2 клас

02.09.2024

     Довкілля — це все, що нас оточує в природі. Повітря, вода, земля, рослини, тварини — усе це впливає на наше здоров'я, настрій, якість життя. Тому дуже важливо піклуватися про природу і зберігати її чистоту і красу. Щоб привернути увагу до цього питання, в Україні щороку в третю суботу квітня відзначається національне екологічне свято — День довкілля. Це чудова нагода, щоб проявити свою любов до природи й зробити щось корисне для неї. Навести порядок біля своїх домівок, на своїх вулицях, парках, скверах, висаджувати дерева, кущі й квіти, прибирати сміття, яке накопичилося за зиму.

    Здобувачі освіти 2 класу підготували літературну композицію до Дня довкілля. Під час виступу діти ще раз нагадали всім присутнім, як люди повинні оберігати навколишнє середовище.


   Сьогодні, 20 лютого, День пам'яті Героїв Небесної Сотні. Це День нагадування про ціну свободи та гідності, про відданість тих, хто віддав своє життя за європейське майбутнє України. Учні 2 класу вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні.

     Герої не вмирають!


    День парасольки

      А чи знаєш ти, що звичайна парасолька має давню історію. Вважають, що перші парасольки з'явилися в Єгипті й Китаї. Там цю звичну для нас річ колись носили тільки правителі. Чим більше влади мав правитель, тим більшою за розміром була його парасолька. Зараз парасолька є в кожного. Та, мабуть, ти і не здогадуєшся, що в давні часи парасольки захищали не від дощу, а від сонця. До Європи парасолька потрапила багато років тому. Мешканці Франції називали цю річ "парасоль", що означає "захист від сонця". Пізніше парасолька стає засобом від дощу. Уперше її так використав англієць Джон Хенвей, чим дуже здивував перехожих. Завдяки йому ми тепер можемо "виходити сухими із води".

    10 лютого з учнями 2 класу була проведена виховна справа до Дня парасольки. Діти дізналися про історію виникнення, використання у різні часи парасольки. Другокласники переглянули відео, розмальовували, розповідали про свою улюблену парасолю.


     Учні 2 класу прийняли активну участь в акції " Годівничка". Діти постійно допомагають пернатим друзям, дбають про них.


Хліб – народне добро. Бережи його!

Хліб здавна вважався символом святості, символом радості, щастя, здоров'я та багатства. Із хлібом зустрічають новонароджене дитя, із хлібом одружують молодих, із хлібом зустрічають дорогих гостей, з хлібом входять вперше в новий дім. А праця хлібороба була, є і буде найблагословеннішою віками і найпочеснішою, бо жити і працювати на землі – це творити людям добро, нести мир та щастя. Хліб один з найпопулярніших продуктів у світі, без якого не обходиться жоден день нашого життя. Тому не дивно, що у нього є і своє свято – Всесвітній день хліба, яке відзначають щорічно 16 жовтня.

В цей день з другокласниками була проведена виховна справа « Хліб – усьому голова». Діти дізналися про цінність хліба, про історію та види хліба, етапи виготовлення. Діти побували на онлайн екскурсії в Національному музеї хліба. Учні розповідали, як випікають хліб їхні бабусі. Другокласники із задоволенням працювали над міні – проєктом « Хліб – народне добро. Бережи його!» : складали сенкан « Хліб», встановлювали відповідність між частинами прислів'їв та назвами виробів з борошна, грали у ігри «Знайди зайве» та «Хлібні хмарки», розфарбовували розмальовки « Як до нас приходить хліб», розгадували загадки. Під час виховної справи діти визначили та створили пам'ятку про поводження з хлібом, яку презентували учням початкових класів.


Світлофор - наш добрий друг!

      Безпека на дорозі – дуже важлива тема, яку необхідно обговорювати з учнями. Дорога і транспорт приховують в собі безліч небезпек для дітей, тому треба вчити їх правильної поведінки на проїжджій частині та в транспорті, знайомити з основними дорожніми знаками.

      Під час тижня « Увага! Діти на дорозі!» з учнями другого класу була проведена виховна справа «В гостях у Світлофора Моргайкіна». Діти повторили правила користування світлофором, повторили дорожні знаки, правила безпечної поведінки на дорозі; розфарбовували малюнки на тему « Світлофор – наш добрий друг»; провели гру «Сигнали світлофора», під час якої моделювали різні ситуації на дорозі.


     2 вересня з учнями 2 класу був проведений перший урок « Щасливі бути разом». Під час ранкової зустрічі ( елемент уроку ) діти почули від вчительки 25 причин чому їх люблять і шанують у ліцеї ( гра « Знайди свій листочок»). На уроці була проведена гра « Мікрофон», другокласники розповідали про щасливі моменти свого життя, про те , що необхідно робити ,щоб бути щасливими. Діти працювали над розмальовкою « Коктейль мого щастя»; при допомозі паперових сердечок створили «Дерево щастя»; вчили нову руханку « Щасливим будь!».

   В житті все пов'язане, люди, які тебе оточують, власні звички та бажання, сприймання оточуючого світу та самого себе. А найголовніше – це Батьківщина в якій ти живеш. Щаслива дитина лише у мирній країні. Ми з нетерпінням чекаємо на нашу Перемогу, щоб повністю відчути себе щасливими.


АРХІВ 

2023-2024 н.р.


Прощавай, Букварику!

    Ось і закінчився перший навчальний рік наших дітей у школі, рік напруженої праці, рік перших успіхів і перших невдач. Ми впоралися з усіма завданнями 1 класу. І сьогодні святкуємо першу шкільну перемогу і прощаємося з першою книжечкою – Букварем. Для учнів і батьків прощання з Букварем – справжнє свято, свято перемог і подальших сподівань на успішне навчання. Бажаємо нашим діткам успіхів на довгій дорозі знань. Попереду всіх чекає ще багато книжок, які наші малята тепер вміють читати, завдяки першій навчальній книзі.

    З першокласниками була проведена цікава гра – квест, усі діти отримали свідоцтва « Друг Букваря».


   17 травня учні 1 класу долучились до єдиного національного уроку «Безпечна дорога додому».

  Сьогодні надзвичайно актуально питання захисту життя й здоров'я дітей в процесі дорожнього руху. Школярі повинні засвоїти норми і правила руху вулицями , формувати звичку не порушувати правила дорожнього руху. Саме про це вели мову діти під час спілкування на єдиному уроці. Першокласники переглянули відео «Правила дорожнього руху для дітей», вивчали дорожні знаки в класі безпеки, розфарбовували дорожні знаки,

    Маленькі ліцеїсти добре зрозуміли, що безпека на дорогах – спільна відповідальність всіх учасників руху. Кожен із нас має поважати пішохода, велосипедиста, автомобіліста і дбати про власну безпеку.


   День матері є одним з найбільш надихаючих свят, оскільки мати є найважливішою особою у житті кожної людини, яка завжди буде розуміти, пробачати та безумовно кохати, незалежно від усього. День матері відзначається головним чином широкими вітаннями матерів. Люди виражають свою повагу і любов до матерів, дарують квіти, подарунки, відправляють листівки та вірші. Це свято служить відзначенням доброти, світла, нескінченних турбот, терпіння, любові та відданості матерям.

    Першокласники приготували святкові листівки для своїх матусь, взяли участь у челенджі « В обіймах найдорожчої».


    Щороку, вже традиційно Україна святкує День Європи. Відзначення Дня Європи це, насамперед, важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи.

      З учнями 1 класу була проведена гра-мандрівка "Пізнаємо Європу разом". У ході заходу діти прослухали історичну довідку виникнення Євросоюзу, переглянули презентацію "10 фактів про Європу". Першокласники працювали над міні-проєктом "Дякуємо, Європо!", познайомились з куточком Євросоюзу, який оформлений у нашому ліцеї.


   Незабаром всі християни святкуватимуть Великдень. Цей день особливий для всіх, це одне з найрадісніших свят, адже символізує початок нового життя. З давніх-давен для українського народу Великдень був головним релігійним святом року. За багато тисячоліть у нас сформувалось чимало традицій, обрядів і вірувань, які передавалися з покоління в покоління. Великдень – найважливіше і найдавніше християнське свято, яке відзначається на честь воскресіння Ісуса Христа. Великодні свята дуже радісні, вони збігаються з приходом весни, коли вся природа пробуджується до життя.

    З учнями 1 класу була проведена виховна справа « Великодні дзвони». Діти переглянули пізнавальне відео «Дітям про Пасху і Великодні традиції», працювали над аплікацією «Великодній кошик», розфарбовували писанки.  


Щеплення – суперсила від хвороб

     Єдиний ефективний спосіб захистити дітей від небезпечних і часто невиліковних хвороб — вакцинація. Вакцини — один із кращих інструментів, які в нас є для покращення здоров'я та добробуту в усьому світі. Вони вже понад 200 років захищають нас від хвороб, які загрожують життю та заважають нашому розвитку. Це єдиний надійний захист від небезпечних хвороб: туберкульозу, гепатиту, поліомієліту, кору, краснухи, паротиту, дифтерії, кашлюку, правця, гемофільної інфекції.

    Імунізація є питанням національної безпеки, оскільки здоров'я українців — усіх разом і кожного зокрема, залежить від рівня охоплення щепленнями у країні.

    З учнями 1 класу була проведена інформаційна хвилинка «Щеплення – суперсила від хвороб!». Діти прослухали інформацію по темі, переглянули мультфільм «Час робити щеплення».


Майбутнє планети у наших руках

   Довкілля – це всі живі та неживі об'єкти, що природно існують на Землі або в деякій її частині. Земля, вода, повітря, флора і фауна – все це довкілля, на стан якого впливає маса чинників – від кинутого на землю недопалка, папірця до величезних сміттєзвалищ і височезних труб промислових комплексів, що отруюють димом повітря мегаполісів; від убитого заради бивнів слона десь у Центральній Африці до вирубаних декількох гектарів лісу у Закарпатті.

  Головну загрозу довкіллю становить Людина – її байдужість, безкультур'я і безмежна жадібність. Чи знаєте ви, що сортування сміття, використання енергозберігаючих ламп, економія води, використання екопакетів або торбинок із тканини можуть зберегти та зекономити чимало природніх ресурсів.

    З учнями 1 класу була проведена виховна справа «Майбутнє планети у наших руках». Діти переглянули відеопрезентацію по темі, працювали над міні-проєктом «Чисте довкілля – чисте сумління!».


     До Дня цивільного захисту з у учнями 1 класу було проведено заняття «SOS: правила виклику рятувальних служб за телефонами «101», « 102», « 103», « 104». Діти повторили номери телефонів екстренних служб, обговорили при яких ситуаціях треба телефонувати, розфарбовували малюнки спецтехніки екстренних служб.


    Щороку 2 квітня уся всесвітня спільнота відзначає Міжнародний день дитячої книги. Це свято привертає увагу всіх дітей та їхніх батьків до надзвичайної важливості книжки в житті юних читачів. Адже саме вона відкриває малятам двері у великий та незнайомий світ, знайомить з невідомими раніше істотами, розкриває таємниці життя, сприяє становленню особистості. Це свято книги, дитинства та магії казки. Свято вирішили відзначати 2 квітня, тому що в цей день народився автор улюблених дитячих казок – Ганс Крістіан Андерсен.

    Маленькі читачі 1 класу теж долучилися до святкування: працювали над проєктом «Ми любимо читати! Читають всі!», читали дитячі книги, обговорювали прочитане, повторили правила роботи з книгою.


Правила поведінки під час небезпечних ситуацій

    Під час виховної справи, яка була проведена у класі безпеки, учні 1 класу ознайомилися з безпечними і небезпечними ситуаціями. Вчилися орієнтуватися в небезпечних ситуаціях та приймати зважені рішення, які допоможуть уникнути небезпек. Обговорили, яке значення для людини мають зібраність, організованість, дисциплінованість під час різних ситуацій.

    Провели гру «Так чи ні», як підсумок по темі.


Свято зустрічі птахів

    Весна вступає в свої права. Прокидаються від зимової сплячки мешканці лісів, тане лід на річках і озерах. Всюди починають з'являтися проталини. Карнизи дахів покриваються бахромою бурульок, що ритмічно капають, виконуючи веселу весняну мелодію. Не дарма кажуть, що весну на своїх крилах нам приносять птахи. Після довгої зими вони повертаються в свої рідні місця, щоб знову вити гнізда та виводити пташенят. Не помиляючись, вони летять в те саме місце, звідки полетіли восени.

   День птахів- це час повернення пернатих з вирію. Мета цього свята – звернути увагу людства на проблеми збереження пташиного світу, адже вони стосуються всіх країн і континентів. Птахи живуть на планеті понад 150 мільйонів років, немає на Землі такого куточка, де б їх не було. Неоціненну користь приносять пернаті друзі людині. Вчені підрахували, що на ділянці 1 км 2 птахи знищують не менше ніж 25 кг комах. Птахи знищують не лише шкідливих комах, а й багато шкідливих гризунів, які часто завдають значних збитків урожаю. Птахи також сприяють поширенню дерев і кущів. Весна — це завжди, насамперед, барвистий хор птахів, які співають весело й радісно на всі голоси. Пернаті друзі — це частина нас і навколишньої природи. Вони прикрашають світ і допомагають людству. Отже, птахів потрібно берегти. Треба завжди пам'ятати, що це наші друзі. Вони є прикрасою природи та роблять наше життя яскравішим.


    Коли людина щаслива, вона відчуває позитивні емоції, такі як радість, задоволення, спокій та вдячність. Ці емоції допомагають знизити рівень стресу та тривоги, підвищують самооцінку та збільшують енергію і мотивацію для досягнення мети. Щасливі люди мають менше проблем зі здоров'ям, як фізичним, так і ментальним, а в підсумку – більш тривалий та здоровий життєвий шлях. Щастя позитивно впливає на відносини між людьми. Люди, які відчувають себе щасливими, зазвичай мають позитивне ставлення до інших, більш відкриті для спілкування та схильні до взаємодії з іншими. Навчиться стримувати негативні емоції, уникайте конфліктів й намагайтесь вирішувати їх конструктивно.

    Учні 1 класу працювали над міні-проєктом «Дякуємо батькам за щасливе дитинство», склали правила щасливого життя.

 Ми самі будуємо своє життя. Тож радійте кожній гарній дрібничці, кожному прекрасному моменту життя, кожному чудовому дню, смійтеся на здоров'я й будьте щасливими!


20 березня відзначається Всесвітній день казки

     Чи задумувались ви над тим, чому живуть і не вмирають народні казки! А безсмертні вони тому, що в них живе і не вмирає сам народ, казки упродовж віків були і залишаються чарівними провідниками доброти і милосердя. Гортаючи сторінки улюблених казок, ви зрозумієте, що казки – то наші великі вчителі. Казки – один із головних елементів культури будь-якого народу.

    Цікаво пройшов день казки для першокласників нашого ліцею . Казка у різний спосіб – через читання, театр, гру – бавлячи дітей, дарує їм широку палітру емоційних переживань, створює в їхній уяві неповторні образи, що відтак діти втілюють під час малювання, ліплення та інших видах діяльності. Діти були активними, перевтілюючись в різні казкові персонажі отримали задоволення від зустрічі з героями казок. Казка не лише розважає, але й вчить, розвиває уяву та важливі життєві навички. У сьогоднішній день казки діти поринули у її світ.За допомогою героїв з пальчикового театру учні побували у казці "Рукавичка".Ці пригоди навчили дітей важливості дружби та співпраці. Спільно вони розгадали таємниці казкового світу, розвиваючи свою творчість та фантазію.

  Учні читали улюблені казки, розфарбовували мегарозмальовку «День казки», інсценували казку «Рукавичка».


     14 березня в Україні відбувається вшанування добровольців – людей, які не були військовими за професією, але в критичний для держави момент без повісток чи примусу, добровільно «поставили на паузу» своє попереднє життя й узяли до рук зброю, щоб захистити країну.

      Завжди, у найважчі часи нашої історії, знаходилися відважні, які добровільно брали зброю до рук і ставали на захист своєї Батьківщини. Нині добровольцем став увесь Український народ: ті, хто прийшов до центрів комплектування та поповнив ряди Збройних Сил України; ті, хто став до лав територіальної оборони; ті, хто всіляко допомагає захисникам і готовий стати до їхніх лав завтра.

   Наша готовність добровільно стати на захист України є вирішальною запорукою нашої перемоги. Українські добровольці – це символ звитяги, самопожертви та героїзму.

  Учні 1 класу передивилися відеопрезентацію до цієї дати, розфарбовували розмальовки « Дякую тобі, Український Добровольцю!».


    «Шевченко – це той, хто живе в кожному з нас. Він – як сама душа нашого  народу, правдива і щира...» 

 Олесь Гончар

    9 березня особлива дата для українців – День народження Тараса Григоровича Шевченка. Його називають нашим пророком, Великим Кобзарем і українським генієм. Шевченко був відомий і боротьбою за визволення українського народу.

      Пройшло 210 років від народження Великого Кобзаря, проте кожне слово, написане поетом, і досі актуальне. Український видатний митець залишив кілька важливих послань, які для українців стали закликом до дії.

    Учні 1 класу взяли активну участь в Шевченківському тижні, який проходив у нашому ліцеї. Діти переглянули відеопрезентацію про життя та творчість Великого Кобзаря, розфарбовували малюнки до віршів поета, читали ці вірші, працювали над творчим проєктом «Наш Т.Г.Шевченко», отримали дипломи «Маленький Кобзарик».


Спочатку перевір, а потім вір

   У рамках тижня протидії торгівлі людьми учні 1 класу переглянули мультфільм «Спочатку перевір, а потім вір». З дітьми були обговорені, використовуючи гру «Мікрофон», різні ситуації, в які потрапляв головний герой мультика – Колобок. З переглянутого та почутого учні зробили висновки, які вбережуть їхнє життя.


                   Рідна мова – коштовний скарб народу

     21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови. Для кожного народу мова – найбільший скарб, віддзеркалення душі народу, його історії. Кожна людина має завжди пам'ятати хто вона, звідки родом, де її коріння, кожна людина повинна знати свою мову, любити її, цінувати,збагачувати, берегти.

   Жодній мові світу не було так тяжко, як українській. Нашу мову принижували, не давали їй розвиватися, неодноразово забороняли, знищували навіть букварі, щоб українські діти не могли вивчати рідну мову. Протягом багатьох років українська мова, пісні, книги були заборонені. А робилося це ось з якою метою: якщо знищити мову, зникне і сам український народ, не існуватиме України як держави. Нарешті українська мова посіла почесне місце серед інших мов світу, тому що стала державною. Українська мова – це мова віршів, пісень, казок, прислів'їв, приказок, скоромовок, легенд рідного краю. Це наше багатство.

  У першому класі була проведена виховна справа « Наша мова калинова». Діти переглянули відеопрезентацію «10 цікавих фактів про українську мову», працювали над міні-проєктом « Віночок для рідної мови».


      20 лютого вшановують День Пам'яті Героїв Небесної Сотні. Не оминули цієї події й учні 1 класу. Діти вшанували героїзм українських захисників і тих, які полягли, і тих, які сьогодні зі зброєю в руках захищають суверенітет України. Вони виготовили паперових ангелів, якими прикрасили Кущ Пам'яті.


День єднання України

     Головна мета Дня єднання — показати єдність нашого народу на тлі війни. Що в нас є сили боротись за свою незалежність та свободу, за свою землю, за своє майбутнє. Воно має нагадати, що саме в єднанні — наша сила. У цей день по всій країні піднімають український прапор та співають гімн. Українці вдягають вишиванки та донатять на ЗСУ, підтримують бойовий дух воїнів. Минуло два роки, як це свято ввели у наші календарі. За цей час багато чого змінилося, але одне залишається незмінним — наша возз'єднаність, віра у краще та любов до кожного куточка країни.

   Першокласники разом з учнями 3 класу взяли участь в акції «Долоньки єдності». Діти виготовили долоньки з паперу, розфарбували їх у патріотичні кольори та подарували один одному. Своїми діями вони показали нашу єдність.


Благодійний ярмарок

     16 лютого у нашому ліцеї відбувся благодійний ярмарок на підтримку Збройних Сил України, захисників, мужніх воїнів, які не жаліючи свого життя, захищають нашу державу від російського агресора. Саме в ці дні вирішується доля країни, і кожен її громадянин може зробити свій внесок в боротьбу за мир. І наш благодійний ярмарок з участю учнів, вчителів, батьків, гостей і є маленькою підтримкою для наших воїнів.

    Учні 1 класу взяли активну участь у заході. На благодійному ярмарку продавалися різноманітні смаколики та усе, що принесли наші улюблені батьки, все, що подобається нашим дітям. Серед запропонованого асортименту були з любов'ю приготовлені випічка та солодощі: тістечка, кекси, торти, трубочки та інші ласощі. На ярмарку можна було придбати страви української кухні, напої. Відвідавши захід, кожен отримав незабутні емоції, а головне – підтримав наших захисників. Ми віримо у перемогу! Ми всі віримо, що все буде Україна!


Всесвітній день читання вголос

   Мета цього свята — зацікавити дітей та підлітків у читанні книжок уголос разом з друзями та спонукати їх до обговорення змісту, має надихати дітей і дорослих просто більше читати і спілкуватися між собою. Надати можливість людям в усьому світі відчути, яке це насправді задоволення — просто читати вголос для інших; щоб нагадати усім про те, що освіта є одним з основних прав людини і це право має кожна людина у світі.

   Учні 1 класу провели акцію « Читаємо разом, читаємо вголос». Діти читали улюблені казки вголос для друзів, однокласників, батьків. Створили колаж « Дружба з книгою – це свято».


Безпечний Інтернет

    Інтернет – це цікавий та захоплюючий світ, який дозволяє нам дізнаватись про світ цікавого, спілкуватись з людьми в різних кінцях світу, грати в цікаві ігри та ділитись з іншими своїми думками та захопленнями. Але як і в будь - якому іншому світі в Інтернеті є свої правила, яких треба суворо дотримуватись, для того, щоб уникнути неприємних та небезпечних ситуацій.

  На інформаційній хвилині у 1 класі були розглянуті 10 золотих правил безпечної поведінки в Інтернеті, діти переглянули мультфільм « Хеппі та її суперсила».


Вогонь – друг чи ворог людині?

  Сьогодні важко уявити собі таку галузь людської діяльності, де б не використовувався вогонь. Завдяки вогню життя людей кардинально змінилося - вогонь став надійним товаришем і помічником людині. Але необережне поводження з вогнем може призвести до біди. Статистика говорить про те, що щорічно в світі відбувається понад 5 мільйонів пожеж. Щогодини у вогні гине одна людина, двоє - отримують опіки і травми, кожен третій із загиблих – дитина. Ось чому нам треба знати правила безпечної поведінки з вогнем.

   З учнями 1 класу була проведена екскурсія до пожежної частини села Подвірне. Діти уважно слухали розповідь Богайчука Василя, працівника служби, про правила пожежної безпеки, про будову пожежної машини, про спорядження пожежників. Учні зрозуміли, що вогонь може бути і другом, і ворогом.


Птахи – наші друзі

   Птахи — маленькі помічники та друзі людини. Вони поїдають комах-шкідників: гусениць, тлю, довгоносиків, життєдіяльність яких завдає шкоди рослинам, псує плоди і урожай, допомагають в боротьбі проти набридливих бур'янів. Птахи допомагають нам, а ми повинні їх берегти. Зима — дуже складний період для наших пернатих друзів. Їм складно вижити тому, що птахам важко себе прогодувати. Годівниці, зроблені людиною, значно полегшать існування птахів у цей складний холодний і голодний період. Жменя пшона, насипана в штучну годівницю, здатна не тільки прогодувати, а навіть врятувати життя не одній маленькій пташці.

   Учні 1 класу постійно підгодовують пернатих друзів. У годівничках завжди є їжа для пташок.


Допоможи другу

     Без друзів у наш час важко жити. У всі часи дружба вважалася великою цінністю. Справді, знайти і мати друга – це щастя. Тому кожен постійно прагне знайти друга, який би зрозумів, вислухав і підтримав. Дружба — це не тільки великий дарунок, а й великий талант, велика праця. І не кожен здатний витримати такий іспит. Усі ми хочемо мати гарного друга, на якого можна покластися.

    В 1 класі була проведена виховна справа « Допоможи другу». Під час заняття були розглянуті різні ситуації, коли треба звернутися за допомогою до друга, провели гру «Мікрофон» ( діти розповідали про своїх друзів), розфарбовували розмальовки про дружбу. 


       Колядки – це народні пісні, які пов'язані з зимовими святами, і з'явилися вони ще за часів язичництва. За часів християнства колядки виконували на Різдво, щоб прославити народження Ісуса Христа. За традицією на Різдво українці зранку ходили до церкви, а у вечері починали колядувати по хатах. Завдання колядувальника – принести господарю добру звістку про народження Христа, побажати гарного врожаю, приплоду худоби, добробуту та щастя, а взаміну отримати винагороду. Колядування і виконання колядок існує і зараз.

     Учні 1 класу взяли участь у фестивалі колядок, який пройшов у нашому ліцеї. Діти виконували нову колядку «У печері».


22 січня - День Соборності України

    22 січня - особлива дата в історії України. У цей день ми відзначаємо два важливих свята - проголошення Української Народної Республіки та Акт Об'єднання українських земель. 106 років тому, 22 січня, українці проголосили незалежність своєї держави і створили Українську Народну Республіку, а рівно через рік відбувся Акт злуки УНР і ЗУНР. Соборність включає у себе єдність і згуртованість, об'єднання в одне державне ціле всіх земель, які заселяє конкретна нація на суцільній території. Головна традиція в День Соборності - це живий ланцюг, який українці вибудовують, символізуючи об'єднання українських земель і державну єдність. Це одне з найважливіших свят нашої країни, яке символізує те, що ми всі - один народ і жодні кордони не зможуть розділити нас. Щороку в цей день український народ із вдячністю згадує тих героїв, які намагалися відродити незалежну соборну українську державу.

  В 1 класі була проведена виховна справа до Дня Соборності України. Учні переглянули презентацію «22 січня – День Соборності України», працювали над міні-проєктом за темою виховної справи.


   Ментальне здоров'я дітей важливе - і це стосується кожного! Термін "mental health" часто перекладають як психічне здоров'я, хоча він має дещо ширше значення і включає як емоційне та духовне ,так і соціальне благополуччя.

  Дбаючи про ментальне здоров'я дітей, в 1 класі постійно проводяться ранкові зустрічі, руханки, екскурсії , ігри, читання творів В.О.Сухомлинського


    Права людини починаються з прав дитини. Люди різних національностей, різних можливостей, різних віросповідань і різного кольору шкіри мають рівні права. Це один з основних принципів Загальної Декларації прав людини.

    З учнями 1 класу була проведена виховна справа «Знай свої права, дитино!». Діти передивилися мультфільм про права дітей, працювали над мегарозмальовкою «Знаємо права!», складали правову квітку.


Акція «Годівничка для птахів»

   Зима для птахів – це велике випробування. Коли надворі починаються холоди, пташкам доводиться нелегко. Тому птахи потребують нашої допомоги.

     Доброю традицією в Подвірненському ліцеї стало щорічне проведення взимку акції «Годівничка». Не став винятком і цей навчальний рік. Учні 1 класу разом зі своїми батьками виготовили годівнички та розвішали на території ліцею. Діти робили їх з дерева, картону, пластикових пляшок, природних та інших матеріалів. Годівнички вийшли на славу – красиві і на різний смак. Юні захисники пташок та їхні батьки дуже відповідально та творчо підійшли до роботи. Дітки щодня приносять до годівничок щось поживне, ведуть спостереження за птахами.

    Якщо кожен із нас у зимовий час допоможе птахам – зробить годівничку, насипле небагато зерна, хлібних крихт, то цим допоможе їм перезимувати. Давайте разом турбуватися про братів наших менших узимку. Не будьмо байдужі й оберігаймо природу!


День Святого Миколая

     День Святого Миколая – одне з найрадісніших і найочікуваніших свят року. З року в рік маленькі українці чекають подарунки від Святого Миколая, який традиційно залишає їх під подушками. Всі вірять в його чудеса і в те, що подарунки він приносить тільки слухняним. День Святого Миколая є одним із найулюбленіших дитячих свят. Святий дарує малюкам усмішку та радість і водночас нагадує дітям про те, що варто бути чемними та слухняними.

    Дітки 1 класу теж готувалися до зустрічі цього свята. Вони написали листи Святому Миколаю, в яких просили миру та перемоги нашій країні, здоров'я й щастя своїм рідним; створили новорічну фотозону; виготовили тематичні поробки; вивчили пісню до свята, яку заспівали Святому Миколаю, коли він завітав до них у клас.

Відео           Фото


6 грудня – День Збройних сил України

    Це свято мужності, сили, впевненості, надійності, міцності, шляхетності, вірності, тобто тих якостей, які асоціюються у нас зі справжніми чоловіками. Це свято сильної, відкритої, безкорисної і непідкупної дружби, яка проходить перевірку небезпекою і ризиком. І разом з тим – це свято всіх нас, бо всі ми, українці, є причетними до наших збройних сил. Адже всі ми не лише любимо Вітчизну, а й пишаємося нею, отже, вважаємо себе зобов'язаними її захищати. Сьогодні ми вітаємо Захисників й Героїв нашої країни.Вони з мужністю, наполегливістю й вірою в краще майбутнє, стали на захист нашої Батьківщини. Ми дякуємо їм за те, що забуваючи про страх, про біль, про безпеку наші захисники та захисниці , незалежно від віку й роду занять, встали на боротьбу з ворогом. Кожен з них усвідомлює, що може загинути в будь-яку секунду, але раз за разом піднімається в бій, захищаючи свій дім, свою родину, свою Батьківщину. Дякуємо кожному захиснику, хто ризикуючи власним життям, з честю і гідністю виконує свій громадянський і військовий обов'язок, мужньо протистоїть агресору.

      Учні 1 класу долучилися до вшанування наших захисників та захисниць у День ЗСУ. Діти писали листи з подяками та побажаннями нашим Героям, працювали над мегарозмальовкою « Дякуємо ЗСУ!», брали участь в акції «Ворогам – кришка».

      Ми - Українці, ми - підтримуємо українське військо, підтримуємо свою власну країну - своє майбутнє. Ми віримо в мирне майбутнє України!


Хустка – крила над батьківським краєм.

Вона барви вбрала у себе усі.

Зустрічайте це диво Вкраїни

Гарну хустку у всій її пишній красі.

   7 грудня Всесвітній день Української хустки. Запровадження Всесвітнього Дня Української Хустки на державному рівні викликано тим, що споконвіку українки носили хустку, яка вважалась оберегом, символізувала любов та свободу, вірність традиціям і патріотизм. Тож започаткування свята Української Хустки сприятиме збереженню та відродженню українських традицій. Цей головний убір є оберегом, реліквією, що передавалась із покоління в покоління, символом прихильності, любові, вірності, прощання, скорботи. Це невід'ємна частина української культурної спадщини

    Здобувачі освіти 1 класу долучилися до святкування Дня української хустки. Діти передивилися відеопрезентацію «Історія української хустки», працювали над розмальовками по темі, презентували українську хустку.

Відео                     Фото


Тиждень початкових класів

   У понеділок, 04 грудня учні 1 класу на уроці української мови складали та писали листи Святому Миколаю. Діти просили святого миру, перемоги для України, здоров'я, щастя для рідних.

  У вівторок, 05 грудня діти виготовляли поробки до Нового року. Вони вирізали, складали та склеювали новорічні шари.

  У середу, 06 грудня провели спортивні змагання між 1 і 2 класами «Вперед, до перемоги!». Вони були присвячені ЗСУ.

   Четвер, 07 грудня на уроці математики була проведена гра «Подорож до зірок». Діти мандрували космічним простором, виконуючи різні математичні завдання.

  У п'ятницю, 08 грудня учні 1 класу працювали над міні-проєктом «Пригоди крапельки». Діти досліджували колообіг води в природі.


  Пам'ять про Голодомор стала невід'ємною частиною національної пам'яті українського народу. Щороку в четверту суботу листопада українці запалюють свічки як символ пам'яті про вбитих голодом у 1932 – 1933 роках.

      Учні 1 класу долучилися до вшанування пам'яті жертв Голодомору. Діти виготовили поробки « Свічки пам'яті» та разом із учнями 3 класу вшанували пам'ять українців, які загинули від голоду.

      У суботу, 25 листопада першокласники долучилися до акції «Запали свічку пам'яті».


    Діти мають залишатися дітьми, перш ніж стати дорослими, а наш обов'язок – зробити все, щоб вони зростали в комфортних умовах.

     З учнями 1 класу була проведена інформаційна хвилина до Всесвітнього дня дитини. Здобувачі освіти познайомилися та обговорили права дітей у нашій країні, використовуючи гру «Мікрофон», розповідали про свої обов'язки; переглянули мультфільм про права дітей.


День Гідності та Свободи

   Свято встановлено на пошану учасників двох українських демократичних революцій: Помаранчевої та Революції Гідності, або Євромайдану. В цей день українці віддають шану патріотизму та мужності громадян, які постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

    В 1 класі була проведена виховна справа «21 листопада – День Гідності та Свободи». Діти переглянули відеопрезентацію, з якої дізналися цікаві факти про цей день, малювали символи нашої держави, відвідали шкільні куточки « Герої Небесної Сотні» та Героям – односельцям, які загинули у війні з росією. Ми вшанували пам'ять Героїв хвилиною мовчання.

    Подвиги Героїв будуть завжди у нашій пам'яті!


Безпека на дорозі – безпека життя

     На сьогодні життя людей не може обходитися без транспорту, який крім зручності є і джерело небезпеки. З кожним днем ​​на вулицях з'являється все більше і більше автомобілів, автобусів, маршрутних таксі. Для того, щоб рух на дорозі не представляло загрози як для водіїв, так і для пішоходів, існують правила дорожнього руху. Дуже важливо знати як, коли і де можна переходити дорогу. Якщо не знати або не дотримуватися правила дорожнього руху, це може привести до аварій і нещасних випадків. Завдяки цим правилам пішоходи і транспортні засоби не заважають один одному вчиняти рух. На допомогу пішоходам і водіям на дорогах встановлюються світлофори, дорожні знаки, розмітки і покажчики.

    Життя людини має дуже велику цінність. А безпека на дорозі – це і є, насамперед, безпека життя.

     17 листопада в 1 класі був проведений Єдиний національний урок « Безпечна дорога додому». Діти переглянули презентацію « Правила дорожнього руху для дітей», працювали над міні-проєктом « Правила дорожнього руху я знаю, тому в халепу не потрапляю».

    Бережіть своє життя та здоров'я, неухильно дотримуйтеся Правил дорожнього руху, не забувайте про власну безпеку та безпеку інших учасників дорожнього руху! Наше життя та здоров'я – це наша відповідальність!


     Всі люди різні: є веселі та сумні, є багаті та бідні, є сімейні та самотні, добрі та злі. Різні люди можуть навіть жити в одній родині або бути кращими друзями. І всі вони заслуговують на повагу та прийняття . Толерантність – це повага, здатність без агресії сприймати думки, поведінку, спосіб життя інших людей, якщо вони відрізняються від нас. Бути толерантною людиною означає поважати людей.

    Здобувачі освіти 1 класу прийняли участь у тижні толерантності, який проходив у нашому ліцеї. Діти прослухали та обговорили уривок з казки Оксани Драчковської «Зайчик – нестрибайчик та його смілива мама», переглянули презентацію « Що таке толерантність», розфарбовували розмальовки по темі, прийняли активну участь у кольоровому тижні.


Поспішайте робити добро!

    У житті треба не тільки чекати добрих вчинків від інших, а й віддавати тепло своєї душі людям, що нас оточують. Адже людина живе для того, щоб творити добро. Творячи добро вона стає чистішою, світлішою, духовно багатшою. Добра людина, як сонечко, зігріває всіх і кожного своїми промінцями. Вона здорова і щаслива. Всесвітній день доброти – чудова можливість знайти час на хороші вчинки для людей та тварин. Добро врятує світ , тому що воно закладене в людській природі, саме тому робити гарні вчинки може кожен. Творити добро зовсім не важко, але в результаті люди наповняться співчуттям та добротою один до одного.

    З учнями 1 класу була проведена виховна справа до Всесвітнього дня доброти. Діти переглянули мультфільм «В країні ДОБРА», розповідали про свої добрі справи, працювали над мегарозмальовкою на дану тему.


«Збережемо енергію – збережемо природу!»

     Струм приносить нам велику користь. Він виробляє енергію. Енергія є головною складовою життя людини, при чому половина цієї енергії – електрична .Ми так звикли до існування електричної енергії, що вже і не помічаємо її існування, а ось коли її вимикають ми почуваємось дуже некомфортно і одразу відчуваємо її недолік.. Енергія - це тепло і рух від Землі людям. Можливості нашої планети не безмежні, природа дарує блага тільки заощадливим. У всьому світі, на даний час, питання енергозбереження постає дедалі актуальнішим. Це не лише економічна вигода для споживачів та зменшення навантаження на електричні мережі, а також, що надзвичайно важливо, збереження довкілля для наших нащадків.

     В рамках тижня енергозбереження з учнями 1 класу була проведена виховна справа «Енергозбереження». Діти переглянули мультфільм « Добре світло», обговорили та сформулювали основні правила енергозбереження, зобразили ці правила на малюнках.


День української кухні

    Кожна країна світу може похизуватися переліком оригінальних страв, які складають її національну кухню. Народна кухня – це така ж культурна спадщина народу, як мова, література, або мистецтво. Борщ, галушки, кутя, а іноземець скаже – то Україна.

   Серед розмаїття традиційних українських наїдків особливе місце займають вареники. Про них складають пісні, пишуть вірші, гуморески, їм споруджують пам'ятники. З цією стравою пов'язано багато українських традицій і звичаїв. В Україні дуже полюбляють вареники. Ця страва з борошна та начинки вважається, нарівні з борщем, найтиповішою в українській національній кухні. Слово вареники походить від дієслова «варити». Вареник має вигляд маленького конвертика з тіста, в який загортається найрізноманітніша начинка.

  Учні 1 класу взяли участь у Дні української кухні. Вони разом із 11 класом презентували страву української кухні – вареники.


    «Найбiльше i найдорожче добро кожного народу – це його мова, та жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, i своï сподiванки, розум, досвiд, почування». 

Панас Мирний

      День украї́нської писе́мності та мо́ви — свято розвитку державної мови, яке щороку відзначається в Україні. День української писемності та мови – це свято на честь літописця Нестора.

  Завдячуючи мові, ми можемо порозумітися, розказати про свої почуття і переживання. За допомогою мови ми бережемо свою історію, передаємо з покоління в покоління набуті знання і досвід. Чи замислювалися ви коли-небудь, скільки мов живе на Землі? Нині їх близько 5000, точної ж кількості не встановлено. Досконало вивчено біля 500 мов, 1400 на межі вимирання. Серед живих мов світу бринить срібним дзвіночком і наша рідна українська мова.

    Мова у нас багата, мелодійна, щира, як і душа українського народу. Тому треба любити рідну мову, берегти й захищати, як найкоштовніший скарб. Адже кожен народ відбувся лише тоді, коли усвідомив себе у рідному слові.

      Здобувачі освіти 1 класу теж долучилися до відзначення Дня української писемності та мови. Діти працювали над міні-проєктом «Мова у нашому житті», переглянули презентацію «Цікаві факти про українську мову».

      Не будьмо байдужими, спілкуймося українською!


«Я – хлопчик, я – дівчинка, ми різні, ми рівні»

   В сучасному суспільстві дівчатка й хлопчики, жінки й чоловіки мають рівні права. Освіта, заняття спортом, професія, ведення домашнього господарства залежать не від статі, а від її бажання.

    В 1 класі була проведена виховна справа про гендерну рівність у нашому суспільстві. Діти переглянули мультфільм « Заяча дружба», презентацію «Гендерна рівність», обговорили переглянуте, застосувавши технологію «Крісло автора», провели гру «Так чи ні»


День гарбуза

    Щорічно 26 жовтня у США відзначається День гарбуза (Pumpkin Day). Але свято з кожним роком поширюється світом, набуваючи всесвітнього статусу, бо прихильників цього смачного помаранчевого плоду багато і в інших країнах. Це день, присвячений вшануванню одного з найулюбленіших і найуніверсальніших плодів на землі – гарбуза.

   Всупереч поширеній думці, гарбузи – це фрукти, а не овочі. Метою цього дня є поширення інформації про цілющі якості та цінність гарбуза для організму людини.

     Учні 1 класу взяли участь у відзначені Дня гарбуза. Діти переглянули презентацію, з якої дізналися цікаві факти про цей фрукт, розфарбували розмальовки, створили колаж «Ходить гарбуз по городу».


Незнайомі люди. Правила поведінки. 

     Дітей можуть лякати комахи, темні приміщення або навіть домашні кішки, але в незнайомих людях небезпеку вони бачать вкрай рідко. Довірливі і відкриті, вони легко вступають в спілкування з дорослою людиною, особливо якщо вона веде себе чемно і впевнено. Тому завдання всіх - пояснити, як поводитися з незнайомими людьми, дітям, щоб запобігти ситуації, небезпечні для їх фізичного та емоційного стану. На виховній справі учні 1 класу повторили правила поведінки з незнайомцями, переглянули відеопрезентацію «Безпечна поведінка з незнайомцями», провели гру «Мікрофон».


    Щасливе дитинство - це коли тобі дають можливість бути собою, розвиватися, творити, відчувати себе важливим і цінним, вчитися приймати рішення і нести за них відповідальність. Учні 1 класу взяли участь у конкурсі малюнків « Кожна дитина має право на щасливе дитинство».


     Цікаво та незвично пройшов тиждень стилю в 1 класі нашого ліцею. Діти створювали образи патріотичного, яскравого, джинсового, національного, спортивного стилю! Усі отримали море емоцій! Таке дійство підняло настрій та креативність школярів. 


Ментальне здоров'я – важливе для кожного

     Ментальне здоров'я – це стан щастя та добробуту, в якому людина реалізує свої творчі здібності, може протистояти життєвим стресам. Воно є важливим для втілення бажань, реалізації цілей, доброго фізичного самопочуття. Коли людина ментально здорова, то вона розуміє свої емоційні стани, здатна будувати стосунки з іншими, вона відкрита для навчання і розвитку, отримує задоволення від життя.

    Колектив Подвірненського ліцею кожен день піклується про ментальне здоров'я своїх учнів. Здобувачі освіти 1 класу розпочинають навчання з ранкових зустрічей, під час яких розповідають про свій настрій. Дуже люблять позитивні, веселі хвилинки (гра на музичних інструментах, з улюбленими іграшками), виконують руханки, спостерігають за природою та інше.


Наші дідусі та бабусі – найкращі!

    Учні 1 класу з безмежною вдячністю, любов'ю та шаною ставляться до своїх бабусь і дідусів. Про це вони розповідали на інформаційній хвилинці до Міжнародного дня людей похилого віку. Діти взяли участь у флешмобі «Наші бабусі та дідусі – найкращі!» 


«Хліб – усьому голова»

      Хліб. Яке коротке це слово. Всього 4 літери, а скільки в ньому тепла. З хлібом пов'язано так багато в нашому житті, цей продукт харчування став символом праці й миру. З давніх-давен наш народ над усе цінує хліб. Хліб — це достаток. У всі часи слово «хліб» люди вимовляли з пошаною, він — основа нашого життя. Пам'ятаймо, що в хлібі – велика праця. Пам'ятаймо завжди, що хліб-святий. Шануймо його так, як шанували наші бабусі і дідусі. «Хліб – усьому голова» всім відоме українське прислів'я. В ньому закладена вікова мудрість українського народу, який протягом усього розвитку приділяв хлібу велику увагу. Якщо буде хліб, буде мир, буде щасливе, здорове життя народу нашої країни. 16 жовтня відзначається Всесвітній день хліба. До цієї дати з учнями 1 класу була проведена екскурсія до місцевої крамниці. Продавчиня, пані Мар'яна, розповіла дітям про асортимент хлібобулочних виробів, види хліба. На виховній справі «Хліб – усьому голова» здобувачі освіти переглянули презентацію про хліб, працювали над дидактичною грою «Від зернини до хлібини», прослухали та обговорили оповідання В. О. Сухомлинського "Хліб - то праця людська".


 Добро переможе!

   Зважаючи на складні часи для нашої країни та виклики, які поставила перед українцями війна, нашим дітям ,як ніколи, потрібні душевний спокій, підтримка та позитивні емоції. Все це відчули учні 1 класу на уроці Доброти "Щаслива лапа", який був присвячений тваринам, урок про гуманне та відповідальне ставлення до них. Діти демонстрували фото своїх улюбленців, розповідали цікаві історії про них, розфарбовували розмальовки. Під час гри «Мікрофон» ділилися досвідом найкращого догляду за тваринками. Учні переглянули відео «Цікаві факти про домашніх улюбленців». 


Ми - діти козацького роду! 

      28 вересня в Подвірненському ліцеї пройшло відкриття гри «Сокіл" («Джура»). Метою гри є залучення учнів до національних традицій та козацьких цінностей. Адже, приклади козацтва здатні формувати у молодого покоління твердість, витривалість, уміння долати життєві труднощі, характер, силу волі, лицарські якості. Вся ідея гри спрямовується на формування духовності, виховання учнів як громадянина, патріота своєї землі, виховання в учнів почуття патріотизму, шани і поваги до ветеранів війни. Учні 1 класу теж приймали активну участь у цьому заході. Діти вибрали ройового, придумали назву, вивчили девіз, гасло, пісню. Після виступу їх урочисто було прийнято у козачата. На святі маленьким козачатам вручили посвідчення та медальки.


     Рух - це здоров'я! Учні 1 класу долучилися до участі в марафоні #BEACTIVE DAU в Україні. Наші діти активні, спритні, енергійні. І це вони показали під час виконання фізичних вправ, естафет, рухливих ігор на уроках фізкультури, на перервах, при виконанні фізхвилинок. Діти зрозуміли, щоб бути здоровим треба активно рухатися.


     Благодійна акція «Смілива гривня» Мета проведення акції – зібрати кошти на допомогу Збройним Силам України та дати можливість українцям зробити свій внесок у Перемогу, адже навіть найменша пожертва є важливою в боротьбі з ворогом за незалежність і цілісність України та наближення нашої перемоги.Учні 1 класу активно приєдналися до акції та зібрали монети на потреби ЗСУ. 


    «Ви живете серед людей. Кожен ваш вчинок, кожне ваше бажання позначаються на людях... Робіть так, щоб людям, які оточують вас, було добре», — писав відомий український педагог і письменник Василь Олександрович Сухомлинський. Твори Сухомлинського формують у дітей найголовніше — людяність. Вони вчать маленьких читачів відрізняти гарні вчинки від недобрих, бути чемними, поважати старших, захищати менших. Учні 1 класу приймали участь у флешмобі «Читаємо В.О. Сухомлинського», присвяченого 105 – ій річниці з дня народження педагога та письменника. Діти переглянули відео про В.О.Сухомлинського, познайомились із збірками творів автора «Квітка сонця» та «Всі дружні люди – одна сім'я», читали оповідання та казки, обговорювали їх. 


       Щорічно 25 вересня у всьому світі відзначають Всесвітній день мрії. Його головною метою є – допомогти кожному з нас здійснити свої мрії. Здобувачі освіти 1 класу на інформаційній хвилинці розповідали про що вони мріють. Діти висловлювали свої думки про те, як досягти своєї мети, давали поради. Розфарбовували свою баночку з мріями. 


         21 вересня – світ відзначає Міжнародний день Миру

      Раніше для нас, українців, мир – це була повсякденна реальність. На вулицях нашої неньки – України було спокійно, всі діти ходили до школи, посміхалися. Але відбулися різкі зміни, підкралося горе... На Україну напав ворог. І нам, українцям, як ніколи, потрібно усіма силами боротися за мир щоб нам завжди світило тепле, ясне сонечко, щоб небо було завжди чисте та голубе, щоб завжди були посмішки на обличчях у людей.

   Учні 1 класу прийняли активну участь у відзначені дня Миру. Діти виготовили з паперу білих голубів (символ миру) , створили віночок Миру , розфарбовували розмальовки на дану тему. А ще, із задоволенням подивились літературно – музичну композицію « Пробач і ти отримаєш мир» , яку підготували здобувачі освіти 5 класу.


      В рамках тижня протидії булінгу в 1 класі була проведена інформаційна хвилина " Ми проти булінгу!". Учні переглянули мультфільм "Птахи", обговорили сюжет фільму, поведінку птахів, висловили своє ставлення до головних героїв. Діти розповідали, що не сподобалося у поведінці маленьких пташок. Обговорили ситуації, коли виникають конфлікти та до кого звертатися, щоб вирішити проблеми. 


   Щорічно, кожну третю неділю вересня в Україні відзначається Всенародний день батька. З того часу кожне третю неділю вересня українці можуть привітати своїх тат і подякувати їм за любов, мудрість і підтримку.

    Батько - це не просто слово. У ньому стільки дитячих почуттів. Для хлопчика тато - це приклад для наслідування, адже він сильний і сміливий, на всі руки майстер. Він підкаже все: як забити цвях, як помиритися з одним і як постояти за себе. Для дівчинки тато - це гордість. Кожна маленька принцеса мріє зустріти свого принца, який буде схожий на батька. Вітаємо вас зі святом всіх батьків і бажаємо бути гідним батьком для своїх дітей.


    Правила дорожні знай та виконуй! В рамках тижня "Увага! Діти на дорозі!" з першокласниками нашого закладу була проведена екскурсія, під час якої діти познайомилися з дорожніми знаками, які зустрічаються під час руху до ліцею. Учні повторили де та як треба переходити дорогу. Під час виховної справи "Правила дорожні ти знай та виконуй!" здобувачі освіти 1 класу розглянули таблиці, складали маленькі розповіді на дану тему, розфарбовували розмальовки, грали у гру "Так чи ні". 


     Першокласники нашого ліцею взяли участь у тижні " Я обираю життя". З дітками була проведена ранкова зустріч " Веселі долоньки". Першокласники розповідали про свій настрій, чому долоньки посміхаються, про те, що їм подобається в ліцеї, в класі; з ким вже подружилися.Також була проведена виховна справа " Подорож у майбутнє життя". Діти віртуально мандрували в майбутнє, фантазували якими вони стануть через кілька років; ділилися своїми мріями. Під час гри " Мікрофон" висловлювали свої думки про те, як досягти мети. Роз'яснили слова " хочу", " можу", " треба".


                                                        1 вересня - День Знань

       Це день, із якого починається дорога в майбутнє для кожного з нас. Це день, що дає можливість дорослим повернутися у свої золоті роки, а учням - до своєї другої домівки - у школи. Для першокласників - це свято Першого дзвоника, а в цілому, свято початку нового навчального року.Святково, патріотично пройшло Свято Знань в Подвірненському ліцеї. Перший урок на тему "Ми - школярі" пройшов цікаво та весело. На початку уроку провели ранкове коло. Діти розповідали про те, як готувалися до Свята Знань, з яким настроєм прийшли до ліцею. Під час уроку дітям були вручені посвідчення учнів; проведені ігри " Так чи ні" ( ознайомлення з правилами для учнів); "Що лежить у портфелі?", відгадували загадки з предметами - відповідями, провели фізхвилинку "Хто чим любить займатися". Батьки та вчителька підтримували діток, допомагали із завданнями. Нехай шкільна пора буде наповнена яскравими враженнями, корисними знаннями, дивовижними відкриттями!




Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати