5 клас

У першу середу лютого світова спільнота книголюбів відзначає Всесвітній день читання вголос. На уроках української літератури, 5 лютого, п`ятикласники та дев`ятикласники активно долучилися до свята.
Здобувачі освіти 9 класу виразно читали та переказували твір «Володарка весна», який увійшов до української абетки "Абетковий словограй" - колекція творів "Всі слова на одну букву". Захопившись красою і багатством мови, її чарівністю, ліцеїсти написали творчий переказ за мотивами прочитаного.
П'ятикласники виразно читали літературні казки, обговорювали їх зміст, пригадували прислів'я і приказки про книги, складали сенкани.
У ході занять ліцеїсти усвідомили, що читання вголос
надихає дітей і дорослих більше читати та спілкуватися між собою, активніше
залучатися у процес навчання, краще запам'ятовувати необхідну інформацію,
допомагає організувати дозвілля.
Різдво – це не лише одне з найбільших свят зимового циклу, це день, коли серце наповнюється теплом та вдячністю, а кожен момент стає особливим. Що для кожного українця означає це чарівне свято з`ясовували п`ятикласники під час години спілкування «Традиції святкування Різдва», яка проводилася у рамках тижня українознавства.
Діти з цікавістю слухали біблійні легенди, переглядали відеоматеріали, розучували колядки та віншування, створили постер «Гайда з нами колядувати! Христа прославляти, перемоги для України благати».
Узагальнивши
інформацію, ліцеїсти зробили висновок, що Різдво – це свято, яке об'єднує
людей, наповнює душу радістю і вірою в краще майбутнє. Це час, коли кожен
може стати кращим
і подарувати цю красу іншим.
Добро — це світле й приємне відчуття, яке дарує усмішку, приносить радість, робить людину щасливою і відкритою.
Година спілкування «Твори добро» покликана виховувати у п`ятикласників почуття чуйності, милосердя, поваги один до одного, до своїх батьків, старших людей, до всіх, хто потребує підтримки і допомоги.
У ході роботи діти прийшли до висновку: добро і милосердя – два крила, на яких тримається людство.
Тож хай прагнення
творити добро ніколи нас не покидає. І коли ми не в силі принести користь, то
хоча б не робімо шкоди!
У 5 класі урок розвитку мовлення з української літератури «Складання власної казки» співпав із Всесвітнім днем яблука. Соковите ароматне яблучко стало героєм не одного літературного твору.
П`ятикласники також обрали цей фрукт персонажем своїх мініатюр. Складанню казок передувала словникова робота: діти добирали епітети та спільнокореневі слова до слова «яблуко», відновлювали розгублені рядки вірша та складали сенкан про «героя дня». А згодом яблуко стало персонажем дитячих казочок. Весь урок був наповнений ароматом червонобоких яблук, котрими діти поласували на перерві.
Працелюбні та постійно заклопотані господарськими справами українці з давніх-давен поєднують працю і пісню, приємне і корисне.
Долучившись до найбільшої екологічної акції осені «Всесвітній день прибирання», п'ятикласники прибрали спортивний майданчик та територію, що прилягає до нього.
Зібратися разом в позаурочний час – радість для школярів. Тож продовженням корисної справи став активний відпочинок на прибраній території.
Працюймо
і відпочиваймо з радістю!
«Веселий сміх - здоров'я», - стверджує народна мудрість.
Чимало цікавих аргументів було наведено на підтвердження цієї тези у ході години спілкування «Вплив сміху на психічне здоров'я людини», що проводилась у рамках Тижня ментального здоров'я .
П'ятикласники довідалися,що сміх чинить позитивний вплив на здоров'я, зокрема знижує рівень стресу, покращує настрій, підвищує імунітет, сприяє розумовому розслабленню, знижує кров'яний тиск і біль, навіть забезпечує фізичну активність.
Жартуймо! Посміхаймося! І будьмо здоровими!
Життя людини – найбільша цінність. А безпека на дорозі – це і є, насамперед, безпека життя. За статистикою, щогодини на дорогах світу гине 9 дітей.
Метою квесту-гри «Правила дорожнього руху знай – життя і здоров'я зберігай» було поглибити знання учнів про дорожній рух, правила безпечної поведінки на дорогах, ознайомити п'ятикласників з дорожніми знаками та їх групами; розвивати увагу, спостережливість, мислення; виховувати почуття відповідальності за особисте життя і здоров'я.
«Безпека
на дорозі – це безпека нашого життя» - підсумували учні результат заходу.
День знань – це завжди тепле, по-особливому бентежне свято для всіх, хто приходить навчатися і навчати.
З хвилюванням і радістю сьогодні вперше увійшли до свого класу п'ятикласники.
«Щасливі бути разом» - не тільки тема першого уроку, а й тема дня.
Щоб стати справжніми п'ятикласниками, дітям довелося подолати декілька перепон: «Цікаве знайомство», «Подорож Планетою знань», «Державна», «Мої цілі», зіграти у рухливу гру «Давайте познайомимось» та попрацювати над «складанням рецепта 5 класу».
Любі діти, з Днем знань! Хай цей
складний час спонукає вас бути уважними один до одного, з цікавістю поглинати
важливу інформацію та йти вперед з вірою у щасливе майбутнє!
АРХІВ
2023-2024 н.р.
З метою запобігання травматизму внаслідок дорожньо-транспортних пригод та привернення уваги школярів до правил поведінки на дорогах 4 клас долучився до проведення Національного уроку з безпеки дорожнього руху.
В рольовій грі «Я - пішохід» діти демонстрували свої знання про види транспорту та правила безпечної поведінки на дорозі. Повторили правила дорожнього руху та пригадали дорожні знаки та їх групи. Разом дійшли висновку, що уважність та обережність на дорозі - це запорука власної безпеки.

12 травня 2024 року - День Матері, найважливіший день для кожної людини! Адже саме мати подарувала нам життя, оточила нас турботою та ласкою, теплом та любов'ю. Мама підтримує нас у скрутну хвилину життя і радіє разом з нами . І скільки б не було років, нам завжди потрібна мама, її ласка, її ніжний погляд. І чим більша наша любов до матері, тим радісніше та світліше життя.
Щиросердечно вітаємо дорогих мам з чудовим святом! Хай світлом і добром відгукуються в душах дітей Ваша любов!
МИ – УКРАЇНЦІ! МИ – ЄВРОПЕЙЦІ!
9 травня в День Європи в Україні у 4 класі провели тематичну виховну справу, віртуально подорожуючи Європою. Діти продовжили знайомитися з країнами Європи, їхньою культурною спадщиною та цікавими фактами.
Європа змінює своє обличчя, а наша Україна
знаходиться в епіцентрі цих змін, доводячи своє прагнення називатися
європейською державою. Тому з гордістю можемо сказати : «Ми – українці! Ми –
європейці!»
ТИЖДЕНЬ ДУХОВНОСТІ
Вже стало доброю традицією проводити Тиждень духовності у нашому ліцеї напередодні свята – Великодня. Це світле свято, що несе із собою віру, надію та любов.
«Великдень відноситься до тих свят, дата яких змінюється кожного року. Зазвичай він відзначається не раніше 4 квітня та не пізніше 8 травня. Христове Воскресіння стало своєрідним свідченням того, що Ісус Христос – це істинний Спаситель, оскільки він переміг смерть, воскреснувши» - такими словами розпочався тематичний тиждень у 4 класі. Протягом цього часу діти продовжили знайомитися з історією свята Великодня, дізналися про народні традиції та звичаї підготовки та святкувань.
Тиждень духовності діти провели у добрих справах милосердя: переглядали мультфільми на біблійну тематику, слухали духовну музику, розфарбовували писанки та під час молитви просили захисту та здоров'я для воїнів.
І загалом всі наші добрі справи - це і є наша духовність з вірою в те,
що Бог пошле на нашу українську землю та в кожну родину мир і спокій.
ТИЖДЕНЬ ІМУНІЗАЦІЇ
В останній тиждень квітня 2024 року в
усіх країнах світу відзначається Всесвітній тиждень імунізації. Метою
цього широкомасштабного заходу є підвищення розуміння важливості
вакцинації, попередження інфекційних
захворювань та збереження життя. Тематичний тиждень пройшов і в нашому ліцеї. В
4 класі проведено інформаційну хвилинку, де було переглянуто мультфільм «Візит до лікаря» та обговорено способи захисту дітей від інфекційних хвороб.

Нинішнє неспокійне життя українців дає відбиток і на самопочутті дітей. Ментальне здоров'я дитини – актуальна проблема сьогодення. Щоб прибрати будь-яке занепокоєння допоможуть розмальовки-антистрес. Саме вони гарантують зниження ступеня подразнення та напруги, творчу свободу, навчання малюванню майстерно створених художніх трафаретів, розвиток дрібної моторики та уяви, можливість зайняти вільний час корисною арт-терапією, замінити шкідливі звички.

В День цивільного захисту з метою формування вміння діяти рішуче та знаходити правильне рішення у будь-яких екстремальних ситуаціях, у 4 класі було проведено вікторину «Цивільний захист». Цікаві запитання, незвичайні загадки та різні життєві ситуації стимулювали дітей до обговорення та прийняття правильних рішень. Сьогодні, на тлі повномасштабної війни в Україні особливо важливою постає тема цивільного захисту. То ж будьмо пильними та не забуваймо про те, що відповідальність за власне життя та життя оточуючих – це основний принцип цивільного захисту.
Моя безпека
В рамках проведення Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності в 4 класі було проведено
урок-вікторину "Створення мого безпечного середовища". Кожен етап вікторини
- це сукупність цікавих завдань, які діти залюбки виконували, повторюючи правила
безпечної поведінки. В результаті разом дійшли до висновку, що безпека кожного
з нас залежить від нас самих, від наших знань, умінь та обережності.

З метою підтримки ментального здоров'я та формування навичок піклування про себе зі здобувачами освіти 4 класу проведено виховну годину на тему «Турбуюся про ментальне здоров'я». Тут з дітьми обговорили основні аспекти підтримки психічного здоров'я: здорове харчування, фізична активність, 8 годин сну щодня, розмова про почуття з тим, кому довіряєш, прогулянка з сім'єю та друзями. Навчити дітей піклуватися про ментальне здоров'я змалечку – необхідність сьогодення. Через любов, турботу, захищеність та безпеку дитина зможе вистояти та зберегти себе.

Здобувачі освіти 4 класу, не зволікаючи, долучилися до всеукраїнської акції на підтримку ЗСУ «ВОРОГАМ-КРИШКА». Дружною класною родиною ми зібрали чимало пластикових кришечок, замість того щоб викинути їх в смітник. Зібрані кришки будуть відправлені на переробку та будуть використані для придбання безпілотних літальних апаратів (БПЛА) українського виробництва для Збройних Сил України. Це гарна акція, яка вчить нас дбати про довкілля, а найголовніше — наближає нашу перемогу. Тому що дрони — це «очі» військових і вони на фронті вкрай необхідні. Такі речі важливо робити, оскільки українські воїни стоять на захисті нашої країни і завдяки їм ми можемо спокійно вчитись та радіти життю.

Цьогоріч 9 березня виповнюється 210 років сину українського народу – Тарасу Григоровичу Шевченку. Напередодні в 4 класі пройшла виховна справа, приурочена Великому Кобзарю. Діти продовжили знайомитися із його життєвим і творчим шляхом, приймаючи участь у вікторині та відгадуючи різноманітні літературні цікавинки. Четвертокласники підготувались і до «Конкурсу юних декламаторів поезій Тараса Шевченка», продемонструвавши свою майстерність.
Українці досі виконують заповіт
митця: «…Вставайте, кайдани порвіте…» і вишукують поміж рядків Шевченкових
творів силу й віру для перемоги.
«ОБЕРЕЖНО! НЕЗНАЙОМЕЦЬ!»
З метою формування навичок орієнтуватися в загрозливих для життя ситуаціях, повторення правил особистої безпеки, вміння реально оцінювати небезпеку, не розгублюватись та вибирати можливі дії самозахисту, зі здобувачами освіти 4 класу проведено виховну справу «Обережно! Незнайомець!» Разом з героями улюблених мультфільмів повторили правила безпечної поведінки під час зустрічі з незнайомцями. Граючи в сюжетно-рольові ігри, закріпили знання про правила власної безпеки. Діти активно долучилися і до складання пам'ятки «Обережно! Незнайомець!»
Завжди
пам'ятаймо про те, що власна безпека – у власних руках!

«Ми – українці. Розмовляємо рідною державною мовою. А мова в нас красива і багата, мелодійна і щира, як і душа нашого народу» - саме з таких рядків розпочалася в 4 класі літературна година до Дня рідної мови, який відзначають 21 лютого. Діти мали змогу поринути у світ краси рідної української мови, згадуючи віршовані рядки та народні вислови про мову.
Активні та допитливі четвертокласники
залюбки пограли в мовні цікавинки. Сплітаючи «віночок» компліментів української мови, діти добирали
слова-ознаки та дійшли висновку, що для нас рідна мова – це наша гордість, це
скарбниця українського народу.

Ніколи не зітруться у пам'яті події зими 2014 року. Вони перевернули свідомість багатьох людей показавши, що українці – вільний народ, гідний кращого майбутнього.
20 лютого – у День
пам'яті Героїв Небесної Сотні в 4 класі пройшла інформаційна
експрес-хвилинка "Герої нашого часу". Долучившись
до загальноліцейного флешмобу «Янголи пам'яті», четвертокласники виготовили паперових янголів – символів нашої
пам'яті про подвиг Небесної Сотні. Герої не вмирають!

16 лютого - День єднання. Це свято зовсім нове, яке українці втретє в історії відзначають. Але воно загартоване нашою єдністю та мужністю наших захисників та захисниць. Це свято сповнене єдиним бажанням українців – Перемогою.
Долучилися до святкування і четвертокласники, провівши цікаву урочисту зустріч та взявши участь у челенджі «Долоньки єднання».
В цей день в нашому ліцеї відбувся благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ. Разом із батьками діти нашого класу активно підготувалися до цього дійства. Спільними зусиллями вдалося вторгувати чималу суму. Ми зробили неймовірну справу! Вкотре об'єднуємо зусилля та згуртовуємось заради Перемоги!
НАША СИЛА – У НАШОМУ ЄДНАННІ!

14 лютого – День Святого Валентина цьогоріч майорів у синьо-жовтих кольорах. Саме так свято закоханих пройшло і для четвертокласників. Наші серця належать Україні, яка зараз переживає важкі часи. Ми висловлюємо безмежну любов та велику вдячність нашим захисникам та захисницям, які вдень і вночі стоять на варті нашої свободи.
Діти виготовили валентинки власними руками та привітали найрідніших людей, висловивши щирі слова подяки та любові.
Разом ми мріємо, щоб наша Україна була
щасливою та незалежною, люб'ячою та квітучою!

У календарі незвичайних свят є День нашої чудової помічниці - парасольки, який припадає на 10 лютого. Цей зимовий день здобувачі освіти 4 класу прикрасили яскравими барвами своїх парасольок. Познайомилися із надзвичайно цікавою історією виникнення парасольки, відгадували загадки та влаштували колоритну фотосесію. І все це під відкритим небом, у колі друзів та з чудовим настроєм. «Життя — це краса. Милуйся нею!» - Мать Тереза.

У першу середу лютого світова спільнота книголюбів відзначає Всесвітній день читання вголос. Цьогоріч його відзначали 7 лютого. Цей день для четвертокласників видався дуже цікавим та насиченим. Відвідавши скарбницю мудрості – бібліотеку, діти познайомилися із новинками дитячої літератури, яку з охотою почитали. Тут пригадали правила поведінки у бібліотеці, склали пам'ятку «Як правильно читати» та вміло підбирали кінцівки до прислів'їв та приказок про книгу. Родзинкою свята стала активна наша участь та блискучі результати у вікторині «Студія казкарів».

Щороку в другий день другого тижня ми відзначаємо день безпеки в Інтернеті. Цьогоріч він припадає на 6 лютого. Саме в цей день з метою дослідити позитивні та негативні сторони Інтернету, засвоїти правила безпечної роботи в Інтернеті, сприяти обізнаності дітей про небезпеки, які тут існують та сформувати навички правильного реагування на небезпеку мережі, в 4 класі було проведено тематичну виховну годину. Четвертокласники із задоволенням віртуально відправилися у «Подорож безпечною Мережею». Граючи в Lego, вони пригадали Правила безпечної поведінки в Інтернеті. Вчилися складали позитивні смс-повідомлення для своїх однокласників.
Разом дійшли до висновку, що життя – це
безцінний дар, який дала нам природа. Ми його повинні цінувати та берегти,
навіть перебуваючи в Інтернет-мережі.

Традиційно взимку, 3 лютого ми відзначаємо Всесвітній день годівлі птахів. Та ми не тільки в цей день, а постійно допомагаємо птахам пережити голод. Підтримуємо їх у скрутний час, щоб підвищити шанси пернатих друзів зустріти наступну весну. Та слід робити це правильно, щоб не нашкодити пташкам. З такою метою випускники початкової школи підготували проєктну роботу "Пташина їдальня". Діти із задоволенням долучилися до майстрування годівничок. Вони презентували свої роботи. Годівнички вийшли дуже цікавими та креативними. А головне – зроблені з любов'ю.
Четвертокласники залюбки облаштували «пташину їдальню» і в класі, змайструвавши паперові годівнички. Тут активно обговорили «прохання» птахів. Діти також дізналися, що корисно і що шкідливо класти в годівнички. То ж насипали туди тільки те, що птахам йде на користь. Розмістили годівнички на шкільному подвір'ї та біля своїх будинків.
Результат нашої роботи – вдячні пташки біля годівничок!

Український прапор – це не просто державний символ, це уособлення багатовікової історії державотворення країни, символ національної єдності, честі та гідності. 28 січня українці відзначають День народження прапора України. 4 клас долучився до відзначення цієї знаменної події та провів напередодні виховну справу «Прапор вільної держави». Діти ознайомилися із історичним минулим нашого прапора. Довідалися, що синій і жовтий кольори нашого стяга мають глибоке історичне коріння, що сягає часів до Хрещення Русі, символізуючи Київську державу. Також активно долучилися до відгадування кросворда та створення асоціативного куща «Прапор України». Свої знання про державні символи четвертокласники показали у загадковій вікторині «Я українець» та в грі «Фейк чи правда».
Пам'ятаймо, що прапор об'єднує українців по всьому світу у спільному почутті
ідентичності та мети, нагадуючи нам про нашу багату спадщину та безперервний тернистий
шлях до процвітаючої та вільної нації.
МЕНТАЛЬНЕ ЗДОРОВ'Я ДИТИНИ
Щоб швидко повернути дитині стан спокою,
важливо дати їй відчуття кордонів тіла, можливість зняти напруження м'язів,
врегулювати дихання, скерувати активність дитини. Можливість рухатись повертає
відчуття контролю та впливає на відчуття задоволення, додає оптимізму і
покращує концентрацію уваги. Пісня ж допомагає дітям зняти напругу та опанувати
емоції. З такою метою з 4 класом вивчили руханку «Я і Ти», яку було створено представництвом
Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні разом зі співачкою Світланою Тарабаровою
та психологинею Світланою Ройз для підтримки ментального здоров'я дітей. Пісня руханки є частиною спецпроєкту «Гратися і не
боятися» за підтримки Міністерства освіти і науки України в межах
Всеукраїнської програми ментального здоровʼя «Ти як?».

В День Соборності та Злуки
Скажем на весь світ:
«Всі візьмемося за руки,
Бо ми – один рід!»
Щиро вітаємо всіх українців із Днем Соборності! Це одне з
найважливіших свят нашої країни, яке символізує те, що ми всі - один народ і
жодні кордони не зможуть розділити нас. А сьогодні це свято сповнене мужністю, гордістю й незламністю
нашого народу. Болем, який відчувають кожен українець і українка, та водночас
силою, яка допомагає нам усе пройти. Усе подолати. Усе пережити. Знаючи й
пам'ятаючи, що тільки сильні українці можуть стати єдиними! І тільки єдині
українці можуть бути сильними!

Міжнародний день обіймів у світі відзначають щороку 21 січня. Це доволі незвичне та позитивне свято. Цей день важливий для кожної людини, оскільки допомагає відчути себе важливою та дати іншим відчуття вагомості. Особливо це свято полюбляють діти, оскільки вони є відвертішими та легше виявляють свої почуття. Обійми захищають від внутрішніх страхів, заспокоюють, зціляють від хвороб.
Четвертокласники вітають всіх з Міжнародним
днем обіймів, днем відкритої безкорисливої підтримки, днем небайдужих людей! У
цей чудовий День ми шлемо свої обійми всім, хто нам дорогий, всім кого ми не
знаємо, але хотіли б підтримати.

«Зварити борщ – ціла наука!
Запам'ятайте тут одне –
Ця страва любить добрі руки!
А посмішка тут – головне!»
Україна
здавна славиться своєю гостинністю, багатою і смачною кухнею. Та не можна уявити українського обіду без головної страви – борщу! Борщ настільки давно увійшов до
списку традиційних українських страв, що став одним із найголовніших народної
кухні українців. Борщ символізує родинне
тепло, сімейну злагоду та достаток. Борщ варять у кожній українській
родині. Історія борщу дуже давня. Перша задокументована згадка про український борщ була
ще у 1584 р. в м. Києві. Чимало і цікавих традицій,
пов'язаних із борщем. Традиційно селяни відзначали цією стравою родинні свята,
закінчення польових робіт. Подекуди борщ є обов'язковою весільною
стравою. Підхопивши загальноліцейний челендж
«Національні страви України», випускники 4 та 9 класів залюбки підготували
та презентували український борщ з
пампушками.

Ми
дружною класною командою щиро вітаємо всіх з новорічно-різдвяними святами!
Нехай вони несуть вам міцне здоров'я, радість, сімейне тепло та здійснення
нашої спільної мрії – Перемоги!

Щорічно 7 грудня ми відзначаємо День української хустки. Українська хустка ― це не лише головний убір жінки, але й важлива сімейна реліквія, яку передавали з покоління в покоління. Це давній символ жіночої душі та сімейний оберіг. Ось чому День української хустки – це не просто ще одне свято в календарі, а важливий внесок у збереження нашого національного надбання. З такою метою до святкування долучилися і четвертокласники.
Шануймо й бережімо ці скарби нашої пам'яті та національної ідентичності.
ДЕНЬ ДРУЖБИ З ПРИРОДОЮ
«Чим славиться Україна? Які незвичайні рекорди України?» - запитання, що зацікавили четвертокласників. Тому в день природознавства вони вирушили у віртуальну подорож Україною та провели захоплюючу вікторину «Незвичайні рекорди України». Десятки різних запитань були перед дітьми. Та разом з цеглинками Lego було цікаво та просто відповідати на них! Діти вкотре переконалися, яка наша країна неймовірна!
ДЕНЬ МАТЕМАТИКИ
Математика ― цариця всіх наук. Її улюблениця ― істина, її вбрання ― простота і ясність. Краса її відкриється тільки розуму, загартованому в боротьбі з труднощами. Нагода випробувати свої знання, показати інтелектуальні здібності, творче бачення математики випала учням четвертокласникам під час проведення предметного дня математики. День пройшов під девізом «Цікаве і веселе в числах і фігурах». В цей день було проведено вікторину «Математичне асорті». Всім було цікаво та пізнавально. Діти проявили себе справжніми знавцями математики.
ДЕНЬ ЗДОРОВ'Я
Розпочався святковий третій день тижня початкових класів із привітань з Днем Збройних Сил України. Діти висловили щиру подяку нашим Янголам під назвою ЗСУ. Адже, завдяки їм ми спокійно навчаємося в школі, бачимо кольорові сни та святкуємо вдома, в колі рідних та близьких. Продовжилося свято спортивним дійством під назвою «Ігри патріотів», яке провели разом із третьокласниками. Діти були досить активними та уважними, відповідальними та дружними. Кожну маленьку свою перемогу діти присвячували нашим захисникам та захисницям.
ДЕНЬ МИСТЕЦТВА
Другий день тижня початкових класів теж видався цікавим та насиченим для здобувачів освіти 4 класу. Знаючи, що до приходу зимових свят треба заздалегідь готуватися, вони влаштували «Майстерню Святого Миколая». Мріючи про зимові свята зі снігом, діти виготовляли об'ємні поробки «Веселі сніговички». Із задоволенням взялися виготовляти з паперу і помічників Святого Миколая – Ангелочків. В класі панувала святкова атмосфера. Адже, всі з нетерпінням чекали свята Миколая.
ТИЖДЕНЬ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ
ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ
Четвертокласники провели перший день тижня початкових класів під гаслом: «Плекаймо, рідну нашу мову!». День провели по-особливому цікаво. Тут були і мовні цікавинки, і народні прислів'я та приказки про мову. Родзинкою тематичного дня стало написання листів Святому Миколаю. В них кожен з дітей розповідав Миколаю про свої добрі справи та про дитячі мрії. Та мрії ці - про Мир та Перемогу в нашій Україні!

Святий Миколаю, не хочем дарунків,
В нас інші бажання в ці темні часи –
Ти замість отих загадкових пакунків
Нам МИР у торбині своїй принеси...
Насичений подіями рік добігає кінця…Наступає довгоочікуване свято для всіх українців, коли дива стають реальністю – День Святого Миколая. У цей день Миколай-Чудотворець ближче до нас, як ніколи! Він почує та зрозуміє всі наші прохання і бажання... Нам треба тільки молитися і просити щиро, від усієї душі, з любов'ю. Недарма ж у цей день дарують подарунки та висловлюють найсвітліші побажання. Все, що ми бажаємо, обов'язково збудеться!
З Днем
Святого Миколая, Україно!

У переддень Дня пам'яті жертв Голодомору в 4 класі відбулася виховна справа "Пам'ятаємо. Єднаємося. Переможемо", присвячена 90-тим роковинам трагічних подій. Розпочалася зустріч з хвилини мовчання, якою віддали шану безневинним жертвам жахливого геноциду та запалили символічні свічки на їхню честь. Створювали власноруч символи цього дня «Колоски цінностей» та «Свічки пам'яті». «Інформаційна хвилинка» продовжувала знайомити дітей з історією цих трагічних років. Четвертокласники активно долучилися і до Всеукраїнської акції "Запали свічку".
День пам'яті жертв Голодомору відбувається вже друге під час
російсько-української війни. Через десятиліття знову повторюються страшні
злочини проти українців. Тому Перемога України й покарання винних важливі не
тільки для нашої країни, вони важливі для всього світу!

З метою запобігання травматизму внаслідок дорожньо-транспортних пригод та привернення уваги школярів до правил поведінки на дорогах, 4 клас долучився до проведення єдиного національного уроку «Безпечна дорога додому», який було проведено 17 листопада. На уроці, переглядаючи відеосюжети, діти повторили правила дорожнього руху. Граючи в гру «Світлофор-Моргайко», пригадали основне призначення пристрою та його сигнали. Четвертокласники, працюючи в групах, складали пам'ятки пішохода та велосипедиста та грали в рольову гру «Я на дорозі», де демонстрували свої знання про види транспорту та правила безпечної поведінки на дорозі. Діти дійшли до висновку, що уважність та обережність на дорозі – це запорука власної безпеки.

З метою формування в учнів загальнолюдських моральних цінностей та толерантних відносин з 13 по 17 листопада в нашому ліцеї проходив кольоровий Тиждень толерантності. Здобувачі освіти 4 класу залюбки долучилися до цього дійства. План проведення тематичного тижня був насичений і різноманітний. Упродовж цього часу четвертокласники брали активну участь у заходах класу та ліцею. Колір дня обирали за рішенням класу та відповідально до цього готувалися. Весело, цікаво та змістовно промайнув Тиждень толерантності. А головне, в дітей залишилося багато чудових вражень!
«ТВОРИ ДОБРО, БО ТИ ЛЮДИНА!»
«Раз добром нагріте серце –вік не охолоне...»
Тарас Шевченко
З метою формування поняття «добро», усвідомлення того, що кожна людина приходить в цей світ, щоб творити добро, в 4 класі пройшла виховна справа «Твори добро, бо ти людина!» Ця виховна справа приурочена Міжнародному дню доброти, яку, зазвичай, ми відзначаємо 13 листопада. Діти із задоволенням складали «кошик добрих справ» та читали твори В. Сухомлинського «Важко бути людиною» та «Чому всім стало радісно». Працюючи в групах, розшифровували тематичні прислів'я, складали сенкан та підбирали синоніми до слова «доброта». Також переглядали та аналізували «Мультфільм про добро». Четвертокласники підсумували, що своїми добрими вчинками людина прокладає шлях до добра. А добро, як відомо, рятує світ!

Протягом Тижня енергозбереження, який пройшов в ліцеї з 6 по 10 листопада, четвертокласники віртуально подорожували Країною Енергозбереження. Тут діти продовжували знайомитися з головними правилами заощадження енергії, обговорювали альтернативні енергозберігаючі технології. Залюбки читали та обговорювали художню літературу про бережне ставлення до природних ресурсів. Це оповідання В.О. Сухомлинського «Лисиччині ліхтарики», М. Шевченко «Пригоди маленької лампочки», казка «Будь бережливим!» Також презентували свої малюнки на тему «Бережи енергію - збережи Україну!»
Разом дійшли до висновку, що економно витрачаючи енергію, ми не тільки зберігаємо природні запаси для майбутніх поколінь, а й бережемо саму можливість життя на Землі. Зараз, коли Україна переживає важкі часи, ми маємо першочергово про це пам'ятати та максимально обмежити використання електроенергії.
Спільними зусиллями до
Перемоги!

«Наша рідна українська мова багата та милозвучна. Вона є скарбницею, в якій зберігається наша історія та культура. Рідна мова - одне із чудес, за допомогою якого люди передають найтонші відтінки думок і почуттів. Вона - цілюще джерело, що віддзеркалює душу народу» - з таких рядків розпочалася виховна справа у 4 класі під назвою «Квітни, рідна мово!», приурочена Дню української писемності та мови, яке святкуємо цьогоріч 27 жовтня.
Діти мали змогу поринути у світ краси рідної української мови, згадуючи віршовані рядки та народні вислови про мову, працюючи з мовними цікавинками та беручи участь в «Мовних батлах». І етап міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика дав змогу випускникам початкової школи показати свої вміння та перевірити знання з української мови.
Четвертокласники щиро вітають українців з величним святом! Хай воно завітає в кожну українську родину та подарує злагоду та мир!
«МИ – РІЗНІ. МИ – РІВНІ»
У рамках проведення Тижня гендерної рівності з четвертокласниками була проведена виховна справа «Я – хлопчик, ти – дівчинка, ми – різні, ми – рівні». Метою проведення такої зустрічі було поглиблювати знання дітей про світ, характерний для дівчаток та хлопчиків, закріпити знання про коло захоплень, інтересів та розмаїття видів діяльності дітей в залежності від статі, підтримувати позитивне ставлення до сумісної рухової діяльності, підвищувати самооцінку, виховувати доброзичливість, повагу та дружні почуття один до одного.

26 жовтня – Всеукраїнський день гарбуза. Це оригінальне і самобутнє українське свято завітало і до здобувачів освіти 4 класу. В цей день вони презентували колоритну фотовиставку «Веселий гарбуз». Діти розказували про те, як допомагали батькам вирощувати та збирати гарбузи. Ділилися цікавими рецептами приготування смачних гарбузових страв. Почули від відомих українських кухарів цікаву інформацію про їхню цінність. Родзинкою цього дня стала ексклюзивна класна фотозона, виконана у жовтогарячому "гарбузовому" стилі.
Створюємо і розвиваємо, плекаємо і
примножуємо своє, рідне, українське свято!
ТИЖДЕНЬ СТИЛЮ
З 16 жовтня по 20 жовтня в нашому ліцеї креативно, сучасно та цікаво пройшов Тиждень стилю, до якого здобувачі освіти 4 класу долучилися залюбки.
Понеділок – патріотичний день. В цей день в нас домінували жовто-блакитні кольори – кольори нашої єдності та непереможності.
Вівторок, 17 жовтня – День яскравого одягу. В цей день четвертокласники виглядали цікаво, модно і навіть багатогранно, а головне – «розфарбували» день яскравими барвами.
Середа – джинсовий день, дрес-кодом якого став джинс – лідер топового одягу вже десятки років.
Четвер – національний стиль. Речі з національною символікою - тренд в українській моді.
П'ятниця – спортивний стиль. Якщо вам не сидиться на місці, якщо завжди хочеться бути в русі, спортивний стиль – для вас. Адже наявність у гардеробі речей в спортивному стилі – чудове рішення для кожного.
Будь стильним всюди й зараз!
«БУДЬ ОБЕРЕЖНИМ ІЗ НЕЗНАЙОМИМИ!»
18 жовтня - Європейський день боротьби з
торгівлею людьми. В цей день з четвертокласниками було проведено виховну справу
«Незнайомі люди. Правила безпечної поведінки», мета якої була розширити знання з основних правил особистої
безпеки з незнайомими людьми у приміщенні та на вулиці, ознайомити і
вивчити способи уникнення небезпеки, розвивати здатність орієнтуватися у
складних ситуаціях, вміння оцінювати небезпеку та вибирати дії самозахисту. Граючи
в гру «Так - ні», діти повторила правила безпечної поведінки з незнайомими.
Також пригадали і казки, в яких головні герої забули про особисту безпеку при
зустрічі з незнайомцями. Розігруючи різні життєві ситуації, вчилися орієнтуватися та знаходити вірні дії
самозахисту. Разом підсумували, що наша безпека у наших руках!

Навчити дітей піклуватися про ментальне здоров'я змалечку – необхідність сьогодення. З нагоди Дня ментального здоров'я, який відзначають 10 жовтня, здобувачі освіти 4 класу взяли активну участь у флешмобі «Ти як?» на тему підтримки ментального здоров'я та навичок піклування про себе. Залюбки діти долучилися і до всеукраїнського флешмобу «Руханка сили». Через любов, турботу, захищеність та безпеку дитина зможе вистояти та зберегти себе.
БЛАГОДІЙНИЙ ЯРМАРОК
У нашому ліцеї відбувся благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ. Разом із батьками діти нашого класу активно готувалися до цього дійства. Вони презентували різноманітні смаколики: тістечка, кекси, тортики, печиво та фрукти. Діти чудово провели час, а головне – зробили неймовірну справу! Спільними зусиллями вдалося вторгувати чималу суму.
Щиро дякуємо за підтримку усім батькам, які із задоволенням долучилися
до чергової благодійної справи! Вкотре об'єднуємо зусилля та згуртовуємось
заради Перемоги! Наша сила – у нашому
єднанні!
«ЩАСЛИВА ЛАПА»
«В сучасному світі людина все далі відходить від природи. Спілкування з нею поступово заміщується соціальними мережами та віртуальним світом. Часто забуваємо, що поряд з нами живуть вірні друзі – тварини. Вони відданими очима дивляться на нас, очікуючи уваги і любові. Наші домашні улюбленці для нас лише сторінка життя, а ми для них - все життя…» Ці рядки стали початком проведення Уроку доброти під назвою «Щаслива лапа», який було проведено з четвертокласниками 4 жовтня у Міжнародний день доброти.
Наше сьогодення потребує особливої уваги та турботи, дбайливого ставлення до друзів наших менших. То ж пам'ятаймо про те, що доброта рятує світ!
ВІДКРИТТЯ ГРИ «СОКІЛ («ДЖУРА»)
Наш рій «Дружба» активно
долучився до урочистого відкриття Всеукраїнської військово-патріотичної гри
«Сокіл» («Джура»), яке відбулося в нашому ліцеї 28 жовтня. Ми вкотре гідно
представили своє гасло та ройову пісню. Тому що добре знаємо, що не просто гра.
Це активна робота впродовж років, яка виховує в нас патріотизм, мудрість, шляхетність та відвагу. І ми
завжди до цього готові!
«ШКОЛА ПІД ГОЛУБИМ НЕБОМ»
28
вересня 2023 року в нашому ліцеї відбулося вшанування пам'яті видатного
педагога, публіциста, письменника та поета Василя Олександровича Сухомлинського
з нагоди 105 річниці від дня народження. Випускники початкової школи долучилися
до цього дійства залюбки. Наслідуючи «Школу під голубим небом» В. Сухомлинського,
черговий раз провели тематичний урок на природі – мальовничому куточку нашого
ліцею. Тут разом з друзями читали в особах, обговорювали, аналізували твори
великого педагога.
«МАЛЮЄМО ПЕРЕМОГУ»
«Ми всі разом мріємо про одну велику
ПЕРЕМОГУ! Мріємо про те, щоб зростати, навчатись, творити у вільній Україні» -
це і стало гаслом для здобувачів освіти 4 класу у проведенні тижня мистецтва.
Діти активно долучилися до проведення загальноліцейного конкурсу малюнків під
назвою «Малюємо перемогу».
АКЦІЯ «СМІЛИВА ГРИВНЯ»
4 клас активно долучився до всеукраїнської благодійної акції «Смілива гривня», мета якої спільними зусиллями мільйонів українців допомогти ЗСУ. Діти принесли монети, щоб мобілізувати їх на фронт та допомогти нашим захисникам та захисницям.
Віримо в ЗСУ! Єднаймося заради Перемоги!
ДЕНЬ МРІЇ
Я – всього лиш дитина,
Та мрія доросла моя:
Щоб Мир був в Україні!
Щоб вільною була рідна земля!
Щоб продовжити формувати у дітей поняття «мрія», проговорити дитячі мрії та шляхи їх втілення, розвивати прагнення досягати своєї мети, здійснювати свої мрії та мрії оточуючих, здобувачі освіти 4 класу 25 вересня приєдналися до святкування Всесвітнього дня мрії. Кожна дитина намалювала свою мрію. Розповідаючи, діти описували про що мріють та на що дуже сподіваються. Та не дивно, що дитячі малюнки на цю тему дуже схожі. Мрії дітей, як і мрії мільйони українців – це Мир на нашій рідній землі.
Що робити, щоб наші мрії здійснилися? Вірити! Молитися! Донатити! Підтримувати ЗСУ!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!

В рамках відзначення #BEACTIVЕ DAY в Україні 22 вересня 2023 року здобувачі освіти 4 класу долучилися до цього дійства. В цей День фізичних активностей вони працювали під девізом «Будь активним! Будь успішним!», отримавши великий заряд позитиву та бадьорості.
Діємо для здоров'я!
Діємо для успіху!
«У цей буремний для нашої країни час, мир – найбільша мрія мільйони українців» - саме з цих слів розпочалася година спілкування у 4 класі під назвою «Мирне небо –щасливе дитинство!», яка пройшла 21 вересня у Міжнародний день Миру. До цього дня діти старанно підготувалися: прийшли в ошатних вишиванках із символами свята – голубами. Розпочали зустріч Молитвою за Україну! Залюбки розшифровували прислів'я про мир та вміло працювали з лабіринтами. Будуючи «Асоціативний кущ», щиро висловлювали свою думку та узагальнили, що мир – це воля, злагода, мрії, любов. Це улюблені ігри з друзями, щаслива родина поруч, спокійне життя в рідній країні.
Боже, почуй
наші молитви, даруй Мир нашій прекрасній землі!
АНТИБУЛІНГОВИЙ УРОК
Четвертокласники долучилися до проведення в ліцеї Всеукраїнського
тижня протидії булінгу, провівши тематичний урок «Не цькуй!» Діти уважно прослухали та активно обговорювали притчу «Все в твоїх
руках». Долучилися й до виготовлення долоньок «Скажемо булінгу «НІ!». Розглядаючи
різні життєві ситуації, вчилися відрізняти конфлікт від булінгу. Пізнавальним
було відео «Булінг. Поради дітям». Разом
обговорили, як діяти, щоб наш ліцей і надалі був простором Добра.

В рамках проведення Олімпійського тижня та з метою пропаганди здорового способу життя серед дітей, виховання у них моральних і вольових якостей, формування навичок здорового способу життя й залучення до активних занять фізичною культурою та спортом, в 4 класі було проведено п'ятиденний челендж «Спорт – це життя!» Бажаємо всім бути фізично здоровим, щоб мати сили та енергію на досягнення заповітних висот!
«ТВІЙ ДРУГ – ДОРОЖНІЙ РУХ!»
Найважливіше для людини – її життя, а найцінніше в цьому житті – здоров'я. Тому берегти життя та дбати про здоров'я необхідно кожному. Особливо маємо пам'ятати про це, коли наша країна перебуває в умовах війни.
В рамках проведення в ліцеї Тижня безпеки дорожнього руху четвертокласники з цікавістю провели урок безпеки «Твій друг –дорожній рух!» Повторюючи правила дорожнього руху, вони активно долучилися до вікторини «Будь обережним на дорозі». Граючи в гру «Квітка-семицвітка безпеки на дорозі», діти пригадували правила переходу вулиці, впізнавали дорожні знаки, відгадували загадки від Світлофора. Тут продовжували вивчати правила велосипедиста, повторили правила мінної безпеки та номери телефонів служб порятунку.
Підсумовуючи,
разом дійшли до висновку, що дотримання
правил дорожнього руху – це запорука збереження власного життя та здоров'я! То
ж будьмо уважні та обережні!
«ПОДОРОЖ В МАЙБУТНЄ ЖИТТЯ»
Є тисячі доріг, мільйон стежинок.
Є тисячі ланів, але один лиш мій…
В. Симоненко
Долучившись до загальноліцейного тижня «Я обираю життя» у 4 класі було проведено виховну справу «Моє майбутнє життя». Метою якої було допомогти дітям у визначенні своєї мети стосовно майбутнього самостійного життя, намітити шляхи її досягнення, сприяти розвитку чітких життєвих орієнтирів, формувати потребу у самовдосконаленні. Цей день розпочали із ранкової зустрічі «Веселі долоньки». Виховна справа пройшла цікаво та весело. Тут діти завдяки вправі «Мікрофон» розповідали про свої мрії, фантазували та віртуально подорожували, перевтілювалися в казкових героїв. Сподобалася їм гра «Циферблат життя». Завдяки методу «Мозковий штурм» описували «Кроки до успіху». Активно долучилися до обговорення професій. Своє майбутнє четвертокласники відобразили в креативних малюнках.
Разом дійшли до висновку, що вибираючи свій життєвий шлях, слід пам'ятати: «Твоє життя - в твоїх руках!» Яким воно буде - залежить тільки від нас. А для того, щоб з впевненістю крокувати по життю, треба зробити правильний життєвий вибір. Потрібно вміти захистити себе у хвилини небезпеки, оцінити свої можливості у хвилини успіху, оволодіти навичками ефективного спілкування, обрати професію до душі та цілеспрямовано йти до своєї мети!

Вже вдруге ми розпочинаємо новий навчальний рік в умовах війни. Це змусило нас привчитися до нових реалій. Але ми, українці – нація сильних та непереможних! Ми щиро віримо в те, що скоро на нашій прекрасній землі буде мир!
Ранкове коло присвятили темі ментального здоров'я «Ти як?» Разом з батьками діти «сплели» віночок побажань для однокласників, для захисників та захисниць, для України. Традиційно в цей святковий день в 4 класі було проведено перший урок «Ми – діти України!» Четвертокласники дякували нашим захисникам та захисницям за мужність і сміливість. Ще більше дізналися про свою рідну Батьківщину, беручи участь у патріотичній вікторині «Ми українці!» Разом з батьками співали пісню, яка підтримує та надихає наших захисників «Ой у лузі червона калина...».
Свої дитячі мрії та побажання четвертокласники записували на святкових листівках та прикріплювали на «Карті побажань Україні».
Чудовим завершення першого уроку стало дружнє виконання улюбленої пісні «Дитячими долонями закриєм Україну…»
День знань - свято урочисте та водночас хвилююче. Бо саме воно дає початок цікавому, незвіданому шляху до нових вершин.
То ж хай новий навчальний рік буде спокійним та успішним, мирним та без тривог!
СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!
АРХІВ
2022/2023 навчальний рік
ДЕНЬ БЕЗ РЮКЗАКІВ
1 червня третьокласники активно долучилися до загальноліцейного челенджу «День без рюкзаків». У такий спосіб вдалося дітей розвантажити під кінець навчального року та підбадьорити. Насамперед, ця чудова ідея подарувала дітям чимало усмішок та позитивних емоцій.
В Україні йде війна… Та цим самим фактом вкотре доказуємо, що ми незламні.
ДЕНЬ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ
1 червня Україна традиційно відзначає Міжнародний день захисту дітей. Це свято, що покликане привернути увагу світу до проблем дітей. Цьогоріч воно є чи не найбільш трагічнішим в історії України. Для майже 7 млн українських дітей цей день має особливе значення. Адже війна забрала у них дитинство, позбавила захищеності, безпеки, батьків. Діти вмить подорослішали, відчули усю несправедливість світу, коли країна-терорист позбавляє майбутнього тебе, твою родину і твою рідну країну.
Дуже хочеться, щоб у житті кожної дитини були лише сонячні, радісні дні! Щоб ніколи у реальному житті не було війни!
Ми переможемо заради наших дітей!
ДЕНЬ ГЕРОЇВ УКРАЇНИ
23 травня в Україні відзначають День Героїв України, встановлений на честь українських борців за волю та незалежність нашої країни.
Цього дня разом зі всіма українцями третьокласники вшанували пам'ять Героїв України хвилиною мовчання. Увічнили пам'ять про загиблих в російсько-українській війні Героїв-односельчан, які віддали власне життя за наші спокійні ночі та мирні дні, за гідність та свободу України.
СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!

День вишиванки цьогоріч ми вдруге відзначаємо в умовах війни. Це свято, що зародилося на Буковині, є ще одним приводом заявити, що ми, українці – вільний народ незалежної держави.
Третьокласники в цей день прийшли до школи в ошатних вишиванках та долучилися до всеукраїнського конкурсу «Я люблю вишиванку», що об'єднує Україну та показує всьому світу, що МИ – НАЦІЯ НЕСКОРЕНИХ!
Єдиний національний урок «Безпечна дорога додому»
Із 15 до 21 травня 2023 року в Україні триває перший етап щорічного Тижня безпеки дорожнього руху «Безпека на дорогах в умовах воєнного стану». Долучившись до тематичного тижня, 17 травня 2023 року в 3 класі було проведено єдиний національний урок «Безпечна дорога додому» з метою запобігання травматизму внаслідок дорожньо-транспортних пригод.
Тут обговорили різні аспекти безпеки на дорозі, про які діти повинні знати і завжди пам'ятати. Це дорожні знаки по дорозі додому, правила поведінки пішоходів при переході вулиць та перехресть, правила кермування власними велоcипедами. Розглянули також нові правила пішоходів, які полягають в обов'язковому використанні світловідбивних елементів: стрічки, наклейки, жилета чи одягу з такими елементами. Пішоходи мають використовувати їх, рухаючи проїжджою частиною чи узбіччям у темну пору доби та за умов недостатньої видимості.
Сподобалася третьокласникам вікторина «Ми знаємо правила дорожнього руху». Активними вони були при відгадуванні загадок від Світлофора та філворда «Країна правил дорожнього руху».
Разом діти підсумували, що безпека кожного залежить від нас самих, від наших знань, умінь і обережності.
Загальношкільний проєкт "Платформа успіху"
ПІДПРОЄКТ РОДИННОГО ВИХОВАННЯ
«МОЯ РОДИНА - СКАРБ УКРАЇНИ»
Щаслива родина в рідній Україні
15 травня, в Міжнародний день сім'ї в 3 класі було проведено виховну справу «Щаслива родина в рідній Україні», метою якої було поглиблення знань дітей про сім'ю, родину, про основні обов'язки членів родини, про шанобливе ставлення до рідних.
Віршем «Що таке сім'я?» розпочалася зустріч. Діти уважно слухали вірш та розкривали зміст його. Вони принесли з дому родинні фотографії та коротко описували свої сім' ї. Третьокласники активно працювали і над вправою «Склади прислів'я», встановлюючи послідовність слів та вміло відгадували загадки про родину. Будували «Асоціативний кущ» до відгадок ребусів про сім'ю. Завершилася виховна справа «Ланцюжком побажань» для своїх родин.
Діти зрозуміли, що сім'я – це найцінніший скарб, а шанування батьків – один з найсвятіших обов'язків кожної людини.
Загальношкільний проєкт "Платформа успіху"
ПІДПРОЄКТ РОДИННОГО ВИХОВАННЯ
«МОЯ РОДИНА - СКАРБ УКРАЇНИ»
«Мамо, ти в мене єдина на світі!»
14 травня 2023 року ми відзначаємо найголовніший, найважливіший день для кожної людини – День Матері! Кожен з нас із дитинства несе в душі єдиний і неповторний образ - образ своєї мами, яка все зрозуміє, підтримає, простить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити незважаючи ні на що. Адже саме мама подарувала нам життя, оточила нас турботою та ласкою, увагою та теплом. Мама підтримує нас у скрутну хвилину життя і радіє з нами нашим успіхам. І скільки б не було років, нам завжди потрібна мама, її ласка, її погляд. І чим більша наша любов до матері, тим радісніше та світліше життя.
Від усієї душі вітаємо дорогих мам з прекрасним святом! Хай світлом і добром відгукуються в душах дітей Ваші нескінченні турботи, терпіння та любов!
ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ
І живуть у пам'яті народу
Його вірні дочки та сини,
Ті, що не вернулися з походів
Грізної, великої війни…
В. Симоненко
8 травня Україна традиційно вшановує День пам'яті та примирення. Сумна і важлива дата, яка має нагадати всім про необхідність збереження миру на планеті та недопустимість війни, про непересічну роль українців у перемозі в Другій світовій війні, увічнити пам'ять про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у ці роки.
Третьокласники долучилися до вшанування пам'яті загиблих в роки великої жорстокої війни.
ВІРТУАЛЬНА ПОДОРОЖ ЄВРОПОЮ
«Ми не є сусідами Європи,
ми є центром Європи…»
В. Ющенко
Саме з цих слів колишнього президента розпочалася віртуальна мандрівка Європою в 3 класі. Тут діти продовжили знайомитися з країнами Європи, їхньою культурною спадщиною та цікавими фактами.
Із задоволенням переглянули світлини однокласниці Анастасії Лукашевич, яка перебуває в Італії. Цікавими були її розповіді про історичні пам'ятки цієї прекрасної європейської країни.
Граючи в гру «Європа», діти відкрили для себе нову, чудову та неповторну частину світу.
Європа змінює своє обличчя, а наша Україна знаходиться в епіцентрі цих змін, доводячи своє прагнення називатися Європейською державою. Тому кожен з нас може з гордістю сказати : «Україна – це Європа! А я – європеєць!»
«БЕЗПЕКА ДОРОЖЧА ЗА ЗОЛОТО»
З клас долучився до проведення тижня БЖД, провівши виховну справу на тему «Безпека дорожча за золото». А розпочалася вона із перегляду та обговорення відео «Твоя безпека». Разом з героями улюблених мультфільмів розглянули причини пожежі та повторили правила поведінки під час пожежі. Разом з улюбленцем Песиком Патроном обговорили правила мінної безпеки. Граючи в сюжетно-рольові ігри, третьокласники пригадали українські народні казки, герої яких забули про правила безпечної поведінки.
Діти активно долучилися і до складання пам'ятки безпеки в школі, під час повітряної тривоги, перебування вдома та на вулиці. Разом узагальнили заняття такими словами: «Твоя безпека - в твоїх руках!»
«ВЕЛИКДЕНЬ ПО-УКРАЇНСЬКИ»
Великдень усіх нас на гостини просить.
Малює сонце й полотно небес.
І крашанку, як усмішку, підносить:
«Христос Воскрес! Воістину Воскрес!»
Великдень – найбільше християнське свято. Це світле й добре свято, що несе з собою віру, надію та любов. Саме тому, з метою розкриття краси української обрядовості святкування Великодня, залучення до творчого пізнання культурної спадщини нашого народу, розвитку творчих здібностей та виховання почуття патріотизму та любові до культурних скарбів українського народу зі здобувачами освіти 3 класу провели цікавий фотоквест «Великдень по-українськи».
Діти залюбки поділилися своїми світлинами з традиційними символами відзначення великого християнського свята. Великодніми листівками привітали наших захисників та подякували за те, що святкують Великдень вдома, в колі сім'ї.
Мирних Великодніх свят і Перемоги нашій
Україні!
ТИЖДЕНЬ ДУХОВНОСТІ
Враховуючи потребу духовного відродження України, в нашому ліцеї пройшов Тиждень духовності. У рамках проведення цього тематичного тижня, у 3 класі було проведено конкурс малюнків на біблійну тему. Діти старанно й відповідально до цієї справи віднеслися. У своїх малюнках вони відобразили єдність з Богом, що допомагає виростати добрими, розуміти важливість молитви та вчитися любити ближнього.
Радіодиктант «Пес Патрон застерігає»
Нова реальність вимагає нових знань. Сьогодні, 4 квітня, у Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки, здобувачі освіти 3 класу у день канікул за власним бажанням вперше спробували свої сили у написанні радіодиктанту під назвою "Пес Патрон застерігає". Диктант звучав голосом Пса Патрона о 15.00 год. Діти ще раз пригадали правила мінної безпеки, які звучали в диктанті та добре запам'ятали поради Пса Патрона: «Не підходь! Не чіпай! 101 набирай!»
Загальношкільний проєкт "Платформа успіху"
ПІДПРОЄКТ РОДИННОГО ВИХОВАННЯ
«МОЯ РОДИНА - СКАРБ УКРАЇНИ»
ДЕРЕВО РОДУ - СИМВОЛ ЄДНОСТІ ПОКОЛІНЬ
Кожна сім'я – це маленький світ, маленька країна. В цій країні свої закони, звичаї, традиції. Традиційно історію роду показують у вигляді дерева. Наші прадіди уявляли життя людей на землі як велетенське Дерево Роду. Коріння – це наші предки, прародичі. У ньому наше минуле, пам'ять. Стовбур – наші батьки. А гілочки – це діточки. Чим міцніше дерево – тим більше рід.
У рамках підпроєкту родинного виховання, здобувачі освіти 3 класу мали можливість провести пошукову роботу, зміцнюючи родинні зв'язки та відроджуючи сімейні традиції та звичаї. На виховній годині із задоволенням кожен представляв своє Родинне Дерево. Діти також спробували його відобразити за допомогою символа, поширеного в ужитковому мистецтві.
Готуючись до заняття, третьокласники підготували і прислів'я про родину та рід. Узагальнюючи, діти дійшли до висновку, що щаслива дитина виростає в міцній сім'ї, а де міцна сім'я – там міцна країна!
ЗДОРОВИМ БУТИ МОДНО!
В рамках проведення Тижня здорового способу життя та з метою продовжити формувати уміння та навички здорового способу життя, ознайомити з основними принципами правильного харчування, сприяти розумінню взаємозв'язку між сьогоднішнім ставленням до свого здоров'я і майбутнім здоров'ям нації в цілому, в 3 класі пройшла виховна година під назвою «Здоровим бути модно!»
Розпочали зустріч з виступу гостей – Вітамінів. Дітям сподобалося перевтілюватися у незвичайних героїв. Граючи цю непросту роль, кожен представляв продукти, в яких вміст того чи іншого вітаміну найбільший. Третьокласники підготувались до незвичайного заняття заздалегідь. Вони пропонували однокласникам і загадки, і ребуси, і зачитували цікаві факти про здоров'я. Разом пригадали народні вислови про здоровий спосіб життя. А Лукашевич Анастасія, долучившись до загальноліцейного конкурсу "Страва, яку б я хотіла включити в шкільне меню Є.Клопотенка», презентувала улюблену вітамінну страву всієї родини – салат «Коул Слоу», який готується з капусти та моркви. Граючи в гру «Хто я?», діти ще більше закріпили свої знання про правила здорового способу життя.
Разом підсумували, що найдорожчий скарб, який
подарувала нам природа – це здоров'я, яке потрібно зміцнювати та берегти!
ДЕНЬ ДЕРЖАВНОГО ГІМНУ УКРАЇНИ
10 березня – День Державного Гімну України. Цього дня у далекому 1865 році в польському місті Перемишль уперше прозвучав твір композитора Михайла Вербицького на слова Павла Чубинського «Ще не вмерла Україна»… Саме з таких слів розпочалася виховна справа у 3 класі, приурочена цій даті. Продовжилася вона колективним виконанням урочистої пісні. Діти дізналися про історію створення Гімну України. Найбільше зацікавив їх автор Гімну України – Павло Чубинський, який мав багато талантів: вченого, поета, журналіста, юриста. Із задоволенням третьокласники пограли в гру «Фейк чи правда», закріплюючи знання про державні символи України. Активно долучилися і до відгадування кросворду на тему «Гімн України».
Чуємо його тепер у різноманітному виконанні, починаючи від маленьких діток і до наших захисників. Нині ця урочиста пісня підтримує, об'єднує та надихає українців.
«ТАРАС ШЕВЧЕНКО – ГОРДІСТЬ УКРАЇНИ»
Щороку на початку березня Україна вшановує пам'ять свого геніального поета, сина українського народу – Тараса Григоровича Шевченка. 9 березня в 3 класі пройшла виховна справа, приурочена Великому Кобзарю під назвою «Гордість України».
«Інформаційна хвилинка» та презентація «Наш Тарас» продовжили знайомити дітей із життям і творчістю Великого Кобзаря. Зацікавила третьокласників вікторина «Що ми знаємо про Шевченка», створення «асоціативного куща» та ігровий метод кубик Блума на тему «Т. Г. Шевченко».
Залюбки розшифровували прислів'я та відгадували кросворд про Кобзаря. А родзинкою святкової зустрічі став «Конкурс юних декламаторів поезій Тараса Шевченка», де діти показали свою майстерність у читанні віршів та були нагороджені грамотами.
Загальношкільний проєкт "Платформа успіху"
ПІДПРОЄКТ РОДИННОГО ВИХОВАННЯ
«МОЯ РОДИНА - СКАРБ УКРАЇНИ»
«ЗІ СВЯТОМ ВЕСНИ!»
Природа навколо прокидається, все розквітає, піднімається настрій. Починається нове життя. Це весна! Вона стукає прямо в двері, заглядає у кожне віконце. А початок весни - це завжди нові надії, сподівання, свято в душі. Свято ніжності й тепла, свято жінки та краси. Це й було нагодою для проведення виховної справи у 3 класі «Зі святом весни!»
Розпочалася цікава зустріч з чарівної мелодії Ф. Шопена «Весняний вальс». Завдяки грі «Весняний мікрофон» дівчатка розказували про свої уявлення під час слухання чарівної музики. А хлопчики «дарували» дівчаткам компліменти. Обчислюючи вирази, діти грали в гру «Збери букет для матусі». Сподобалося також і розшифровувати прислів'я про маму. Залюбки третьокласники долучилися до читання та колективного обговорення творів В. Сухомлинського «Найгарніша мама», «Найласкавіші руки», «Весняний дощ». Разом сплели «Віночок найкращих слів для мам».
В цей день діти привітали свої матусь, бабусь, сестричок зі святом весни. Не забули і про подарунки, які виготовили власними руками.
Весна іде… Ми всі щиро віримо, що вона
обов'язково подарує нам здійснення найзаповітнішої мрії. А вона в нас одна –
Перемога!
365 ДНІВ НЕЗЛАМНОСТІ
Вже рік, як на моїй землі іде війна,
Стріляють танки і ревуть гармати.
Сповита горем, в чорному вбранні,
Сльозами вмилась не одна вже мати...
2022 рік - рік незламних людей, незламної сили волі і незламної країни. 2022 рік став роком, коли ми щодня дякуємо українським Воїнам за їхню незламність та мужність, сміливість та стійкість. Дякуємо за кожен світанок і за кожен вечір.
2022-ий навчив українців поваги, шани і вдячності. Україна сильна людьми, які вірять Збройним силам України, вірять у Перемогу України!
З цієї нагоди в 3 класі відбулася виховна година під назвою «365 днів незламності». Розпочалася вона хвилиною мовчання, якою вшанували пам'ять тих, хто віддав своє життя за Україну. Затамувавши подих, діти уважно переглядали презентацію «Вільні люди». Колективно складаючи пазли, створювали мапу України. Граючи у гру «Відкритий мікрофон», говорили щирі слова вдячності нашим захисникам. Також розповідали про внески своєї родини задля нашої Перемоги. Вони дійшли до висновку, що українці - смілива незламна нація, і тільки спільними зусиллями ми захистимо свою країну.
2022 рік став роком незламності, який ще більше об'єднав та згуртував українців. Цей рік навчив нас ще більше вірити, боротися та сподіватися.
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
Мова - духовний скарб нації
Сила слова безмежна! Воно здатне робити диво, бо хвилює найтонші струни людського серця. І саме тому до Міжнародного дня рідної мови з метою формування в учнів любові до рідної мови, бажання її вивчати, удосконалювати мовленнєві здібності та з метою виховання патріотизму, гордості за свою Батьківщину, 21 лютого у 3 класі було проведено виховну годину на тему: «Мова - духовний скарб нації».
Через мовну вікторину з цеглинками LEGO, діти повторювали правила, згадували прочитані твори відомих українських поетів і письменників, добирали рими до віршованих рядків. Тут вони познайомилися з цікавими фактами про українську мову, відгадували зашифровані рядки вірша В. Сосюри «Любіть Україну». Сподобалося третьокласникам колективне відгадування кросворда «Рідна мова» та складання «асоціативного куща» до слова мова.
Міжнародний день рідної мови відзначає кожна людина, яка усвідомлює, що мова є найціннішим надбанням людства. Нашому поколінню випало складне і відповідальне завдання - відродити українську мову, українську державність, націю. І ми повинні твердо усвідомити, що це - наш святий обов'язок.
День пам'яті Героїв Небесної Сотні
20 лютого - День пам'яті Героїв Небесної Сотні. У рамках вшанування вічної світлої пам'яті жертв страшних подій лютого 2014 року в Україні, з метою патріотичного виховання підростаючого покоління, глибокого усвідомлення причин та наслідків трагічних сторінок історії нашої країни, у 3 класі пройшла інформаційна експрес-хвилинка "Герої нашого часу". Тут діти проспівали Гімн України , переглянули відео «Уклін вам, Герої Небесної Сотні!», у знак скорботи хвилиною мовчання вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні.
Долучившись до загальноліцейного флешмобу «Янголи пам'яті», третьокласники виготовили паперових янголів - символів нашої пам'яті про подвиг Небесної Сотні.
Ніколи не зітруться у пам'яті події зими 2014 року. Вони перевернули свідомість багатьох людей показавши, що українці - вільний народ, гідний кращого майбутнього.
Герої не вмирають! Слава Героям України!
СТРІТЕННЯ ГОСПОДНЄ
15 лютого у 3 класі проведено виховну справу, приурочену християнському святу Стрітенню Господньому. Діти отримали цікаву інформацію про історію свята, про значення та народні традиції святкування українців. Познайомилися з основними символами християнської віри: храм, молитва, хрест, Біблія, Євангеліє, ікона, стрітенська свічка. Діти переглянули тематичну презентацію, приймали активну участь у загадковій вікторині «Стрітення».
Залюбки читали зашифровані рядки віршів від Зими та Весни. Від цих головних героїв свята діти отримали завдання «Математичне Стрітення», де показали гарні результати.
Зацікавили третьокласників і прислів'я, які були «зачаровані» Зимою. Залюбки виконали руханку «Стрітення». А родзинкою святкової зустрічі стала вікторина «Двобій Зими і Весни», яка завершилася перемогою довгожданої Весни.
Всі українці з нетерпінням чекають справжньої весни з Миром, З Перемогою, з вірою у щасливе майбутнє нашої України!
Загальношкільний проєкт "Платформа успіху".
ПІДПРОЄКТ РОДИННОГО ВИХОВАННЯ
«МОЯ РОДИНА - СКАРБ УКРАЇНИ»
ДЕНЬ ЗАКОХАНИХ В УКРАЇНУ
Цьогоріч 14 лютого - День Святого Валентина пройшов по-особливому. Він майорів у синьо-жовтих кольорах. Саме так це свято пройшло і в 3 класі. Тому, що наше серце належить Україні, яка зараз переживає важкі часи. Тому, що захоплюємося нашими Воїнами-захисниками, яким безмежно дякуємо за Україну!
В цей день третьокласники вкотре висловили щирі слова подяки та побажання нашим Героям, які і вдень, і вночі на варті нашої свободи. Діти із задоволенням виготовили святкову фоторамку, яку запропонували оздобити теж в патріотичних кольорах. На «валентинках- розгортках» написали слова вдячності та любові.
Для найрідніших людей діти виготовили валентинки власними руками, доклавши всю свою любов і старанність. З щирими словами підтримки та подяки, вони привітали батьків. Всі разом ми прагнемо, щоб наша Україна була щасливою та незалежною, люб'ячою та квітучою!
Всесвітній день "Дякую"
11 січня - всесвітній день «Дякую». В цей день з теплотою в серці всі говорять один одному слова вдячності. Для України зараз непростий час. Тому для справжніх українців цьогоріч це свято особливе.
Наша країна стоїть за мужніми плечима наших Збройних Сил України. То ж всі слова великої вдячності звучать для наших захисників, які великою ціною нам дарують мирне небо!
3 клас щиро вітає всіх з цим святом і дякує кожному, хто стоїть на варті нашої свободи: нашим захисникам, медикам, волонтерам, рятувальникам, енергетикам. Ви є прикладом мужності та незламності,прикладом справжньої любові до рідної землі!
Ви всі - наші Герої! Щиро дякуємо Вам за те, що наближаєте нашу Перемогу! Ми молимось і просимо в Бога, хай Вас, рідненькі, береже!

ЗИМА ІДЕ, СВЯТА ВЕДЕ...
Цілий рік ми з нетерпінням чекали зими. Бо вона дарує свята, які несуть радість, піднесений настрій, здійснення мрій. Саме цього зараз так не вистачає українському народу...
Цьогоріч третьокласники в першу чергу привітали наших захисників. Подякували за мирні дні та спокійні ночі. Побажали швидше повертатися живими та здоровими до своїх рідних.
3 клас активно долучився і до написання листів Святому Миколаю. Найзаповітніше бажання для кожного - принести Україні Перемогу.
Святкову атмосферу діти створили в класі, облаштувавши різдвяно-новорічний куточок. Чудові композиції та оригінальні новорічні декори вони створили власними руками.
До Нового року залишилися лічені дні. То ж хай залишаться лічені дні до Нашої Перемоги! Хай кожна українська родина буде здоровою, щасливою та Богом благословенною!
Загальношкільний проєкт "Платформа успіху".
ПІДПРОЄКТ РОДИННОГО ВИХОВАННЯ
«МОЯ РОДИНА - СКАРБ УКРАЇНИ»
День української хустки - щорічне свято, що відзначається 7 грудня. Для кожного з нас носіями духовності є наші батьки, а берегинею родинного вогнища - мати. Мамина хустка - оберіг, пам'ять роду, що супроводжує і не дає забути історію, традиції свого роду. З давніх-давен вважається, що хустка - це символ нашого народу, що символізує любов та свободу, вірність традиціям і патріотизм. День української хустки сприяє збереженню та відродженню українських традицій. З такою метою до святкування долучилися і третьокласники.
Тож, відроджуймо,
поважаймо, пропагуймо наші українські традиції, бо це генетичні скарби нашого
народу!
3 клас долучився до проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насилля». Тут було проведено годину спілкування, метою якої було виховувати ціннісне ставлення до себе та до людей.
«Інформаційна хвилинка» познайомила дітей з історією виникнення цієї акції. Вони були активними в обговоренні та розв'язуванні ситуативних задач. Прослухавши притчу «Все залишає свій слід», третьокласники дійшли до висновку, що в житті багато чого залежить від самого себе. Слід пам'ятати про те, що кожен повинен поважати в собі людину.
Діти із задоволенням виготовили «Долоньки добра», через які виразили свої бажання рости в світі радості, добра та справедливості.
ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ
21 листопада - День Гідності та Свободи. В цей день в 3 класі пройшла виховна година під назвою «Ми вільні творити майбутнє!», мета якої познайомити дітей з історією виникнення свята, пояснити поняття « гідність» та «свобода», виховувати патріотизм та гідність, формувати розуміння єдності та цілісності України, усвідомлення себе українцями, почуття особистої відповідальності за долю держави, готовність служити Батьківщині своєю працею, розвивати бажання стати гідними громадянами України, вшанувати пам'ять Героїв України.
Розпочалася виховна година «Інформаційною хвилинкою». Тут діти почули про історію цієї знаменної дати. З цікавістю вони переглянули відео «Дітям про День гідності та свободи». Активними були третьокласники у відеогрі «Гідні вчинки». Спільними зусиллями вони створити композицію «Вільна Україна». Її присвятили всім Нашим Героям, які віддали своє життя за нашу свободу.
В цей день на уроці української мови діти написали диктант «21 листопада». Також складали асоціативний кущ до слова «Україна».
Граючи в гру «Мікрофон відкритих думок» діти підкреслили, що Україна - наша прекрасна країна! У ній живе волелюбний народ, який прагне до гідного життя, свободи та незалежності!
ТИЖДЕНЬ ТОЛЕРАНТНОСТІ
15 листопада, напередодні Дня толерантності, в 3 класі пройшла цікава виховна година під назвою «Добро починається з тебе». Долучившись до кольорового челенджу, в цей день діти прийшли в одязі зеленого кольору, що символізує радість життя, добро та здоров'я. Виховну годину розпочали зі «Словника добрих справ», який допоміг третьокласникам пригадати про свої добрі справи. Активними вони були і в грі «Мішечок добра». Тут діти вибирали людські чесноти і складали до «мішечка добра», щоб узяти із собою в життя. А всі негативні риси характеру людини викидали в «сміттєве відро».
Родзинкою зустрічі стало створення «Дерева добра», де діти даруючи берізці «листочки добра», говорили про свої щирі побажання та складали план добрих справ.
Переглянувши відео «З Днем толерантності!», діти познайомилися з історією свята та традиціями його святкування. Затамувавши подих, третьокласники уважно слухали оповідання В. Сухомлинського «Важко бути людиною». Аналізуючи поведінку героїв, вони підкреслили, що головне в житті - бути людиною, зігріваючи всіх навколо добром, щирістю, турботою та любов'ю.
ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ПИСЕМНОСТІ
«Ми - українці! Живемо у вільній незалежній країні - Україні. Розмовляємо рідною державною мовою. А мова в нас красива та багата, мелодійна та щира, як і душа нашого народу» - саме з таких рядків розпочалася святкова зустріч з третьокласниками 9 листопада в День української мови та писемності.
Це свято в 3 класі пройшло цікаво та
незабутньо. Жартівлива мовна вікторина
«Словограй» була насичена мовними цікавинками. Діти активно долучилися до
відгадування кросворда «Я люблю українську мову». Поринаючи у світ краси рідної
української мови, згадували віршовані рядки та крилаті вислови про мову.
Шкільний етап міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика дав
змогу третьокласникам показати свої вміння та перевірити знання з української
мови. За активність і старанність діти були нагороджені дипломами. Сплітаючи «віночок»
української мови, вони добирали слова-ознаки та дійшли висновку, що для нас
рідна мова - це наша сила, зброя, гордість,
це скарбниця українського народу.
«Я уважний пішохід»
В рамках проведення в ліцеї тижня знань безпеки життєдіяльності та з метою запобігання травматизму внаслідок дорожньо-транспортних пригод та привернення уваги школярів до правил поведінки на дорогах 8 листопада в 3 класі було проведено практичне заняття «Як правильно переходити дорогу». В рольовій грі «Я уважний пішохід» діти демонстрували свої знання про види транспорту, дорожні знаки та правила безпечної поведінки на дорозі. Третьокласники активно долучилися і до конкурсу малюнків «Безпека на дорозі». Вони повторили правила безпеки дорожнього руху та дійшли висновку, що уважність та обережність на дорозі - це запорука власної безпеки.
ВІДКРИТТЯ ГРИ «СОКІЛ («ДЖУРА»)
28 жовтня в нашому ліцеї відбулося урочисте відкриття Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Сокіл» ( «Джура»), мета якої військово-спортивне та національно-патріотичне виховання української молоді на основі традицій українського козацтва.
Наш рій «Дружба» представив своє гасло та
ройову пісню. Вже добре знаємо, що не просто гра. Це постійна робота впродовж
року, яка виховує патріотизм, мудрість, шляхетність та відвагу. І ми до цього
готові!
ЗБЕРЕЖИ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ - ЗБЕРЕЖИ УКРАЇНУ!
У рамках проведення в ліцеї тижня енергозбереження, 25 жовтня у 3 класі було проведено годину спілкування на тему «Збережи електроенергію - збережи Україну!», метою якої було популяризувати заощадження енергії в повсякденному житті. Діти яскраво продемонстрували бачення того, як економно використовуючи енергію, можна зберегти довкілля чистим. Вони заздалегідь підготувалися та представили малюнки на цю тему. Переглянувши відео «Дітям про енергозбереження», третьокласники склали ряд заходів для заощадливого використання електроенергії. Зігравши в гру «Так чи ні», діти дійшли до висновку, що розумне та ефективне використання енергоносіїв в побуті не тільки зменшує витрати в бюджеті кожної родини, а й зміцнює економічний стан країни. Зараз, коли Україна переживає важкі часи, ми маємо максимально обмежити використання електроенергії.
Перемога можлива лише спільними зусиллями!
АКЦІЯ «СМІЛИВА ГРИВНЯ»
Найкраща відповідь злу - донати та допомога військовим, волонтерам, медикам.
Тому 3 клас активно долучився до благодійної акції «Смілива гривня» від @national_bank_of_ukraine, мета якої об'єднати зусилля українців та зібрати кошти для допомоги українській армії. Діти принесли монети, щоб мобілізувати їх на фронт.
Навіть копійки, що вже вийшли з обігу, можуть стати теплим одягом, медикаментами чи спорядженням для наших героїв.
Єднаємо наші зусилля заради Перемоги! Віримо в ЗСУ!
14 ЖОВТНЯ - ДЕНЬ ЗАХИСНИКІВ ТА ЗАХИСНИЦЬ УКРАЇНИ
Це знаменний день, що об'єднав День захисників і захисниць України, День українського козацтва та свято Покрови Пресвятої Богородиці. Він пройшов для 3 класу по-особливому святковим та цікавим. Подорожуючи квест-мандрівкою, третьокласники проходили віртуальними стежками «Підбери слово», «Патріотичний кросворд», «Збери допомогу», «Подяка захисникам». Тут діти, заздалегідь підготувавшись, намалювали малюнки на тему «Дякую тобі, мій захиснику!»
Гарним завершенням віртуальної подорожі стало дружнє виконання пісні «Ой у лузі червона калина», яка стала символом незламного українського духу. Складаючи лист-подяку нашим захисникам, діти виразили слова підтримки та великої подяки, побажання вернутися живими до своїх домівок та вірою у нашу ПЕРЕМОГУ!
СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!
ОСІННІ БАРВИ
На вулиці стало прохолодно. Сонячні дні чергуються з хмарними дощовими. За вітром летить жовто-багряне листя. В нас господарює осінь, одягаючи природу в різнокольорові барви.
7 жовтня, долучившись до загальношкільної виставки «Осінні барви», 3 клас підготував композицію «Чарівниця-осінь». Тут діти використали різнобарвні листочки , грона калини та щедрі дари осені. Деякі елементи композиції сповнені національним колоритом, інші - тонким гумором.
Свято подарувало всім гарний настрій та віру у мирне майбутнє.
УРОК ДОБРОТИ
4 жовтня, святкуючи Всесвітній день захисту тварин, у 3 класі було проведено Урок доброти. Діти до нього заздалегідь підготувались та презентували світлини зі своїми домашніми улюбленцями. Дитячі розповіді про пухнастих друзів та дбайливе ставлення до них були дуже захоплюючі. Продовжився урок переглядом відео про те, як під час війни захист тварин актуальний.
Граючи в гру «Справжній господар», діти схвалювали дбайливе ставлення до тварин та засуджували агресивну поведінку з ними. Третьокласники пригадали казки про тварин, залюбки відгадували про них загадки та активно долучилися до гри в доміно «Ферма».
Дітям сподобалася рубрика «У світі цікавого». Вони із «Енциклопедій про тварин» зачитували неймовірні факти про братів наших менших.
Підсумком уроку стало складання «Пам'ятки поводження із тваринами». Тут діти дійшли до висновку, що кожна тваринка займає своє місце в природі та має велике значення.
ПОДОРОЖ КРАЇНОЮ ДОРОЖНІХ ЗНАКІВ
У рамках проведення тижня безпеки дорожнього руху 20 вересня в 3 класі пройшла виховна справа, представлена у вигляді подорожі до країни Дорожніх Знаків. В ігровій формі третьокласники повторили правила безпеки на дорозі. Віртуально мандруючи цією країною, Діти познайомилися з її жителями - Дорожніми Знаками, які зустрічали з веселими загадками та ребусами. Разом пограли в гру «Хто я?» Також діти активно долучилися до виконання руханки «Я їду по дорозі».
Завершилася мандрівка чудовою грою «Так чи ні» та складанням пазлів «Дорожні знаки навколо нас».
ПІДПРОЄКТ РОДИННОГО ВИХОВАННЯ
«МОЯ РОДИНА - СКАРБ УКРАЇНИ»
6 вересня у рамках проведення тижня «Я обираю життя» з третьокласниками проведена виховна справа «Ми - одна сім'я». Метою зустрічі було виховувати любов та дбайливе ставлення до найближчих і найрідніших людей - батька й матері, вчити бути чемними, уважними та завжди пам'ятати місце, де народилися; виховувати в дітей почуття поваги до класної родини; формувати відчуття гордості за свою велику українську родину.
Цьогоріч 1 Вересня - особливе свято. Війна в Україні змусила нас привчитися до нових реалій, забравши в нас живе спілкування, уроки зустрічі, свята. Тому шкільний дзвінок дистанційно привітав нас з Днем Знань. Вже втретє ми зустрічаємо це свято. Початком його став перший урок на тему «Ми українці: честь і слава незламним!»
Розпочався святковий урок хвилиною мовчання. В ранковому віртуальному колі третьокласники привіталися та ділилися враженнями про літні канікули. Ще діти так ніколи щиро не розповідали про мрії навчатися в школі.
Продовжився урок віртуальною мандрівкою «Моя країна - Україна!» Тут діти пригадали державні та народні символи нашої країни, познайомилися із поняттям «цінності» українців.
Рубрика «Герої України» розкрила сутність героїзму наших захисників. Діти по черзі висловлювали свої побажання нашим воїнам, несучи в маленьких серцях любов до своєї землі та віру в ПЕРЕМОГУ!
Гарним завершення першого уроку стало загальне виконання пісні, яка надає сили та витримки нашим захисникам «Ой у лузі червона калина...».
СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!
АРХІВ
2021/2022 навчальний рік
Прощавай, наш 2 клас!
Ось і підійшов до завершення наш другий навчальний рік. Він був особливим і дуже складним. Проте, завдяки старанням дітей та батьків, нам вдалося гідно витримати всі випробування!
Завжди підводить підсумки навчального року та знаменує подолання чергової сходинки у житті школярів - свято Останнього дзвоника. Цікавим і зворушливим це свято було в 2 класі. Мандруючи країною Школяндією, другокласники пригадали цікаві уроки, веселі свята та захоплюючі перерви, обговорили правила безпечної поведінки під час літніх канікул, складали плани на літо.
Щиро вітаємо всю дружню шкільну родину із завершенням навчального року! Бажаємо, щоб канікули були веселими, пізнавальними та незабутніми! А головне - всім нам МИРУ та чистого неба, міцного здоров'я та віри в те, що скоро БУДЕ ВСЕ ДОБРЕ!
ДОБРЕ ДІЛО
Добро творити на Землі
Людині лиш дано.
І навіть діточки малі
Всі знають це давно!
Добрі вчинки приносять радість не тільки оточуючим людям, але і тому, хто їх робить. Тому закликом нашого рою «Дружба» є слова: «Добро врятує світ!»
Протягом навчального року ми були залучені до виконання добрих і корисних справ, вчилися допомагати тим, хто цієї допомоги потребує. Ми вивчали історію рідної землі, традиції та звичаї українського народу. Виховували такі риси людського характеру, як доброзичливість, тактовність, милосердя, уміння розуміти проблеми оточуючих та бажання безкорисливо допомагати всім заради єдності Батьківщини, заради миру і спокою в Україні!
РІДНА МОВА - МОВА ЄДНАННЯ
21 лютого - Міжнародний день рідної мови. Його відзначає кожна людина, яка усвідомлює, що мова є найціннішим надбанням людства.
Наша рідна українська мова багата та милозвучна. Вона є скарбницею, в якій зберігається наша історія та культура. Рідна мова - одне із чудес, за допомогою якого люди передають найтонші відтінки думок і почуттів. Вона - цілюще джерело, що віддзеркалює душу народу.
Рідна українська мова - це мова єднання українців, готових відстоювати незалежність держави, обороняти та розбудовувати її задля благополуччя майбутніх поколінь!
2 клас разом з класним керівником Т.М. Бойко щиро вітають українців з величним святом! Хай воно завітає в кожну українську родину та подарує злагоду, мир та спокій!
ПІДПРОЄКТ РОДИННОГО ВИХОВАННЯ
«МІЦНА РОДИНА - МІЦНА КРАЇНА»
Щороку 14 лютого весь світ - в приємній святковій метушні. День Святого Валентина - світле свято, яке дарує всім радість та добро. Це свято ніжності та кохання.
В цей
день в 2 класі пройшла виховна справа,
де діти познайомилися із історією виникнення свята та його традиціями, грали в
гру «Зроби комплімент» та із задоволенням виготовляли невід'ємний атрибут
свята - «валентинки». Подарувавши
їх найдорожчим людям - батькам, вони сказали найтепліші слова вдячності та любові.
20 лютого вся Україна з глибоким сумом та болем у душі вшановує подвиг учасників Революції Гідності та пам'ять Героїв Небесної Сотні. Долучившись до загальношкільного челенджу «100 небесних янголів», учні 2 класу виготовили паперових янголів, як символ Героїв Небесної Сотні.
Слава Героям! Слава українським воїнам, які з гідністю та честю виконують свій святий обов'язок захисту нашої Батьківщини! Будьмо гідні своїх героїв, які віддали своє життя за нашу свободу!
Слава Україні!!!
У світі, яким керує інформація, дитина мусить уміти її критично оцінювати та знати, яким джерелам можна довіряти. 18 лютого в 2 класі пройшов урок з медіаграмотності. Цей урок був покликаний на розвиток у дітей свідомого та критичного мислення, вміння виявляти неправдиві відомості, які отримуємо з різних джерел. У ході заняття учні дізналися, які є інструменти перевірки інформації, як критично аналізувати медіаповідомлення. Обміркували, чому важливо бути медіаграмотними сьогодні. Завдяки цікавим завданням, які пропонували казкові медіагерої, другокласники вчились самостійно аналізувати та обгрунтовувати свою думку. Дітям цікавою була гра «Фейк - правда». Тут вони вчилися відрізняти правдиві факти від хибних.
Інтернет-павутина ховає чимало пасток
для недосвідченого шукача. Будь обачним, аналізуй
та уважно перевіряй інформацію!
17 лютого у світі відзначають міжнародне свято - День спонтанного прояву доброти. Милосердя, Любов та Добро - це «три кита», на яких тримається наша Земля.
Другокласники добре знають, що доброта - це якість, яка цінується незалежно від свята. Тому проявляти її варто не тільки в цей день. Але сьогодні можна зробити ще більше добрих справ, ніж зазвичай.
Нехай Міжнародний
день прояву доброти подарує Вам щире добро та дасть зрозуміти, що віддаючи щось
позитивне у Всесвіт, ти отримуєш значно більше. Бажаємо, щоб у Вашій душі
завжди знайшлося місце для чуйності. Робіть добро та нехай у відповідь до Вас
прилітає бумеранг щастя!
Підпроєкт родинного виховання
«Міцна родина - міцна Україна»
Там, на річці, на Йордані,
Господь Христос хрестився,
З рук Хрестителя Івана
У святій водичці вмився...
Різдвяно-новорічний період завершується святом Водохреща. Його ще називають Водосвяття, Хрещення, Ордань, Богоявлення Господнє. Цей звичай прийшов до нас на Україну разом із християнством і став традиційним святом нашого народу.
З кожним наступним поколінням традиції святкування забуваються, відходять у минуле. Щоб зберегти пам'ять про наших предків, про їхні обряди, поглибити знання про традиції святкування Водохреща, виховувати повагу до традицій наших прапрадідів, в 2 класі вирішили провести виховну справу на тему "А що третій празник - святе Водохреща...".
Другокласники познайомилися із історією свята, грали в народні ігри, пов'язані з ним. Зацікавили дітей і народні прикмети Водохреща, в які вірують українці.
Діти із задоволенням розповідали про родинні традиції святкування другого Святого Вечора та Водохреща. Поділилися спогадами та принесли родинні світлини.
У цей особливий, наповнений святістю день, щиро бажаємо миру, гармонії, душевного спокою! Нехай небеса оберігають вашу душу, а янголи бережуть ваші домівки!
З Хрещенням Господнім!
Підроєкт з родинного виховання
«Міцна родина - міцна країна»
Немає рідніших на землі людей, ніж батьки. З самого нашого народження вони піклуються про нас, люблять більше за все на світі. Вони ладні зробити все, аби ми були здорові та щасливі. І ми маємо бути вдячними за це.
Другокласники пам'ятають про особливий день - Всесвітній день «Дякую», який святкують 11 січня. Вони старанно готувалися до цього свята, власноруч створивши святкові листівки для найрідніших людей. Адже це саме той день, коли хочеться вкотре щиро подякувати батькам за все!
За вікном іскристий сніг вкрив землю чарівною ковдрою, всі дерева срібляться в інеї, в хаті пахне ялинкою та яскравіше спалахують барвисті гірлянди...Настає час чудес! Час дивовижного свята Нового року!
Ми дружною класною командою щиро вітаємо вас! Нехай це свято несе вам міцне здоров'я, радість, здійснення всіх сподівань та сімейне щастя!
З Новим роком! З Новим щастям!
Другий день тижня початкових класів теж був цікавим та насиченим для здобувачів освіти 2 класу. Знаючи, що до приходу новорічних свят треба заздалегідь готуватися, вони швидко склали список покупок. У цьому дітям допомогла відеогра «Допоможи зробити новорічні подарунки». Саме так діти вчилися цікаво, спритно та вміло обчислювати цікаві вирази.
Відкриття тижня початкових класів
Другокласники провели перший день тижня початкових класів по-особливому цікаво. Вони вперше спробували себе в ролі справжніх акторів в інсценізації оповідання відомого педагога та письменника Василя Сухомлинського «Сива волосинка».
Любов до рідного слова, виразність, артистичність, емоції та жести допомогли юним артистам зіграти свої ролі досить успішно. А в подяку вони отримали оплески уважних глядачів.
«Ти живеш серед людей...
Не забувай, що кожний твій вчинок позначається на них».
В. Сухомлинський
Твори Василя Олександровича Сухомлинського - колиска кожного школяра, яка розкриває чудовий світ природи та рідного слова, навчає людяності та мудрості.
23 листопада в 2 класі класним керівником Бойко Т.М. було проведено літературну вікторину за творами В. Сухомлинського «Важко бути людиною». Діти отримали можливість в цікавій ігровій формі перевірити та закріпити свої знання про людину, ім'я якої знають в багатьох країнах світу.
Пригадуючи казки та оповідання великого педагога, діти активно відповідали на запитання, добавляли слова до незавершених речень та пригадували назви творів, які вже прочитали самостійно. «Родзинкою» вікторини став кросворд «Людина», а гарним завершенням - гра «Зайве слівце» з цеглинками «Lego», завдяки яким другокласники будували вежі. Граючи в гру «Відкритий мікрофон», діти підсумували, щоб стати справжньою людиною, недостатньо нею народитися. Постійно треба над собою працювати, вміти бачити свої вчинки очима інших людей і до цього прагнути все життя.
Виховна справа на тему «Знай свої права, дитино!»
20 листопада ми відзначаємо Всесвітній день дітей і річницю Конвенції ООН про права дитини - міжнародної угоди, яку підписали найбільше країн світу.
З нагоди свята та з метою ознайомлення дітей з основними правами та обов'язками в 2 класі було проведено виховну справу на тему «Знай свої права, дитино!»
Інформаційна хвилинка, з якої почалася виховна справа та мультфільм «Абетка твоїх прав у Країні казок» познайомили дітей із правами дитини. Другокласники активно обговорювали поведінку казкових героїв та пригадували в яких казках порушуються їхні права. Діти складали пазли та брали участь у вікторині «Великі права малої дитини».
Цікавим завершенням зустрічі стало створення символічної квітки «Кожна дитина має право».
Ми щиро вітаємо із Всесвітнім днем дитини! Бажаємо, щоб кожна дитина зустрічала день з посмішкою та гарним настроєм! Хай кожна мить дитинства буде наповнена щастям та радістю!
З метою запобігання травматизму внаслідок дорожньо-транспортних пригод та привернення уваги школярів до правил поведінки на дорогах 2 клас долучився до проведення Національного уроку з безпеки дорожнього руху.
Переглядаючи відеосюжети, діти повторили правила дорожнього руху. Граючи в гру «Світлофор», пригадали основне призначення пристрою та його сигнали. Другокласники із задоволенням взялися за складання пазлів «Дорожні знаки». Активними були у відгадуванні ребусів та загадок. Працюючи в групах, складали пам' ятки пішохода та велосипедиста.
В
рольовій грі «Я на дорозі» діти демонстрували свої знання про види
транспорту та правила безпечної
поведінки на дорозі. Вони дійшли висновку, що уважність та обережність на
дорозі - це запорука власної безпеки.
У рамках проведення Тижня здорового способу життя, 8 листопада другокласники здійснили віртуальну подорож у Королівсто Здоров'я. Діти познайомилися з добрими та веселими жителями незвичайного Королівства, які презентували Правила здорового способу життя, яких завжди дотримуються.
Цікаво провели зустріч із Мийдодиром, який подарував «в'язку загадок про здоров'я». Жваві Сонячні Промінчики розповіли про роль фізкультури і спорту та продемонстрували веселу руханку. Із задоволенням діти прогулялися «Дорогою народної мудрості», пригадуючи прислів'я про здоров'я.
Веселими та щасливими діти
завершили свою мандрівку. Вони із задоволенням пригадували цікаві зустрічі.
Другокласники дійшли висновку, що здоров'я - це найбільша цінність в житті людини і його
потрібно берегти змалку.
До Дня української писемності та мови, який відзначається щорічно 9 листопада, в 2 класі було проведено літературну годину під назвою «Квітни, рідна наша мово!»
«Ми - українці. Живемо у вільній незалежній державі - Україні. Розмовляємо рідною державною мовою. А мова в нас красива і багата, мелодійна і щира, як і душа нашого народу» - саме з таких рядків розпочалася святкова зустріч з другокласниками. «Мовна вікторина», в якій вони взяли участь, була насичена мовними цікавинками. Учні мали змогу поринути у світ краси рідної української мови, згадуючи віршовані рядки та народні вислови про мову.
Активні та допитливі другокласники залюбки пограли в мовні ігри. Сплітаючи «віночок» української мови, діти добирали слова-ознаки та дійшли висновку, що для нас рідна мова - це наша гордість, це скарбниця українського народу.
У
рамках проведення в школі Тижня енергозбереження, у 2 класі було організовано конкурс малюнків на тему «Збережи
електроенергію - збережи Землю!». Метою конкурсу було популяризувати
заощадження енергії в повсякденному житті.
Діти яскраво продемонстрували бачення того, як економно використовуючи
енергію, можна зберегти довкілля чистим.
Вже вдруге шкільний дзвінок покликав другокласників до школи. Позаду перші літні канікули та чудові спогади про перший рік у школі. З веселими усмішками та щирими вітаннями відбулася їхня зустріч 1 вересня в стінах рідного класу.
Перший урок - важлива подія для школярів. Тому для другокласників він проходив під назвою «З Україною в серці». Розпочався урок традиційним ранковим колом-віночком, де кожен з найкращими побажаннями привітав однокласників з Днем Знань. У грі «Абетка України» другокласники продемонстрували свої знання й дізналися багато нового й цікавого про рідну країну. Затамувавши подих, діти слухали «Легенду про Україну».
Працюючи в групах, відгадували кросворд «Україна». Передаючи символічне «Серце України», другокласники доповнювали речення «Україна - це...».
Родзинкою уроку стало колективне поєднання
пазлів, в результаті якого діти склали єдину неподільну мапу України та
виконали танець «Перлина Україна».