навколишніх людей, допомогти дітям усвідомити, що чуйного, доброзичливого ставлення потребують не лише люди, а й весь оточуючий світ; розвивати потребу робити добро, не чекаючи винагороди. Виховувати в учнів доброту, порядність, бажання підтримувати ближнього у скрутну хвилину. Під час заходу розглядали різні ситуації із творів Сухомлинського, створили квітку Доброти.
Майбутнє- це ми !
Сьогодні пролунав перший дзвінок для першокласників, який сповістив про початок нового шкільного життя та покликав їх на перший у житті урок на тему: «Майбутнє-це ми».
Перший клас - це новий етап у житті, який повен змін та нових знайомств. Я бажаю першокласникам рости гідними цієї держави і вбирати у себе все найкраще.
А ще я впевнена, що назавжди залишиться в пам'яті дітей цей період. І розуміння того завдяки кому ми маємо можливість піти у школу. Але є і ті, хто вже ніколи не переступить її поріг. У них вкрали дитинство, вкрали життя.
Я точно знаю, що це покоління буде, як ніколи цінувати свою незалежність. Тому що розумітиме, якою ціною вона далася.
Бажаю маленьким школярикам рости Вільними у Вільній країні !!!!!!