6 клас

02.09.2024

   Ментальне здоровʼя - на першому місці)

    Памʼятай, що життя складається з моментів. Роби паузи, помічай красу навколо і дозволь собі насолоджуватися маленькими моментами щастя.


   Щоб шкільне життя проходило цікаво, пізнавально та з користю, у нашому ліцеї запроваджено тематичні тижні. Шестикласники беруть активну участь у житті ліцею, не виключенням став і тиждень академічної доброчесності. Діти долучилися до командної роботи, а саме - виготовлення постера «Чесність починається з тебе». Виконуючи поставлену задачу, школярі обмінювалися думками, висловлювали свої думки, обговорювали правила чесності та аналізували свої вчинки.


     У Подвірненському ліцеї свято шанують свята і традиції нашого незламного українського народу, тому учні із задоволенням беруть участь у різного виду виховних заходах. День Української Хустки (ДУХ) — неофіційне щорічне свято, створене з метою об'єднання жінок різного фаху, віку та національності для збереження українських традицій. Наш ліцей долучився до святкування - шестикласники з допомогою батьків створили святкову фотозону для всіх бажаючих одягти хустку, підготували інформаційну хвилинку про створення і життя хустки в Україні, заспівали разом з усіма учасниками заходу коляду. Адже на порозі Різдво… і як же без розкішної хустини…

   Протягом перерв працював наш шкільний фотограф, створюючи атмосферу свята у ліцеї. Кожна красуня могла обрати собі для фото хустку, адже вибір хусток по кольору чи візерунку був підготовлений чималий….


   26 жовтня – День гарбуза. Найбільше це свято популярне в США, але щороку поширюється світом.

   Головна мета цього дня – поширювати інформацію про цілющі властивості цього продукту та його цінність для організму.

      Ця традиція бере свій початок з далекої давнини…

    Україну також не можливо уявити без гарбузів. Його можна сміливо назвати одним з атрибутів осені. Гарбуз – це джерело вітамінів та мінералів, корисних для нашого організму. Він же і головний герой осінніх фотосесій, які дуууже полюбляють шестикласники)))


До Міжнародного дня миру, учнями нашого 6 класу було створено Стіну думок "Мир очима дітей", яку школярі доповнювали своїми поглядами на тему "Що таке мир?"

Мир – це не просто складання зброї, а набагато більше.

Мир – це про світ, у якому ніхто не вмирає через чиїсь прагнення захопити більше територій та підкорити собі більше народів.

Мир – це коли земля не здригається від бомб та ракет.

Мир – це жити у світі, в якому люди ставляться з гідністю один до одного незалежно від раси, переконань та поглядів.

Мир – це коли діти можуть обійняти свої батьків, а у небі летять лише птахи.

Мир – це не лише думати й говорити про нього, а й щось робити для цього.


   Буковинці - господарі на своїй землі…. Дбати про чисте довкілля - це обовʼязок кожного))) Учні 6 класу долучилися до прибирання територій нашого рідного села. Адже чисте довкілля - запорука здоровʼя людини!!!


    Наш заклад освіти бере участь в акції зі збору монет #SuperCoins, яку організовують Національний банк України та сучасна клініка з протезування, реконструктивної хірургії, реабілітації та психологічної підтримки постраждалих від війни Superhumans Center. Усі зібрані кошти будуть спрямовані на допомогу українським військовим, які постраждали унаслідок бойових дій. Наш клас розпочав активну участь в акції. Адже , дякуючи нашим ангелам в погонах, ми маємо дитинство)))

     Разом до Перемоги)


   День знань однаково хвилююче для дорослих та дітей. Батьків звук шкільного дзвінка переносить у шкільні, безтурботні роки, вчителів мобілізує до праці, дітей закликає до зібраності й відповідальності.

   Шестикласники разом з батьками вшанували памʼять загиблих захисників, створили коло єдності з мотиваційних висловів, заспівали «Червону руту».


АРХІВ

2023-2024 н.р.


     Я - «норм», розшифровується по різному)))

     Добре памʼятати про це завжди, щоб бути добрішими до інших❤️


    На відміну від водіїв автомобілів, велосипедисти не зобов'язані проходити відповідне навчання в автошколі та складати іспити. Також не повинні мати ніяких документів на підтвердження права керування велосипедом.

    Проте, попри відсутність вимог щодо навчання, велосипедисти є учасниками дорожнього руху і беруть безпосередню участь у процесі руху на дорозі. Тому закон зобов'язує велосипедистів дотримуватися правил дорожнього руху, в тому числі що стосуються водіїв та пішоходів.

   Зокрема велосипедисти повинні знати вимоги дорожніх знаків, вимоги регулювання дорожнього руху, правила застосування дорожніх розміток та інших вимог на рівні водія автомобіля. За порушення правил їзди на велосипеді передбачено відповідні штрафи.

  Тому, здобувачі освіти 5 класу, здійснили прогулянку велосипедами дорогами села та польовими дорогами, щоб практично засвоїти правила дорожнього руху та перевірити свої знання з дотримання даних правил, як учасників руху.

    Тепер дорога до школи стане безпечною!!!


    Всесвітній день вишиванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти давні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня. Свято не прив'язане до жодного державного чи релігійного. До нього може долучитися будь-хто, одягнувши вишиванку.

    Ми, пʼятикласники, шануємо наші українські традиції та з гордістю долучаємося до таких свят!!

    Це свято - особливе сьогодні, бо вдягнувши вишиванку, ми закликаємо Перемогу!!!!


   Великдень в Україні – світлий день Воскресіння Христового, у важкі часи воєнних випробувань з неймовірною силою пробуджує у нас незламний дух, безмежну любов, мудрість у прийнятті рішень, віру у перемогу світла над темрявою, добра над злом, життя над смертю!

     Низький уклін вам, Захисники і Захисниці України, за те, що мужньо бороните майбутнє і надаєте можливість всім далі продовжувати працювати, лікувати, вчити і вчитися, зустрічати з надією прийдешнє свято Воскресіння Христового!

А ми , діти України, продовжуємо шанувати традиції та обряди наших предків, цінувати та любити свою культуру, дбати про духовну спадщину і ніколи не забувати, що ми - українці!!!

    Христос Воскрес!


    З 21 по 27 квітня 2024 року європейський регіон ВООЗ відзначає Європейський тиждень імунізації (EIW) спрямований на підвищення розуміння серед громадськості важливості вакцинації для попередження небезпечних захворювань та збереження життя за допомогою вакцин.

   Пʼятикласники вирішили поцікавитись у медперсоналу нашої сільської амбулаторії як проходить вакцинація, де зберігають вакцину, для чого вакцинують дітей та дорослих…

     Очікували отримати інформацію, а вийшов досить цікавий діалог дітей та фахівців)

  Імунізація дозволяє зберегти багато життів щороку. Завдяки імунізації в світі було викорінено багато видів небезпечних хвороб, а деякі вакцини попереджують онкологічні захворювання.

    Отже імунізація необхідна для людства.


    Чи знає кожен із нас, як діяти у разі надзвичайної ситуації? Чи знаємо ми правила, які можуть зберегти наше життя, життя рідних і близьких? Чи не розгубимося ми у разі надзвичайної ситуації, знаючи правила, якщо ніколи не тренуватися?

    І в суспільстві, і в закладах освіти, і навколо них трапляються надзвичайні ситуації. Саме від умінь та навичок учасників освітнього процесу залежить наше життя та здоров'я, а також тих людей, котрі в цей час знаходяться поруч.

   Уміння правильно оцінити ситуацію та обрати порядок дій є дуже важливим для кожної людини, а особливо – для нас (учасників освітнього процесу). Адже саме ми та наші дії можуть врятувати нас.

    Саме цю проблему обговорили пʼятикласники разом із класним керівником на уроці-бесіді «Безпечні прогулянки в період війни. Небезпечні місця».


День Землі 🌱

    Щорічно свято відзначається 22 квітня, а дата обрана не просто так. Відомо, що в 1969 році в Каліфорнії стався витік нафти і кілька мільйонів рідини опинилися в океані. В результаті величезна кількість представників морської фауни загинули, а сама катастрофа помітно вплинула на економіку США. Через рік, 22 квітня 1970 року, сенатор штату закликав американців взяти участь в екологічній акції за захист навколишнього середовища. Кілька років День Землі був національним святом, а потім став міжнародним. У 2009 році ООН офіційно оголосила 22 квітня Міжнародним Днем Матері-Землі.

    Ми, пʼятикласники, як і всі жителі планети Земля, прагнемо жити на чистій планеті, дихати свіжим повітрям, слухати спів пташок…

      Для цього треба берегти нашу планету, адже вона така прекрасна


      Що таке ментальне здоров'я…

     Згідно з визначенням ВООЗ, ментальне здоров'я — це стан щастя та добробуту, в якому людина реалізує свої творчі здібності, може протистояти життєвим стресам, продуктивно працювати та робити внесок у суспільне життя.

  Це означає, що ментальне здоров'я об'єднує здоровий дух та психіку людини із соціальним складником. Воно є важливим для втілення бажань, реалізації цілей, доброго фізичного самопочуття. А з іншого боку — психічне здоров'я кожного індивіда важливе для всього суспільства.

     Стан ментального здоров'я залежить від багатьох чинників, але найважливішими складовими є: родина та школа… тут діти мають почувати себе у повній безпеці…

     Зустрічаємо і проводжаємо один одного обіймами і добрим словом;

     Підтримуємо, плануючи разом тиждень;

     Відволікаємо від поганих думок приємними подарунками.

     Дякуємо один одному за день)

     В цих дрібницях - справжній прояв любові❤️


Весняна толока у школі ☘️🌸

     Нарешті весняне тепло пробуджує все живе від довгого зимового сну, отже, настав час прибрати землю, аби весняна зелень привітно усміхнулася всім.

   Сьогодні, 15 квітня, відбулася традиційна толока з благоустрою території сільського подвір'я. Нами, пʼятикласниками, було прибрано територію Панських криниць. Це місце у нашому рідному селі, де часто відпочивають дітки молодшого та середнього шкільного віку.

   Працювати допомагав весняний настрій, ентузіазм та позитивні емоції, що і робило толоку справжнім святом.

     А результат роботи став найкращим стимулом працювати на благо рідного села.


  Деруни, тертюхи, кремзлики, кийзлики, мандрики, тарчаники, беці, барабулєнники, пляцки, боґачики, тартенники, картопляники, картофляники  — картопляні млинці, мають велику популярність в українській, польській, білоруській, чеській, словацькій, болгарській, австрійській та німецькій кухнях, в Україні особливо поширені в північних і західних районах. Основним інгредієнтом страви є терта картопля. Власне, від способу приготування млинців (тертої, а в деяких регіонах кажуть — дертої, картоплі) і походить назва деруни. Деруни є традиційною частиною святкового столу на Благовіщення (тільки пісні, без сметани й інших скоромних страв).

  В рамках челенджу та з метою ознайомлення з українською кухнею, здобувачі освіти 5 класу провели пошукову роботу та презентували страву ДЕРУНИ. Ця смакота є популярною в багатьох країнах, а в Україні особливо!!!


   Дбайливий підхід до власної безпеки завжди є важливим аспектом нашого життя. З моменту, коли я зрозумів це значення, я завжди старався бути обережним і відповідальним щодо свого здоров'я і безпеки. Ось як я дбаю про свою безпеку:

- Дотримуюсь правил дорожнього руху;

- Здорова їжа і фізична активність;

- Вивчення навичок самозахисту;

- Засоби особистої гігієни;

- Психологічна безпека.

  Загалом, дбаючи про свою безпеку, я можу бути впевнений, що маю контроль над своїм життям та здоров'ям. Відповідальність за це лежить на кожному з нас, і я роблю все можливе, щоб бути в безпеці і здоровим.

  Тому я знаю напам'ять адреси, номери телефонів та імена людей, яким довіряю. Люди, яким я довіряю, — це мої рідні чи хтось інший, хто піклується про мене і хоче, щоб я був/була в безпеці.

  Такий висновок зробив кожен п'ятикласник після проведення чергової бісіди-круглого столу «Чи завжди я дбаю про свою безпеку?»


   Щоб життя ліцею було цікавим і креативним, здобувачі освіти, паралельно із навчальним процесом , беруть активну участь у різноманітних тематичних тижнях…

     Тиждень, що минув, проходив за окремим планом та мав свою назву «Креативний тиждень».

План тижня:

      День 1 - стильної зачіски;

      День 2 - капелюха;

      День 3 - «з бабусиної скрині»;

      День 4 - дефіле креативно завʼязаних хусток;

      День 5 - день циганів.

   Пʼятикласники з особливою цікавістю долучилися до проведення тижня та в підсумку тижня отримали відзнаку «Найактивніші учасники».


   День Державного герба України — пам'ятна дата, що нагадує про встановлення державного символу. Відзначається 19 лютого. Цього дня 1992 року Верховна Рада України затвердила тризуб як Малий герб України, визначивши його головним елементом Великого Державного герба.

    Вже багато століть герб єднає українців та надає сил. Український тризуб уособлює для нас зв'язок поколінь, прагнення українського народу до власної державності, соборності та незалежності. І сьогодні він на наших знаменах і зброї – як символ незламності і звитяжної боротьби проти окупанта!


   16 лютого, в день ЄДНАННЯ, в нашому ліцеї проводилася благодійна ярмарка на підтримку ЗСУ. Кошти від реалізації продукції будуть спрямовані на придбання дронів. Адже ми знаємо як необхідні ці «пташки» нашим хлопцям. Ми, пʼятикласники, активно долучилися до проведення ярмарки. Наш внесок став доволі вагомий, бо це - внесок в Перемогу)


    День єднання - молоде свято, цього року ми святкуємо його лише втретє. У нього немає сформованих роками традицій, але в умовах війни воно набуло особливого сенсу - показати усьому світові, що ми сьогодні - як ніколи єдині та попри все будемо відстоювати свою незалежність і своє майбутнє.16 лютого в українських містах і селищах піднімають державний прапор і виконують гімн. Приєднатися до святкування можна, одягнувши вишиванку, прикріпивши синьо-жовту стрічку або ж підтримати донатом тих, хто зараз бореться за нашу свободу та мир на фронті. Ми , пʼятикласники, долучилися до привітання нашої неньки України, обʼєднавшись в команди створили сонечко пазлів «українців обʼєднує..». 

   З Днем єднання! Пам'ятаймо, що ми - сильні, рішучі та незалежні, бо ми разом! Перемоги нам, миру та добробуту!


Любов – найвище в світі почуття!

Вона не має меж – безкрая!

З любові починається життя,

Вона усе найкраще починає!

     Любов – це велика сила, яка окриляє та надихає, яка підносять людину до найвищих висот і найкращих почуттів.Любов – джерело творчого натхнення багатьох поколінь. До цієї вічної теми зверталися композитори, скульптори, художники, письменники.Чи є на світі найбільш романтичне свято, аніж свято усіх закоханих?! Саме цей день надихає нас на сердечні вчинки, аби зізнатися у коханні найдорожчій людині…Сьогодні ми, пʼятикласники, зізнаємося у коханні нашому рідному Подвірненському ліцею, нашим дорогим батькам та вчителям, нашим хлопцям ЗСУ! 

    Ми вас ЛЮБИМО 


     Ментальне здоров'я – це стан благополуччя, у якому людина може реалізовувати свій потенціал, стійко долати стреси, продуктивно працювати та ефективно взаємодіяти з іншими. Психічне здоров'я – основа душевного комфорту. Щодня ми маємо дбати про свою «менталочку» та щомісяця обговорювати свій емоційний стан, ділитися з друзями своїми тривогами, перемогами, невдачами та успіхами… для цього ми обираємо різні форми зустрічі… Сьогодні - це гра «Скажи чесно, як ти?» Суть гри полягає в тому, щоб якнайшвидше побачити (знайти, виділити) слова, якими можна охарактеризувати свій стан. 

     Знайшли, обмінялися думками, обговорили …

     Тримаймося, все буде добре)


   З метою виховання нацiональної свiдомостi учнiв i людської гiдностi, вiдродження паросткiв духовностi, формування рис громадянина української держави; поглиблення знань про iсторичний факт злуки українського народу, його значення; пробудження iнтересу до поглибленого вивчення iсторiї та культурних надбань українського народу; виховання глибокої поваги та любовi до Батькiвщини пʼятикласники взяли участь в уроці-квесті «Україна в нас - єдина»


    Пʼятикласники - діти творчі і артистичні…Тому завжди є найактивнішими учасниками загальношкільних свят, а особливо традиційних народних. 25 грудня діти стали учасниками «Фестивалю колядок і щедрівок», який щорічно проводиться у нашому ліцеї. Багато звучало нових колядок та щедрівок, та коляда у виконанні учнів 5 класу «Там во Бахмуті» була особливою, адже вона присвячена нашим воїнам - захисникам. 


   День української хустки — неофіційне щорічне свято з метою об'єднання жінок різного фаху, віку та національності для збереження українських традицій. Свято започатковане в Україні в 2019 році та до 2022 року відзначалось 7 грудня. Після переходу Православної церкви України на новоюліанський календар – 24 листопада. Ми щиро цінуємо і підтримуємо традиції, тому долучаємося до цього чудового свята. 


   У четверту суботу листопада в Україні вшановують пам'ять мільйонів жертв голодоморів в Україні. Наймасштабнішим з них був голодомор 1932-1933 років. Голодомор в Україні визнаний геноцидом на законодавчому рівні і в судовому порядку. Історики називають причиною голоду репресивну політику хлібозаготівлі, яку провадила комуністична влада. Таким чином влада хотіла упокорити українців, остаточно ліквідувати спротив режиму та боротьбу за відродження власної державності. Від Голодомору в Україні померло щонайменше 3,9 мільйона людей. Кількість жертв у всьому СРСР оцінюють у близько сім мільйонів. Пʼятикласники долучилися до акції «Запали свічку памʼяті у своєму вікні...» та вшанували памʼять всіх тих, у кого відібрали хліб…


    Єдиний національний урок з безпеки дорожнього руху «Безпека на дорогах в умовах воєнного стану»Знайомимо учнів з правилами дорожнього руху; вчимо користуватися цими правилами в різних умовах, зокрема в умовах воєнного стану; Вчимо розуміти дорожні знаки; формувати звичку не порушувати правила дорожнього руху; виховувати відповідальність за своє життя та життя навколишніх людей. 

   Пʼятикласники взяли участь у грі на відповідність «Малюнок до правила», яку провели в рамках єдиного уроку з безпеки дорожнього руху; зустрілися з дільничним інспектором нашої громади, щоб познайомитися з правилами дорожнього руху на вулицях нашого села. 


    Різнобарвними пазлами склалися дні тижня школи, що проходив під яскравою назвою «Кольоровий тиждень». Кожен день тижня мав свій колір і тематику. Головне правило - мати елемент одягу саме такого кольору, який носив той чи інший день. Кольори зцілюють нас, змінюють наш настрій і внутрішній стан, заспокоюють і змушують діяти, розпалюють творчу думку, допомагають зосередитися. Це був тиждень свята, як для дітей, так і для дорослих. Кожен день тижня пройшов на високому емоційному підйомі. 


    Толерантність – це повага, сприйняття та розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, форм самовираження та самовиявлення людської особистості. Формуванню толерантності сприяють знання, відкритість, спілкування та свобода думки, совісті і переконань. Толерантність – це єдність у різноманітті.
    Прийняти людей, які на вас не схожі, не означає відмовитися від своїх переконань, не означає поступитися, не означає програти. Бути толерантним означає бути сильним і, найголовніше, людяним. «Ми - різні, але ми - рівні» - погодилися пʼятикласники, створивши круговий макет єдності)))


  Всесвітній день доброти – міжнародний день, який відзначається щорічно 13 листопада. День доброти – чудова можливість знайти час на хороші вчинки для людей та тварин. Добро врятує світ та з'єднає народи, тому що воно закладене в людській природі, саме тому робити гарні вчинки може кожен. Творити добро зовсім не важко, але в результаті люди наповняться співчуттям та добротою один до одного.
   Треба навчатися робити добрі справи. Складність полягає в тому, що за свої вчинки не слід чекати нагороди, вони повинні дарувати задоволення самі по собі. Важливо донести дітям, що добро може повернутися не через ту людину, на яку було спочатку направлено.
 Доведено, що люди, які роблять гарні справи, менше хворіють та краще себе почувають, а також живуть довше, ніж ті, хто постійно злиться та нервує. Крім цього, добрі люди легше переживають стресові ситуації, рідше страждають від низької самооцінки та комплексів, простіше знаходять спільну мову з іншими.
  З цією метою пʼятикласники наповнили «валізу добрих справ» своїми повсякденними позитивними вчинками, подарували одне одному посмішки та пообіцяли робити світ добрішим))) 


     «Я захищаю себе від гендерної дискримінації» - тема сьогоднішньої виховної справи у 5 класі, яка була проведена в рамках тематичного тижня гендерної рівності. Гендерна рівність — це можливість для людей будь-якої статі вільно обирати кар'єру, релігію, спосіб життя тощо. Права, можливості та доступ до суспільства не має залежати від статі та гендеру.


     В рамках проєкту «Крила», ПОДВІРНЕНСЬКИЙ ЛІЦЕЙ долучається до всеукраїнського проєкту «Ворогам-КРИШКА». Ми звикли, що кришечка - це сміття, але наше сьогодення довело зворотнє: це те, що рятує життя. Для цього потрібні кришечки з під води, соків, вина (пластикові), ліків. Зібрані кришечки пересилаємо на переробку, а отримані кошти будуть перераховані на закупівлю БПЛА українського виробництва.     

    Разом до Перемоги!


    День гарбуза… Найбільше це свято популярне в США, але щороку поширюється світом. Гарбуз можна назвати одним із символів американської нації. Головна мета цього дня – поширювати інформацію про цілющі властивості цього продукту та його цінність для організму. Ця традиція бере свій початок з тих далеких днів, коли перші люди оселилися на континенті. Основною проблемою для них стала нестача їжі, яку вони змогли вирішити за допомогою вирощування гарбузів. З розвитком промисловості велика частина населення переселилася в міста, де гарбуз перестав посідати важливе місце в раціоні.Україну також не можливо уявити без гарбузів. Його можна сміливо назвати одним з атрибутів осені. Гарбуз – це джерело вітамінів та мінералів, корисних для нашого організму. Він же і герой містичного свята Гелловін, яке так швидко увірвалося з-за кордону у наше життя. Пʼятикласники із задоволенням долучилися до фотоквесту «Веселий гарбуз», який тривав у нашому ліцеї останній тиждень перед канікулами.


      У нашому ліцеї продовжується акція «Смілива гривня». Акція "Смілива гривня" – це благодійна ініціатива, мета якої об'єднати зусилля українців та зібрати кошти для допомоги українській армії. З 4 вересня по 30 листопада 2023 року Національний банк України разом із партнерами запрошує долучитися до благодійної акції "Смілива гривня", щоб зібрати кошти на допомогу ЗСУ.З 24 лютого 2022 року українські бійці мужньо захищають наші землі від військової агресії рф. Завдання кожного із нас – продовжувати працювати, боротися на своїх фронтах та підсилювати нашу армію. Кожен може відправити свою гривню на фронт. Кожна монетка – це твій внесок в перемогу! Об'єднаємо наші зусилля заради майбутнього нашої країни! 

   Ми, молодші українці, заручившись підтримкою батьків, наближаємо перемогу кожною монетою. 


    Пʼятикласники активно долучаються до участі у різного виду конкурсах і здобувають неабиякі результати. Не зупиняючись на досягнутому, продовжуємо піднімати рейтинг класу! Разом до перемоги! 


Тиждень стилю

День пʼятий - домашній стиль.

Де може бути краще ніж вдома…

Але ж школа - це наш другий дім))

І нам тут тепло і затишно)


    Англійська - це круто!!! Адже ми - сучасні українці маємо бути освічені: володіти інформацією та хоч б однією іноземною мовою. Щоб відчувати себе у сучасному світі, як «риба у воді», беремо участь у різного типу конкурсах та олімпіадах. В цьому році, найпопулярніший конкурс з англійської мови в Україні «Гринвіч», відбувся 18 жовтня. Здобувачі освіти нашого ліцею взяли активну участь, серед них і ми - пʼятикласники)))


   Здобувачі освіти 5 класу зустрілися з шкільним практичним психологом для проведення бесіди на тему: «Торгівля людьми. Чи існує вона сьогодні?»Разом переглянути фільм «Дві дівчинки». Обговорили сюжет та кожен мав змогу зробити висновки щодо переглянутого, висловити власну думку. 


    Тиждень стилю. День четвертий - «стиль 90-х». Стиль наших: батьків, бабусь, дідусів. Епоха яскравого одягу і стильного образу, крутої музики та особливих дискотек)))


      Тиждень стилю. День третій - найкрутіший стиль!!! 

  Ми - українці!!! Віримо в майбутнє нашої української держави!!! Що може бути крутіше???


   Тиждень стилю. День другий- "Total black". Чорний колір - колір форми та фон прапору нашого рою «Хижак. 

     Тримаймо марку!!! 


        Пʼятикласники активно беруть участь у тематичних тижнях. З 16 по 20 жовтня ліцей живе в «стильних» умовах. День перший - «діловий стиль».


    Здобувачі освіти 5 класу нашого ліцею активно долучилися до відзначення Дня ментального здоровʼя та Всеукраїнського флешмобу на його честь, анонсованого Міністерством освіти та науки, Дитячим Фондом ООН (ЮНІСЕФ) та Громадською організацією JuniorS.

#руханкасили

#тияк 


   Психічне (ментальне) здоров'я – це стан психічного благополуччя, яке дозволяє людям справлятися з життєвими стресами, реалізовувати свої здібності, навчатися й працювати, а також робити внесок у життя суспільства. Пʼятикласники долучилися до флешмобу «Скажи чесно, ти як?», обговорили емоційний стан класу та пообіцяли бути завжди на позитиві))) 


     В Україні День туризму почали відзначати в 1998 році. Наша країна багата безліччю унікальних туристичних локацій, які можуть відвідати громадяни України або іноземці. Завдяки Всесвітньому дню туризму кожна людина, яка будь-яким чином пов'язана з подорожами, може приурочити до цієї дати черговий незабутній уїк-енд. Але поки ми - школярі, наше свято туризму ми активно відзначаємо у школі: беремо активну участь у різного виду змаганнях, співаємо туристичні пісні, смакуємо смачні обіди, насолоджуємося спілкуванням на свіжому повітрі та милуємося красою і чарівністю осінніх пейзажів. У нашому ліцеї свято проводиться щорічно та форми його проведення різноманітні. В цьому році все відбувалося на території нашого чудового закладу. Ми, пʼятикласники - наймолодші учасники свята, але результати у нас, зовсім непогані!!!


    "Велич і моральний прогрес нації можна виміряти тим, як ця нація ставиться до тварин" М. Ґанді. Одним із суттєвих показників морального здоров'я нації завжди було ставлення людей до тварин. Сьогодні вони, як ніколи, потребують нашого захисту, турботи, уважного ставлення, бо не мають дару мовлення, аби висловити нам свій біль та страх.«Наші менші друзі завжди потребують нашого захисту та уваги» - такий висновок з Міжнародного уроку доброти зробили здобувачі освіти 5 класу Подвірненського ліцею. Кожен з нас піклується про своїх домашніх улюбленців, але ми не маємо права забувати і про тварин, які не мають друзів… Ми відповідаємо за тих, кого приручили…


      Жовтень - місяць, коли українці вшановують захисників та захисниць країни, які вже десятий рік дають відсіч російській агресії. В Україні триває повномасштабна війна, і вшанувати подвиг військових, волонтерів та медиків зараз особливо важливо. Тільки завдяки ним наша Батьківщина зберігає свою незалежність.

      День захисника України 2023 року ми відзначаємо у нову дату - 1 жовтня. Повна назва свята - День захисників та захисниць України, адже жінки теж беруть участь у бойових діях.

     Здобувачі освіти 5 класу Подвірненського ліцею долучилися до всіх українців із теплими та щирими привітаннями для наших захисників: написали листівки для воїнів та передали разом із смаколиками батькові нашого однокласника Швецю Геннадію , зустрілися з батьком нашої однокласниці Романюком В'ячеславом. Ці зустрічі стануть незабутніми для нас, українських дітей)

       Вітаємо всіх захисників та захисниць України. Ви всі для нас - справжні герої! Нехай Господь вас береже, а близькі та рідні якнайшвидше дочекаються вашого повернення. Віримо, що Україна неодмінно переможе!


    Підтримка Збройних Сил України є завданням номер один для кожного українця. Саме тому, свідомі українці, завжди беруть активну участь у благодійних акціях. Сьогодні, це акція «Смілива гривня». Це благодійна ініціатива, яка має на меті об'єднати зусилля українців та зібрати кошти для допомоги силам оборони України. Здобувачі освіти 5 класу нашого ліцею активно долучилися до акції. 


   Цього дня ми маємо нагадати собі про нашу спільну відповідальність у збереженні миру на Землі, про важливість миру як найціннішого дару. Мир не тільки забезпечує безпеку та стабільність. Він є основною передумовою для стабільного розвитку, забезпечення соціальної справедливості та збереження навколишнього середовища і має вирішальне значення для гармонійного співіснування всього людства.

  У світі різноманіття інтересів та думок різних націй, культур та релігій важливо прагнути до вирішення конфліктів через діалог та мирні засоби.

   Проте нині сучасний світ зіткнувся з викликом – кровопролитною війною росії проти України. Російський агресор атакує Україну з 2014 року. Із лютого 2022 року рашистська орда розпочала широкомасштабний геноцид українського народу на очах усієї світової спільноти. Ракетні удари по всій території України, десятки тисяч жертв серед мирного населення, сотні вбитих дітей, зруйновані школи та лікарні, знищені цілі міста...

  Кожен українець мріє про перемогу і якнайшвидше припинення бойових дій, про повернення рідних, близьких, друзів, про мирне небо над головою і світле майбутнє дітей, про загоєння болючих ран у людських серцях і захист від агресорів.

    Найбільше у світі щастя – це мир, коли люди живуть спокійно, земля не здригається від страшних вибухів, не ллються сльози від горя та втрат.

   Здобувачі освіти 5 класу Подвірненського ліцею, приєднуючись до мрії всього людства про мир в усьому світі, взяли участь у літературно-музичній композиції «Пробач і ти отримаєш мир». Родзинкою стало виконання флешмобу «Дитячими долонями закриєм Україну..»

Білий голуб – символ миру!

Голубко біла, ти лети у світ.

Хай буде мир у небі голубому.

Бо голуб миру, кажуть з давніх літ,

Приносить радість родові людському!


       Безпечний рух, а особливо - безпечна дорога від дому до школи, це дуже важливо для здобувачів освіти! Щоб перевірити свої знання, здобувачі освіти 5 класу відвідали кабінет безпеки у нашому ліцеї. Тут можна не тільки цікаво і пізнавально провести час, але й дізнатися багато нового та корисного для безпечного життя. П'ятикласники впевнилися в цьому, виклавши на ігровому майданчику плитки доміно «Правила дорожнього руху». Виявляється, що діти добре обізнані з дорожніми знаками, правилами пішохода, роботою світлофора. Хоча всі проживають у сільській місцевості, де найпоширеніший транспорт серед підлітків - це велосипед, але й для велосипедиста потрібно знати та вміти користуватися правилами дорожнього руху.


   На відміну від водіїв автомобілів, велосипедисти не зобов'язані проходити відповідне навчання в автошколі та складати іспити. Також не повинні мати ніяких документів на підтвердження права керування велосипедом. Проте, попри відсутність вимог щодо навчання, велосипедисти є учасниками дорожнього руху і беруть безпосередню участь у процесі руху на дорозі. Тому закон зобов'язує велосипедистів дотримуватися правил дорожнього руху, в тому числі що стосуються водіїв та пішоходів. Зокрема велосипедисти повинні знати вимоги дорожніх знаків, вимоги регулювання дорожнього руху, правила застосування дорожніх розміток та інших вимог на рівні водія автомобіля. За порушення правил їзди на велосипеді передбачено відповідні штрафи.
  Хто і де може їхати на велосипеді і яких правил повинні дотримуватись учасники руху у сільській місцевості розбиралися здобувачі освіти 5 класу. Адже вони є активними учасниками дорожнього руху. 


    "Мабуть, у нас немає найкращого дня в житті. Ми любимо жити тут і зараз, сьогодні, наповнювати кожен день безліччю яскравих моментів, робити особливим. І ми так пишемо, тому що дійсно так думаємо. Хоча… може бути, наші найкращі дні не ці. Може бути, вони ще попереду. Нам здається, що рано міркувати на цю тему, адже наше життя тільки почалося.
   І все ж ми залишаємося вірними своїм поглядам, що найкращим днем є кожен, сьогоднішній. Ми здорові, нам є де жити і що є, наші рідні і дорогі люди живі. А всі проблеми вирішувані. Кожен день найкращий, адже ми ЖИВЕМО!!!!"- так вирішили п'ятикласники під час ток-шоу "Один із найцікавіших днів у моєму житті"


     В рамках проведення тижня "Я обираю життя", який тривав з 04.09 по 08.09 у нашому ліцеї, п'ятикласники провели тематичну ранкову зустріч "Веселі долоньки". Кожна долонька була адресована другу-однокласнику з теплими побажаннями та світлими дитячими мріями... Діти обмінялися долоньками, озвучили побажання та пообіцяли, що прикладатимуть максимум зусиль для здійснення мрій і бажань. А спільними побажаннями усіх були "Миру та Перемоги" нам усім)))


     З першим днем навчання та осені) Сміливості нам йти до мети, втілювати мрії, любові нам для підтримки тих, хто цього потребує, сил нам винести нові випробування, які на нас чекають та вдячності за все, що маємо сьогодні)) Дякуємо ЗСУ за осінь у рідній Україні та за те що «Знову разом». 


АРХІВ

2022/2023 навчальний рік


Свято дитинства

     Діти — це цвіт Землі, майбутнє нашої країни і кожного з нас, найдорожчий наш скарб, безмежна радість і щастя. Приходять діти у світ зовсім маленькими і безпомічними, а ми, дорослі, повинні їх виростити, огорнути затишком і теплом, щирою ніжністю, батьківською турботою і великою та святою материнською любов'ю. Ми маємо захистити дітей від життєвих незгод, страждань, хвороб і війн, створити всі умови, щоб виросли діти добрими, світлими, щирими і сердечними. Саме такими ми хочемо бачити своїх дітей.День захисту дітей – це нагадування суспільству про необхідність захищати права дитини, щоб усі діти росли щасливими, навчалися, займалися улюбленою справою і в майбутньому стали чудовими батьками та громадянами своєї країни.

    Учні 4 класу провели флешмоб до Дня захисту дітей «Барви дитинства».

Фото


23 травня – День Героїв

      День Героїв – це свято, коли Україна вшановує пам'ять всіх героїв, що боролися та борються за суверенітет і незалежність країни. Це свято одночасно горде й сумне, оскільки багато українських героїв заплатили життям за свою країну. День Героїв або Свято Героїв — свято пам'яті борців за волю України. Це день пам'яті усіх українців, що присвятили своє життя нашій з вами свободі, тих, хто боровся і захищав Україну.

    Українські герої – це прості люди, жінки та чоловіки, хлопці та дівчата, діти та літні люди, які стали до лав: руських дружин великого князя Святослава і короля Данила, козацьких полків Богдана Хмельницького, Івана Мазепи, Івана Виговського, Української Галицької Армії Мирона Тарнавського, Січових стрільців Дмитра Вітовського, Армії Української Народної" Республіки Симона Петлюри, Організації Українських Націоналістів Євгена Коновальця і Степана Бандери,Української Повстанської Армії,членів визвольного руху шестидесятників, активістів Небесної сотні, воїнів АТО, захисників та захисниць, які сьогодні захищають нашу державу від ворога.

    З учнями 4 класу була проведена виховна справа до цієї дати. Діти переглянули відео презентацію , віддали шану Героям Небесної Сотні та Героям нашого села, які віддали своє життя за звільнення України від російської навали.

Фото


Вишиванка – символ нації

       Україна – ненька, Україна – мати... Цілий Всесвіт знаходиться у цих простих і звичних, але таких рідних і зрозумілих кожному українцеві словах. Бо ми всі є діти чудової, щедрої, мальовничої нескореної і вільної України. Говорячи про Україну, як не згадати про яскравий символ нашого народу – вишиванку.

   Вишивка – це один із найдавніших та найпоширеніших видів народної творчості. Прагнення прикрасити свій одяг, свій дім завжди було властиве людині. За допомогою вишивки звичайний шматок домотканого полотна перетворювався у витвір мистецтва. Споконвіку українські жінки та чоловіки шанували одяг, а, особливо, вишиту сорочку. Бо вірили, що вона захищає людину від усього злого. Вважалось, що сорочка, яка прилягає до тіла, є провідником магічної сили, яка є у людині. А водночас – це і оберіг.

     18 травня в 4 класі була проведена виховна справа « Вишиванка – символ нації». Діти переглянули відео «Цікаві факти про українську вишиванку», працювали над мініпроєктом «Вишиванко моя, вишиваночко!»: придумали асоціативний кущ, провели гру "Добавлянка", розмальовували вишиванку.

Фото


                                       Безпечна дорога додому

    Що може бути важливішим за людське життя? Особливо гостро це питання постає, коли людина сама відповідальна за власне здоров'я, життя. Уміння бути обачним серед шаленого транспортного потоку – це і є безпека життя.

  З метою залучення дітей до вивчення та дотримання Правил дорожнього руху, безпечної поведінки на вулицях міста, заміських дорогах, у транспорті, попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму 17 травня в 4 класі пройшов Єдиний національний онлайн - урок з безпеки дорожнього руху " Безпечна дорога додому". Здобувачі освіти 4 класу під час уроку повторили основні правила безпеки для пішоходів – учасників дорожнього руху, переглянули та обговорили навчальний відеоролик, виконали цікаві інтерактивні завдання, розв'язували ситуативні задачі, навчилися читати дорожні знаки.

  Учні 4 класу закликають всіх берегти своє життя й здоров'я, неухильно дотримуватися Правил дорожнього руху, не забувати про власну безпеку та безпеку інших учасників дорожнього руху! Наше здоров'я – це наша відповідальність! Незнання правил дорожнього руху не звільняє від відповідальності!

Фото


                 Сім'я – головна цінність у нашому житті

   Українці завжди шанували сім'ю, найбільш цінними є родинні зв'язки. Від батька до сина, від бабусі до онучки, передаються духовні цінності досі. Саме сім'я є найбільшим багатством, тією основою, платформою, на якій будується все. У таке свято можна подякувати рідним за все світле та хороше, що вони принесли в наше життя.

   15 травня в 4 класі була проведена виховна хвилина. Діти переглянули відеопрезентацію «Міжнародний день сім'ї", створили асоціативний кущ «Моя сім'я", працювали над філвордом, презентували малюнки та розповіді про свої родини.

Фото


День Матері

    Мама — найголовніша людина в житті кожного. Наші матері дарують нам життя, а потім стають першим зразком для наслідування. Найтепліші спогади дитинства неможливі без мам — вони завжди рятують нас від хвороб та оберігають від неприємностей. До мами ми звертаємось тоді, коли потребуємо справді мудрої й доброї поради, в щирості якої не доводиться сумніватися. Зрештою, в найтяжчі часи, коли здається, що весь світ став ворожим, тільки материнська любов залишається безумовною й незмінною. Для вшанування всіх мам в світі існує добре й зворушливе свято — Міжнародний день матері, який відзначають щорічно в другу неділю травня. Це свято співпадає з Днем матері в Україні.

     Нам подобається відзначати це свято просто тому, що ми дуже любимо своїх матерів, адже для кожного з нас мама — найкрасивіша, найдобріша і найрозумніша в світі людина. Тому в День матері, як і в кожен інший день, ми щиро бажаємо своїм мамам міцного здоров'я й щастя на довгі роки.

       12 травня з учнями 4 класу була проведена виховна справа до Дня Матері. Діти переглянули відео про історію цього свята, дізналися про традиції та звичаї цього дня, створили книжечки – привітання зі святом для своїх матусь.

Фото


9 травня- День Європи

      Європа – дивовижний континент з багатою історією. Ми, українські діти – діти сучасної Європи, маємо бажання разом з європейськими країнами будувати своє майбутнє і майбутнє нашої рідної України! Ми хочемо відкрити для себе Європу і пізнати європейський простір. День Європи є ще однією нагодою для українців нагадати іншим і підтвердити, що українці – європейська нація.

   В 4 класі була проведена інформаційна хвилина « Україна – це Європа». Діти створили мініпроєкт «Дякуємо, Європо!», познайомилися з куточком «Європейський Союз», який розміщено у нашому ліцеї.

Фото


ПАМ'ЯТЬ ЄДНАЄ ПОКОЛІННЯ

   День пам'яті та примирення(пам'яті жертв та примирення між країнами-учасниками Другої світової війни) —пам'ятний день в Україні, який відзначають 8 травня, в річницю капітуляції нацистської Німеччини (цю подію прийнято розглядати як символ перемоги над нацизмом). Ми пам'ятаємо, яким страшним лихом для українців була Друга світова війна.

    З метою гідного вшанування подвигу Українського народу, його визначного внеску у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, увічнення пам'яті про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни, установили в Україні День пам'яті та примирення.

  Символом вшанування пам'яті жертв Другої світової війни є червоний мак.

    Ця квітка –пам'ятний знак жертв усіх військових і громадянських конфліктів.Зараз, як і в роки Другої світової війни, Україна воює з агресором.

     Ця боротьба триває щоденно і ми не маємо права програти, бо, як і багато років тому, захищаємо рідну землю, боронимо своє право вільно обирати майбутнє.

    8 травня в 4 класі була проведена виховна справа до Дня пам'яті та примирення. Учні переглянули відеоматеріал по темі, згадували та розповідали про загиблих родичів у Другій світовій війні, малювали символ цього Дня – червоний мак.

Фото


                                    Ми – громадяни України

   Україна – вільна і незалежна держава, у якій нам випало щастя жити, бо ж як і матір, Батьківщину свою людина не обирає, а має від народження.

 Хто такий громадянин і патріот держави в якій ми живемо.Український народ наш мудрий і добрий, чесний і працьовитий, волелюбний і сміливий. Кожна людина – це патріот своєї держави, її громадянин. Ми живемо не просто кожен сам по собі, а в одній державі, вільній і незалежній Україні, в суспільстві, де є свої закони, традиції, своя історія, культура, український менталітет, своя мова і своя правда. Ми громадяни і патріоти України.

   Щоб бути громадянином, треба над собою працювати, виробляти у собі високі риси характеру, мислити, займати активну життєву позицію, щодня прагнути бути взірцем для інших.

   5 травня в четвертому класі була проведена виховна справа « Ми – громадяни України». Здобувачі освіти переглянули відеопрезентацію, провели гру « Так чи ні» ( про права та обов'язки громадян України), визначали кого називають патріотом своєї країни.

Фото


Алгоритм дій у разі виникнення

надзвичайних ситуацій різного характеру

    Чи знає кожен із нас, як діяти у разі надзвичайної ситуації? Чи знаєте ви правила, які можуть зберегти ваше життя? Чи не розгубитеся ви у разі надзвичайної ситуації, знаючи правила, якщо практично ніколи не тренувалися? І в суспільстві, і в закладах освіти, і навколо них трапляються надзвичайні ситуації. Саме від умінь та навичок залежить наше життя та здоров'я, а також тих людей, котрі в цей час знаходяться поруч.Уміння правильно оцінити ситуацію та обрати порядок дій є дуже важливим для кожної людини, а особливо – для дітей.

     У рамках тижня ОБЖД в 4 класі була проведена виховна справа « Алгоритм дії у разі виникнення надзвичайних ситуацій різного характеру». Заняття провели у класі безпеки нашого ліцею. Учні повторили алгоритм дії під час повітряної тривоги, пригадали поради від пса Патрона під час мінної небезпеки (провели гру «Дозволяється – забороняється»); повторили правила протипожежної безпеки. Здобувачі освіти ще раз повторили та запам'ятали номери телефонів екстрених служб. 

Фото


                                       22 квітня – День Землі

   Земля – унікальна планета Сонячної системи і унікальність її полягає, перш за все, у тому, що на ній існує життя. Нині людство переживає критичний і надзвичайно важливий період своєї історії – період небезпечного зростання впливу на природу. Природа піддається руйнуванню, знищується.. Чи багатьом з нас щастить бачити прозору річкову воду, чистий пісок, насолоджуватись тишею без реву моторів, дихати чистим повітрям без домішок бензину, мазуту, пестицидів? Сила природи невичерпна тільки за однієї умови - люди повинні повернутися до природи обличчям. Якщо будемо любити природу, захоплюватись і спостерігати за нею, турбуватися про її чистоту, то вона нам віддячить своєю щирістю.

   Давайте все ж таки спробуємо взяти Землю в долоні турботи і скажемо: я можу… Бережімо життя на нашій планеті, бо це і наше життя.

     21 квітня з учнями 4 класу була проведена виховна справа «Земля – наш дім!». Діти працювали над проєктом «Як я можу допомогти природі», переглянули відеопрезентацію «День Землі».

Фото


Світле свято Великдень

     Україна – країна смутку і краси, радості й печалі, розкішний вінок з рути і барвінку, над яким світять яскраві зорі, це історія мужнього народу, що віками боровся за волю, за щастя. Історію свого народу можна пізнати, вивчаючи його звичаї, ті прикмети, за якими розпізнається народ.

  Великдень – у цей день християни святкують Воскресіння Ісуса Христа, що сталося на третій день після його смерті, при чому день смерті вважається першим днем. Свято називають також Пасха або Паска. Вважається найважливішим християнським святом, котре вказує радість з приводу перемоги Божого Сина над Смертю та вічним Забуттям.

   Слово «Пасха» прийшло до нас з грецької мови і означає порятунок. У цей день ми торжествуємо позбавлення через Христа Спасителя всього людства від рабства диявола і даруванням нам життя і вічного блаженства. Воскресіння Христове – це основа і вінець нашої віри, це перша і найбільша істина.

  Християнський Великдень святкується навесні, але день святкування – не визначена дата, він визначається за місячно-сонячним календарем. Цей день випадає на період від 7 квітня до 8 травня.

   З учнями 4 класу була проведена виховна справа «Світле свято Великдень». Діти прослухали розповідь про історію, традиції, звичаї цього свята, переглянули відеопрезентацію «Що ми знаємо про Великдень», малювали малюнки.

Фото


«Не я б'ю, верба б'є»

    У шосту неділю Великого посту, коли залишається 7 днів до Великодня, християни східного обряду святкують Вхід Господній в Єрусалим. У народі його також називають Вербною неділею, а весь попередній тиждень — Вербним.

     Давним-давно, близько 2000 років тому, в цей день Ісус Христос в оточенні своїх учнів в'їхав в Єрусалим. Вони прибули до столиці для святкування головного іудейського свята — Пасхи. Серед учнів був Лазар, якого Ісус напередодні воскресив з мертвих. (Тому субота перед Вербною неділею називається Лазаревою.) Чутки про це чудо швидко розлетілися і вже дісталися столиці Ізраїлю. Щасливі іудеї та гості міста вітали Ісуса як свого Царя і Месію, віддавали шану, устеляючи дорогу, по якій ступав Христос, своїм одягом і гілками пальми, співали хвалебні пісні. Так чому ж тоді день входу Господнього в Єрусалим має назву Вербна неділя? Все просто. Коли Володимир хрестив Русь, то один з основних атрибутів цього свята — пальмові гілки — замінили на гілочки пухнастої верби. Адже навесні в наших широтах квітне і має невеликі листочки лише це дерево. У церкві на вечірньому суботньому богослужінні під час освячення верби кропили водою не самі гілочки, а паству. Проте люди вірили, що верба, з якою вони прийшли до церкви й на яку потрапили крапельки свяченої води, протягом року захищатиме будинок від неприємностей, приноситиме удачу мешканцям . Ця віра виявилася настільки сильною, що ось уже близько 100 років після ранкової Літургії у Вербну неділю священники кроплять вербові гілочки. Люди несуть ці обереги додому і, перш ніж заховати у затишне місце, б'ють ними дітей, родичів і навіть худобу, примовляючи: «Верба червона, б'є до сліз, щоб ти був здоровий».

    В рамках тижня духовності в 4 класі була проведена виховна справа «Не я б'ю, верба б'є». Діти переглянули відео «Вербна неділя», дізналися про історію свята, цілющі якості рослини, про те, як вербу використовують у побуті, малювали вербові гілочки.

Фото


4 квітня - День мінної безпеки

    Темі мінної безпеки був присвячений радіодиктант "Пес Патрон застерігає". Учні 4 класу прийняли участь у його написанні. Прослухавши та записавши текст, діти краще запам'ятали поради пса Патрона.Після радіодиктанту з четвертокласниками була проведена виховна справа.Учні працювали над міні-проєктом "Мінна безпека".

Фото


Смачно, корисно, просто

     Люди в усьому світі вживають різноманітну їжу, але вона має бути корисною. Корисно їсти різноманітні свіжі продукти — молоко, рибу, м'ясо. Не можна вживати якийсь один продукт, тоді ваш організм не отримає потрібних йому речовин. Треба їсти більше овочів та фруктів, тому що там багато вітамінів. Не можна їсти солодощі надмірно, бо це шкодить зубам і шлунку.

    Наша їжа — теж будівельний матеріал. І вона теж не однакова за своїм складом і значенням для організму. Їжа — основне джерело енергії, яке необхідне для життєдіяльності організму людини. З їжею ми одержуємо поживні речовини, що сприяють росту і розвитку нашого організму. Вона забезпечує організм людини такими основними складовими: білками, жирами, вуглеводами, вітамінами, неорганічними речовинами та водою. Кажуть, що кожна людина має власні потреби в їжі. Чому? Для росту організму потрібно більше поживних речовин, ніж для підтримання його життєдіяльності. Тому діти повинні споживати їжу, багату на поживні речовини. Вибираючи їжу, слід враховувати, що страви мають містити в собі різноманітні складові компоненти. Хлопчики витрачають більше енергії, ніж дівчатка, а тому їхній організм потребує більше поживних речовин.

   24 березня в 4 класі була проведена виховна справа «Смачно, корисно, просто». Діти прослухали розповідь про корисну та шкідливу їжу, працювали у зошитах « Абетка харчування. Їмо правильно!».

Фото


    Збережемо первоцвіти!

     17 березня з учнями 4 класу була проведена виховна справа "Збережемо первоцвіти!" Діти працювали над створенням проєкту "Весняні квіти", розгадували загадки, складали пазли, переглянули відео про Червону книгу. 

   Щойно пригріє перше весняне сонечко, у наших лісах з'являються перші вісники весни — тендітні первоцвіти. Ми мало знаємо про них. Дивно, але ці квіти не страшаться раптового снігу, морозу. Вони є немов символом пробудження природи від зимового сну.

    Первоцвіти дуже швидко зацвітають, перетворюючи нашу Землю на яскравий килим, але зовсім на короткий час. Наче сама весна нам посміхається й ховається за обрієм. Чи не диво це! Як радісно помилуватися неповторною красою природи — первоцвітами! Перші ніжні, білі й тендітні, чарівні й неповторні...

  Але не всі люди ходять до лісу милуватися, дехто має наміри наживитися, знищити перші квіти. Коли і у вас з'явиться бажання зірвати первоцвіти, не поспішайте, замисліться — вони можуть зникнути з цього лісу, з нашої Землі. Чи хотіли б ви цього? Тільки уявіть, що можуть зникнути сон-трава, медунка, мати-й-мачуха, підсніжник, пролісок, конвалія, горицвіт весняний, білоцвіт, первоцвіт.

Фото


Тарас Шевченко – геній українського народу

   І знову 9 березня. І знову линуть до нас думи геніального українського поета Тараса Шевченка. Традиційно український народ у цей весняний час звертається до постаті Великого Кобзаря, яка у своїй величі була, є і залишається ні з чим незрівнянною, невичерпною для людського подиву й осягнення. Шевченко – це слова і велич українського народу. Волею історії він ототожнений з Україною і разом з буттям рідної держави продовжується нею. Шевченко – це митець, художник, який відкрив для української нації двері в безкінечність. Він є гарантом нашої вічності. Тарас Шевченко… Геній, мислитель, пророк. Людина незвичайної долі й незвичайного таланту , що здобула світову славу . Пройшло більше 200 років від дня народження Шевченка. Але його слово актуальне до сьогодні. Воно живе, заставляє нас задуматись. Хто ми? Чиї сини? Яких батьків? Бачимо, що Тарас Шевченко – сучасний, герой гордої і незламної країни, живе посеред нас, додає сміливості і впевненості у боротьбі з нашими ворогами. Тарас Григорович Шевченко для України і в Україні житиме вічно.

    Наш Кобзар – це вічний вогонь, що ніколи не згасне в серцях нашого народу. Ми, нащадки, будемо завжди берегти у своєму серці, той вогник любові до рідної землі, який запалив поет своїми безсмертними творами.

    Учні 4 класу долучилися дня пам'яті про Великого Кобзаря. Була проведена виховна справа «Тарас Шевченко – справжній син українського народу», діти переглянули відеопрезентацію про життя поета, працювали над міні-проєктом «З іменем Кобзаря в серці».

Фото


Загальношкільний проєкт "Платформа успіху". 

Підпроєкт "Мій рід. Родинне дерево".

Квіти для матусі

     Мати, мама, матуся, неня - такими високими словами величаємо жінку - матір. Скільки спогадів і тепла увібрала в себе це магічне слово! Ним ми називаємо найдорожчу, найдобрішу, найкращу, наймилішу нам людину. І кожного, від немовляти і до глибокої старості, образ матері супроводжує через ціле життя. Мати навчила нас бути мудрими, добрими, навчила жити, вірити, любити і надіятися.Учні 4 класу вирішили привітати своїх рідненьких матусь святковими об'ємними листівками, зробленими власноруч.Вітаємо наших найдорожчих із святом Весни!

Фото


Загальношкільний проєкт «Платформа успіху».

Підпроєкт «Мій рід. Родинне дерево»

Святкування українських народних свят у моїй родині

      Наш народ має багату культуру, величезний скарб якої складається з цінностей, надбаних багатьма поколіннями. З прадавніх часів до нас ідуть життєва мудрість та настанови щодо способу життя. Вони закладені в українських звичаях, святах, фольклорі, адже в них - світовідчуття та світосприймання нашого народу. У них пояснюються та обґрунтовуються взаємини між людьми, цінність духовної культури окремої людини і народу взагалі. Дуже тісно народна творчість пов'язана із звичаями, що являють собою закони, якими українці керувались щоденно.

   Багатющий скарб звичаїв, свят ми отримали в спадок і мусимо зберегти генетичну пам'ять нашого народу.

  3 березня з учнями 4 класу була проведена виховна справа «Святкування українських народних свят у моїй родині». Діти презентували свої проєкти по даній темі: розповідали про історію свята, демонстрували малюнки, світлини, рецепти смачних страв до свят. Ділилися з однокласниками інформацією, яку підготували при створенні проєктів. Заняття було цікавим для учнів і для вчительки. Діти відчули себе справжніми дослідниками.

Фото


     Лесина мова нам завжди знайома

   Леся Українка. Великий талант, відданість Україні, надзвичайна людяність... Її спадщина, життя і доля - наш безцінний скарб. Його цінність у тому, що і сьогодні через сотню років, її твори цікаві для нас, бо дають відповіді на питання, що турбують сучасних читачів. 27 лютого з учнями 4 класу була проведена виховна година до дня народження Лесі Українки. Діти познайомилися з цікавими фактами про життя поетеси, працювали над створенням книжечки "Лесині поезії": розфарбовували ілюстрації, добирали відповідні вірші до малюнків, декламували ті, які найбільше сподобалися.

Фото


                                                    РІК НЕЗЛАМНОСТІ

    Минув рік з початку повномасштабного вторгнення російської армії в Україну. Ворог намагався захопити нашу країну за три дні, але всупереч усім перешкодам і похмурим сценаріям Україна не впала. Україна жива та б'ється. Вже рік український народ боронить свою державу і слова «Слава Україні - Героям слава» перестали бути просто вітанням це вже віддання шани найкращим, котрі у найважливіший момент нашої держави не злякалися і пожертвували собою заради своєї Батьківщини, а також є засвідченням справжнього подвигу. Війна, як ніколи, згуртувала українську націю, мобілізувавши весь її потенціал на відсіч ворогу. Вона торкнулася кожної української родини, стала частиною нашого життя, а перемога у ній стала спільною метою всього українського народу. Кожен з нас наближає перемогу. Повномасштабна війна змусила багатьох людей опинитись у скрутній ситуації. Окрім допомоги держави, на поміч прийшли волонтери. Відтак сотні тисяч людей приєдналися до волонтерського руху: допомагають у гуманітарних штабах, плетуть маскувальні сітки, закуповують амуніцію тощо.

  В 4 класі була проведена інформаційна хвилина «Ми діти твої, незламна Україно». Діти вшанували хвилиною мовчання пам'ять всіх загиблих, внаслідок збройної агресії рф проти України, передивилися відеопрезентації по темі, провели патріотичну вікторину, висловлювали свої думки про те, як вони можуть допомогти своїй країні,  демонстрували малюнки.

  Усі були налаштовані дуже патріотично з вірою у перемогу над ворогом.

Фото


Рідну мову у серце візьмемо
   Рідна мова є важливим елементом культурної та національної свідомості людини. Вона не просто засіб спілкування, а історія народу, його світогляд. Рідна мова є найсильнішим інструментом збереження і розвитку нашого матеріального й духовного спадку.Ми не завжди собі уявляємо те, яке багатство є у кожного з нас, його ми не завжди помічаємо, не завжди цінуємо. Але без нього ми не можемо жити.Мова - найкращий дар, що має людина. Мова - це душа народу. З учнями 4 класу була проведена виховна справа "Рідну мову у серце візьмемо". Діти прослухали інформацію про історію цього свята, працювали над мініпроєктом "Наша мова барвінкова", співали українські народні пісні. Наприкінці заняття здобувачі освіти поділилися думками про те, що треба робити для збереження рідної мови.


    Людина приходить у світ для добра. Головне призначення кожного на землі - творити добро. Добро - це один із найсвітліших проявів людської душі. Добро виражається у нашому ставленні до людей і до навколишнього світу. Добра людина схожа на сонечко, тому що всіх вміє зігріти своєю любов'ю, щирістю та щедрістю. Про добро можна багато і красиво говорити, але слова не принесуть ніякої користі, якщо добрі справи не втілювати в життя. Добрі вчинки спрямовані на порозуміння між людьми, взаємодопомогу, підтримку одне одному. До Дня спонтанного прояву доброти з учнями 4 класу була проведена виховна справа. Діти обговорили, що таке "спонтанний прояв доброти"; у яких життєвих ситуаціях він може статися; створили "Дерево добрих справ", провели гру "Добре - погано", з'єднували частини прислів'я, заповнили карту добрих справ. Заняття пройшло весело та цікаво.

Фото


Ми - разом! Ми - єдині!І в цьому наша сила!

   16 лютого в Україні відзначають День єднання, присвячений консолідації суспільства.В цей день українці піднімають Державний прапор, співають Гімн України і показують всьому світу силу народу та незламне прагнення до миру. Учні 4 класу долучилися до святкування Дня єдності. Вони взяли участь у челенджі "Долоньки миру", зачитували вірші про Україну, створили колаж "Ми - єдині!", заспівали Гімн України. Під час проведення заходу, відчувався патріотичний настрій дітей, гордість за свою країну.


      З кожним поколінням підвищується рівень проникнення інтернету в наше життя. Сьогодні все більше дітей користується інтернетом для спілкування, пошуку інформації, ігор, скачування мультимедійного контенту. З розширенням можливостей в онлайні зростають і ризики. Що може статися в реальному житті через безтурботну віртуальну поведінку? Чи знають про це діти? Чи усвідомлюють необхідність навчання не просто використання Інтернету, але й можливостям уникнути небезпечних ситуацій? Про це йшлося під час інформаційної хвилини в 4 класі. Учні дослідили позитивні та негативні наслідки Інтернету; сформулювали та засвоїли правила безпечної роботи в Інтернеті.Діти переглянули відеопрезентацію "Безпека в Інтернеті", повторили правила безпечного користування Інтернетом для дітей. 

Фото


Загальношкільний проєкт "Платформа успіху".

Підпроєкт " Мій рід. Родинне дерево".

Рамка для родинної світлини.

    В кожному домі, в кожній родині зберігається безліч фотографій. Вони зроблені в різний час, зберігають пам'ять про родичів і можуть багато розказати дітям про батьків, а батькам про дітей, які на їх очах так швидко ростуть і дорослішають... Учні 4 класу під час заняття з дизайну створили фоторамки для сімейної світлини. 


Птахи - наші пернаті друзі

    Птахи - це пісня і політ! Це голоси наших полів, лісів, гір, степів. Їхні пісні звучать на Землі цілий рік. Їхні голоси чуємо вдень і вночі. Птахи - частина природи, без них її краса була б неповною. Птахи - вірні наші помічники, захисники садів, полів від шкідників та гризунів. Тому їх треба берегти та охороняти. Про них треба піклуватися і допомагати в скрутні хвилини. Зима - найскладніший період у житті птахів. Не так холод, як голод дошкуляє тим, що залишилися зимувати разом з нами. Давайте допоможемо їм, підтримаємо їх! Третього лютого в 4 класі була проведена виховна справа "Птахи - наші пернаті друзі". Діти розповідали про те, як і чим підгодовують птахів, переглянули відеопрезентації "Як живуть птахи взимку", "Пташина їдальня", працювали над міні-проєктом "Пташине царство".

Фото


                        22 січня - День Соборності України

  Український народ 22 січня щорічно святкує День Соборності України. Це свято нагадує нам, особливо підростаючому поколінню, що Україна не розділена, що немає окремої Східної і Західної України, а що у нас єдина держава і ми - єдиний народ!

  Успіх побудови демократичної та міцної держави грунтується на наших спільних зусиллях на дотриманні принципів незалежності, на усвідомленні власної відповідальності за майбутнє усього українського народу. Ми повинні бути гідними місії, покладеної на нас долею; мусимо підтримати й продовжити героїчні досягнення наших предків; оправдати сподівання і стати гордістю для наших нащадків.

   В 4 класі була проведена виховна справа, присвячена цій даті. Діти передивилися відеопрезентацію «22 січня - День Соборності України», створили лепбук «Україна єдина та неподільна», працювали над міні - проєктом «Соборна Україна».

Фото


Коли замерзла річка
І став біленьким гай, 
Прийшов у темну нічку, 
На землю Миколай.

   День Святого Миколая - особливе свято, на яке з нетерпінням чекають діти. Саме з нього в Україні традиційно розпочинається цикл зимових свят. Напевно, кожен з нас пам'ятає, як у дитинстві прокидався (чи прокидалася) з відчуттям, що сьогодні трапиться щось особливо чарівне та казкове. За вікном йшов сніг, а під подушкою вже чекав подарунок від доброго дідуся - святого Миколая. Звичайно, головною традицією до Дня Святого Миколая є написання малечею листів, в яких вони описують свої бажання. Ще одна традиція - готувати спеціальне печиво, яке називається "миколайчиками", а потім пригощати ним друзів і гостей. Печиво має форму сніжинок. Вважається, що справжня зима приходить до нас разом із Днем Святого Миколая. 

  Учні 4 класу готувалися до свята: написали листи з різними бажаннями (головними були прохання про нашу перемогу над ворогом; діти просили здоров'я і миру для родини, друзів, однокласників), прикрасили куточок для фотозони, передивилися відеопрезентацію "День Святого Миколая: історія та традиції свята", підготували літературно - музичну композицію до Дня Святого Миколая.

Відео               Фото


   До тижня з прав людини в 4 класі була проведена виховна справа "Подорож у країну прав". Діти повинні знати свої права, вміти їх відстоювати. Вивчення прав дитини - це, перш за все, виховання впевненості в собі, терпимості. У кожної людини є права. Дитина теж людина, а значить і у неї є права. Під час заняття учні повторили основні права визначені Конвенцією ООН, в Конституції України.Під час виховної справи учні переглянули відеопрезентацію "Права дітей", малювали малюнки на тему "Наші права", провели дидактичну гру " Які права порушені". 

Фото


Загальношкільний проєкт "Платформа успіху".

Підпроєкт "Мій рід. Родинне дерево".

     7 січня відзначають Всесвітній день української хустки. Вона здавна вважалася оберегом та символом патріотизму, свободи та любові. Впровадженням цього свята ставили за мету відродження національних традицій та донесення історичних фактів про цей предмет гардеробу.Саме українська хустка об'єднує жіночі покоління і передається як родинна цінність від матері до доньки. Це генетичний скарб нашого народу.Діти передивились презентацію "7 грудня - Всесвітній день української хустки", працювали над міні - проєктом "Українська хустка", створили буклет "Наша хустка", провели фотосесію до свята хустки.


 Загальношкільний проєкт "Платформа успіху".
Підпроєкт" Моя родина. 

Родинне дерево"Родина, сім'я - це найдорожче для кожної людини.  

   В Україні говорять: "Без сім'ї немає щастя на землі". Саме в сім'ї дитина робить свої перші кроки, звідси вона виходить у широкий світ, навчається любові і добра, тут вчиться шанувати свій рід, свою землю, берегти пам'ять свого роду.Найрідніші члени родини - батьки, бабусі, дідусі, сестри, брати. Про своїх найрідніших, найдорожчих людей розповідали учні 4 класу на виховній справі "Найрідніша людина у моїй родині". Готуючись до заняття, діти малювали членів родини, складали розповіді про них. Під час проведення заходу була застосована технологія- крісло автора.

Фото


    6 грудня народ України святкує День Збройних Сил України. В цей день ми вшановуємо всіх, хто причетний до цього високого звання - військовослужбовця Це свято мужності, сили, впевненості, надійності, міцності, шляхетності, вірності, тобто тих якостей, які асоціюються у нас зі справжніми чоловіками, нашими захисниками. Це свято тих, хто обрав для себе нелегку, але почесну професію - захищати Україну, її суверенітет та незалежність. В 4 класі була проведена виховна справа до цієї дати. Діти передивились презентацію "6 грудня - День Збройних Сил України", написали листи нашим захисникам. Взяли активну участь в акції збору коштів для захисників - односельців. Учні зустрілися з вчителем нашого ліцею Луциком О.І., який розповів про роди військ, які входять до складу ЗСУ, зброю, амуніцію, яку використовують наші військові.

Фото


Єдиний урок "Можливості обмежені - здібності безмежні"

    2 грудня з учнями 4 класу було проведено заняття до Міжнародного дня людей з обмеженими можливостями.Цей день не є святом, а покликаний привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності та благополуччя. Цей день є нагадуванням людству про його обов'язок виявляти турботу та милосердя до людей з особливими потребами.Діти прослухали розповідь по даній темі; передивилися презентацію " 3 грудня - Міжнародний день людей з особливими потребами".

Фото


"Я обираю безпечне життя"

     Мабуть радісними є очі дітей, коли у них щасливе дитинство, коли ніщо не пригнічує і не турбує. А сумними - коли діти зазнають страждань, принижень.

    Ми живемо у світі де, на превеликий жаль, існує таке негативне явище, як насилля. Прояви насильства супроводжують людство з давніх давен. Упродовж тисячоліть одна людина кривдить іншу, чинить насильство щодо неї. Коли насилля чиниться поруч з нами, чи у нас в домі, у школі, на вулиці, ми можемо зупинити його. Немає виправдання бездушності, цинізму, агресивності, жорстокості.

   25 листопада в 4 класі відбулася виховна справа "Я обираю безпечне жития". Діти переглянули презентацію "16 днів проти насильства", провели вікторину "Правила безпеки", прослухали поради "Що робити, якщо проти вас вчиняють насилля".

Фото


21 листопада - День Гідності та Свободи
  Україна - це територія гідності й свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції - наш Майдан 2004 року, який був святом Свободи і Революція 2013 року - Революція гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи. Щорічно 21 листопада у нашій країні відзначають День Гідності та Свободи. У 4 класі була проведена інформаційна хвилина, присвячена цій даті. Діти прослухали розповідь вчителя, переглянули презентацію, провели вікторину " Вільні творити майбутнє".  


    Діти - це найдорожче, саме безцінне, найчистіше і світле, що є на нашій планеті, Нехай кожна дитина буде щаслива, усміхнена та здорова.
    Кожна дитина неповторна і унікальна не лише поглядом очей , але й у сприйнятті світу, життя, долі, істини, у їх розумінні і вмінні застосовувати у повсякденному житті. Саме в період дитинства дитина потребує особливого відношення та піклування. Людство зобов'язане дати дітям найкраще. Це проголошено Декларацією прав дитини. Діти - повноправні члени суспільства, які мають, окрім багатьох прав дорослих і свої особливі права.21 листопада в 4 класі відбулася виховна справа до Всесвітнього дня дитини. Учні переглянули презентацію по даній темі, працювали над міні - проєктом "Мої мрії", грали у гру "Так чи ні" (про права та обов'язки дітей).


Планета толерантності
16 листопада - Міжнародний день толерантності. Всі ми різні люди, у всіх різні смаки, звички, таланти... І це не означає, що хтось із нас гірший чи кращий. Кожен з нас унікальний і неповторний. Тому ми повинні цінувати і поважати один одного, бути толерантними. Співчуття, доброзичливість, терпіння, терпимість - це якості, без яких ми не можемо жити у мирі та злагоді. Бути толерантною людиною - поважати інших людей. 15 листопада в 4 класі була проведена виховна справа" Планета толерантності". Діти подивилися відеопрезентацію" 16 листопада - Міжнародний день толерантності", створили міні - проєкт" Планета толерантності", малювали квітку толерантності.

Фото


Загальношкільний проєкт «Платформа успіху»

Підпроєкт «Мій рід. Родинне дерево»

Оберіг для родини. Поробка «Часничок»

    У кожному будинку і на кожному столі обов'язково повинен бути часник. Це традиція, яка дісталася нам від наших дідусів і бабусь. Коли ми хворіємо, завжди згадуємо про нього. А згідно легендам він володіє містичною здатністю відганяти все зло.

    Предки вірили, що часточка часнику в кишені здатна захистити від вроків і пристріту. Головку часнику воїни вішали на груди - як захист від ран. А для пере»моги, волхви радили вкласти три часниковиі зубці в чобіт. Крім цього, часник був обов'язковим гостем на весільних обрядах. Його вплітали у вінок і косу нареченій і клали у взуття нареченому. Господині натирали ним вікна і дверні пороги, вішали в'язки біля сходів і навіть на домашню худобу.

    На занятті з дизайну і технологій учні 4 класу разом із Тлустою Г.І. працювали над створенням родинного оберега. Діти переглянули відеопрезентацію по темі, із задоволенням виконували практичну роботу, прослухали цікаву інформацію про часник.

Фото


    "Поспішай творити добро!"

   13 листопада у всьому світі відзначають День доброти. Це можливість нагадати всім про важливість прояву людяності, взаємодопомоги у повсякденному житті. Важливо бути добрим не тільки в цей день, але і щодня, причому, добрим безмежно і безкорисливо. 14 листопада в 4 класі була проведена інформаційна хвилина по даній темі. Діти дізналися про цікаві факти, пов'язані з Всесвітнім днем доброти, провели гру "В якому вчинку живе добро", переглянули презентацію, обговорили і запам'ятали ТОП - 5 добрих справ, які вони можуть робити щодня.

Фото


Буква до букви -

І виникло слово.

Слово до слова -

Звучить рідна мова.

І. Січовик

    День української писемності та мови - не просто державне свято. Це свято нашої мови, день, який точно неможливо пропустити! У цей день також вшановують пам'ять преподобного Нестора-літописця. Дослідники вважають, що саме з нього і починається писемна українська мова. Він є автором найдавнішої пам'ятки історіографії та літератури українців - є «Повісті минулих літ», яка була завершена близько 113 року. Для кожного народу дорога його мова. Для нас найближчою і найріднішою є українська.

   Рідна мова - це скарбниця народної мудрості, криниця живої води, невичерпне джерело добра, нескінченна річка слів, струмок надії.

   7 листопада в 4 класі була проведена виховна справа « Мова моя українська, батьківська, материнська».

  Діти активно та із зацікавленістю взяли участь у підготовці та проведенні заходу: працювали над міні - проєктом « Що для мене рідна мова», створили стіну слів « Моя мова», переглянули відеопрезентацію «9 листопада - День української писемності та мови», провели інтелектуальну гру « Знавець української мови».

  Метою заняття було - ознайомити учнів з історією виникнення писемності, із життям та діяльністю людей, з іменами яких пов'язана поява писемності, розвивати пізнавальний інтерес, кмітливість, творчі здібності, виховувати почуття поваги до історичного минулого нашої країни, почуття національної свідомості, любов і повагу до рідної мови.

Фото


    Життя людини має дуже велику цінність. А безпека на дорозі - це і є, насамперед, безпека життя. Всім відомо, що пересування на дорогах дуже небезпечне.

 Повторенню та закріпленню правил дорожнього руху було присвячено 7 листопада практичне заняття "Як правильно переходити дорогу", виховна справа "Цінуй і бережи життя своє, воно одне у тебе", конкурс малюнків "Безпека і ми".

  Діти поглибили свої знання з правил дорожнього руху, повторили, основні правила пішоходів, велосипедистів, пасажирів, розглянули дорожні знаки, які є на головній дорозі села, розглянули і попрацювали з таблицями та дорожніми знаками, намалювали ілюстрації до правил.

Фото


   28 жовтня в нашому ліцеї відбулось урочисте відкриття шкільного етапу військово - патріотичної гри "Сокіл ("Джура"). Учні 4 класу прийняли активну участь у відкритті. Діти вивчили гасло, пісню, з якими представляли свій рій на святі.

   Участь у грі направлена на виховання прагнення наслідувати кращих рис характеру козаків: безкорисливість, товариськість, готовність прийти на допомогу, любов до рідної землі, волелюбність; розширити знання про козаків, їх славну історію, виховувати таку рису, як патріотизм.

Фото


Загальношкільний проєкт "Платформа успіху"

Підпроєкт "Мій рід. Родинне дерево"

  Є в кожній родині реліквії, що передаються від покоління до  покоління багато років.

     У кожній сім'ї є свої пам'ятні речі, реліквії, з якими пов'язано багато родинних спогадів про прожити роки, стосунки між людьми, історичні події. У когось - це старі світлини, в інших - вишитий рушник чи картина, стара іграшка тощо.

    3 листопада учні 4 класу, на виховній справі, представляли пам'ятні речі своєї родини.Кожна дитина розповідала історію реліквії, чому її зберігають у родині, чим вона пам'ятна для членів сім'ї. Презентація була цікавою та пізнавальною.

Фото


Загальношкільний проєкт "Платформа успіху"

Підпроєкт "Мій рід. Родинне дерево"

   Кожна людина має якісь уподобання, про щось мріє, прагне до чогось незвичайного. Хоче проявити себе в чомусь, тому із задоволенням виконує ту чи іншу роботу. У світі навколо нас багато всього цікавого та захоплюючого. Кожен може знайти собі справу до душі. Захоплення людини - це те, що вона робить не тому, що треба, а тому, що їй це подобається.

   Світ захоплень безмежний.Хтось збирає колекції, хтось вишиває, малює, піклується про тварин чи займається спортом. Головне, щоб захоплення було корисне та цікаве.

  25 жовтня, на виховній справі учні 4 класу розповідали про захоплення своїх батьків, демонстрували світлини, з яких створили фотоколаж.

   Мета заняття - виховувати бажання розвивати свою особистість шляхом розвитку своїх захоплень, брати приклад зі своїх батьків.

Фото


Загальношкільний проєкт" Платформа успіху"

Підпроєкт" Мій рід. Родинне дерево"

     Усе найкраще, що є на землі, починається з родини. Сім'я - джерело любові, добра, поваги, взаємодопомоги та збереження кращих взаємин. Міцна та дружня українська родина, в якій звучить дитячий сміх, панує злагода і мир - є запорукою сильної та успішної держави. Щоб краще зрозуміти цінність сім'ї, родинних стосунків, значення родини для кожного 20 жовтня в 4 класі була проведена виховна справа "Народ скаже, як зав'яже. Прислів'я про родину". Діти познайомилися з джерелами усної народної творчості, читали прислів'я, пояснювали їх значення, висловлювали свою думку за прочитаним. Переглянули відеопрезентацію "Родина. Українські народні прислів'я". Вивчили напам'ять ті прислів'я, які найбільше сподобалися.


  На сьогоднішній день питання впровадження енергозберігаючих практик у повсякденному житті та в зв'язку із війною з рф, яка знищує та руйнує об'єкти критичної інфраструктури, набуває дедалі більшої актуальності. Серед населення гостро постає питання щодо енергозбереження та, відповідно, економії енергоресурсів, в тому числі споживання електроенергії. Це не лише економічна вигода для споживачів та зменшення навантаження на електричні мережі, а також збереження довкілля для наших нащадків. Ця проблема була розглянута на інформаційному занятті в 4 класі "Збереження електроенергії - справа кожного школяра". Діти прослухали та обговорили поради, слідування яким дозволить використовувати електроенергію більш ефективно. Переглянули відеоролик "Як потрібно економити електроенергію",  казку "Добре світло".

Фото


  Наші діти - наше майбутнє. Вони не менше за дорослих переймаються і відчувають проблеми, які треба вирішувати негайно. Учні 4 класу активно і відповідально взяли участь в акції "Смілива гривня". Кожного дня класна скарбничка наповнювалася монетами. Діти знають, що ці кошти підуть на допомогу ЗСУ. Таким чином і вони беруть участь у швидкому наближенню нашої перемоги над ворогом.

Фото


    14 жовтня в 4 класі була проведена виховна справа до Дня захисників і захисниць України. Діти подивились відеопрезентацію, була проведена вікторина "Козацькі символи". Учні продовжили знайомитись із традиціями, звичаями українського козацтва, формувати почуття відповідальності за долю держави, готовність служити Батьківщині своєю працею. Під час виховної справи діти розширили і поглибили поняття про повагу до наших захисників та захисниць. 

Фото


    Кожна пора року має свої характерні особливості: колір, аромат, настрій. І якось виходить, що осінь завжди найяскравіша та найбільш насичена. Скільки різнокольорових барв її характеризує! Іноді осінні дні наповнені яскравими жовтогарячими сонячними променями, змішаними з прохолодним вітром та дощем. Осінні барви різноманітні. На початку осені вони ще зелені, але через кілька тижнів все навколо вкрите золотим і багряним кольорами. Барвистій порі року був присвячений конкурс фотозон "Осінні барви", який пройшов 7 жовтня. Учні 4 класу взяли активну участь у створенні такого куточка. 

Фото


     07.10. в четвертому класі була проведена виховна справа " Людина починається з добра". Метою цього заняття було виховувати у дітей бажання допомагати іншим, уникати зла. Розширити уявлення учнів про таке поняття моралі як доброта, формувати уміння диференціювати ознаки доброго і злого. Розкрити переваги доброти над злом. Сприяти усвідомленню того, що добро слід починати із себе. Викликати бажання в дітей іти дорогою добра. Пробудити в учнів щирий інтерес до всього корисного, морального, бажання берегти людську гідність. Діти переглянули презентацію "Роби добро", відеопрезентацію" Звідки з'являється доброта". 

Фото


   4 жовтня - Всесвітній День захисту тварин. В Україні цей день покликаний об'єднати зусилля людей у збереженні тваринного світу нашої планети та захистити права домашніх та безпритульних тварин. Потрібно не забувати про своїх вірних друзів, доглядати їх та проводити з ними багато часу.

   Саме цій даті була присвячена виховна справа в 4 класі. Діти розповідали про своїх домашніх улюбленців, демонструючи фото з ними; переглянули відеопрезентацію.

Фото


    23 вересня в рамках Тижня безпеки дорожнього руху в 4 класі була проведена виховна справа "Безпека на дорозі - безпека життя". Головною метою заняття було формування уявлення дітей про безпеку дорожнього руху, повторити правила руху пішоходів на вулиці і дорозі, розвивати уміння знаходити найбільш безпечний шлях від дому до школи, виховувати шанобливе ставлення до всіх учасників дорожнього руху. Учні переглянули відеоролики "Безпека на дорозі", " Увага! Діти на дорозі".

Фото


Мирне небо - щасливе дитинство

     Що може бути кращим за сонечко зранку, за усміхнені обличчя, за радість і спокій в очах людей, за квітучі міста і села, за радісний дитячий сміх. Спокій, відсутність пострілів, безхмарні дитячі сни і лише сльози радості - це і є найбільшим щастям. Це і є мир! 21 вересня у всьому світі відзначають Міжнародний день миру. Це день всесвітньої відмови від насильства та вогню. В 4 класі була проведена виховна справа "Мирне небо - щасливе дитинство!" Діти дізналися про історію Дня миру, про емблему, яку використовують на цей день (зображення білого голуба з оливковою гілкою), її творця - Пабло Пікассо. Учні створили стіну думок "Мир очима дітей", виготовляли з паперу білих голубів, переглянули презентацію "21 вересня - Міжнародний день миру".   


Загальношкільний проєкт "Платформа успіху"

Підпроєкт "Мій рід. Родинне дерево"

Ми - малі помічники

    У родині кожен має певні обов'язки. Хтось відповідає за покупки та ремонт, хтось прибирає, готує їжу, доглядає за тваринами. Кожна дитина повинна допомагати своїм батькам.

   17 вересня в 4 класі була проведена година спілкування "Ми - малі помічники". Діти розповідали, як вони допомагають своїм рідним, які справи їм доручають батьки.

    Метою заняття було виховувати в учнів людяність, доброзичливість, повагу до батьків, бажання допомагати іншим; формувати в учнів почуття відповідальності за доручену справу.

Фото


    16 вересня в 4 класі була проведена виховна справа "Причини, наслідки, подолання проявів булінгу".Діти переглянули презентацію "Стоп булінг!". Після перегляду обговорили мотиваційні ситуації, які спричиняють прояву цього ганебного явища у суспільстві. Дізналися про види булінгу, обговорили поради учням, які стали жертвами булінгу. 

Фото


    Життя людини- найвища цінність.Життя дається людині як безцінний дар. Воно лише одне, його не можна прожити двічі. Людина має дорожити своїм життям завжди, навіть коли в ньому більше невдач, ніж радості. Про це йшла мова на годині спілкування в 4 класі, яка була проведена 9 вересня.

Фото


Загальношкільний проєкт "Платформа успіху"

Підпроєкт " Мій рід. Родинне дерево"

Родина, рід: які слова святі,

Вони потрібні кожному в житті,

Бо всі ми з вами ніжні голочки

На дереві, що вже стоїть віки

Це дерево - наш славний родовід,

Це батько, матір, прадід твій та дід.

Людина без роду - як листок відірваний від дерева. 

Рід - декілька поколінь, які походять від одного предка.

Родовідне дерево - це схематичне зображення родинних зв'язків.

Кожен член родини є частиною такого дерева.

Рід ведеться від найстарших до наймолодших.

      3 вересня, на виховній справі учні 4 класу представляли свої родинні дерева. Метою презентації було розширити і поглибити поняття про склад сім'ї, її значення для людини, формувати поняття "рід", "рідня", "родина"; пробуджувати пізнавальний інтерес до історії свого родоводу; виховувати любов до членів своєї родини, гордість за свій рід, бажання допомагати батькам.

Фото


   1 вересня на Україні святкують Перший дзвоник і День знань. Традиційно у цей день починається новий навчальний рік. День знань- це свято учнів, вчителів, батьків. Цей день завжди особливо урочистий і хвилюючий, адже саме з нього починається цікавий, незвіданий і водночас нелегкий шлях до пізнання, до нових знань. Першого вересня в 4 класі був проведений урок на тему: "Ми українці: честь і слава незламним". Під час заняття в учнів формувалося усвідомлення, що таке Батьківщина, держава, патріотизм, якими були, є і мають бути справжні українці. Щоб ні у кого і ніколи не виникало бажання нав'язувати українцям, як їм жити, з ким дружити, якою мовою говорити і куди рухатися у розвитку своєї суверенної незалежної держави. Урок розпочався з Хвилини мовчання, в пам'ять про загиблих у війні. Була проведена бесіда по даній темі, вікторина "Ми - патріоти", гра" Відкрий для себе Україну".

Фото


АРХІВ

2021/2022 навчальний рік


    1 червня - День захисту дітей, свято, яке найбільше засвідчує, як наші діточки прагнуть миру.

    Учні 3 класу присвячують свої малюнки на асфальті захисникам України, адже саме вони стоять на варті, щоб забезпечити наше щасливе та мирне сьогодення. 

    Дякуємо, рідні, за те, що бачимо сонце в небі, за захист нашого життя. Миру і перемоги! Щасливого дитинства та ласкавої долі усім діточкам! Мирних, щасливих та сонячних днів!

Фото


     Вітаю з Останнім дзвінком і хочу побажати за літо чудово і весело відпочити, щоб в новому навчальному році домогтися ще більших успіхів. Нехай рідні Вами  пишаються, нехай канікули приготують для Вас захоплюючу подорож і масу нових захоплень. 

Відео


  Протягом 2021-2022 навчального року учні 3 класу разом з класним керівником Данилюк Тетяною Василівною провели безліч цікавих та корисних справ. Виконали майже все, що було заплановано.

   Зробили висновок: будь - яка справа робиться з радістю і дає гарні плоди, якщо поруч з тобою друзі, які розуміють і підтримують тебе, коли поруч є надійне плече.

     Разом ми - сила!

Звіт


    У культурі кожного народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. В Україні таким символом є вишиванка - своєрідний унікальний код українського етносу з зашифрованими оберегами та знаками.

   День вишиванки - улюблене народне свято, покликане сприяти єдності й культурному відродженню всього багатонаціонального українського народу.

  Традиційно в Україні цей день відзначається в третій четвер травня. Цьогоріч - День вишиванки припадає на 19 травня.

Фото


     Наш третій клас вітає своїх дорогих та найкращих у світі мам із Днем Матері.

Мамо, матусю рідненька,

Ви - наше сонечко ясне,

Ви - наша зіронька в небі,

Та, що ніколи не згасне!

Відео


       21 лютого - Міжнародний день рідної мови.

    Класний керівник 3 класу Данилюк Тетяна Василівна провела виховну справу «Мово моя солов'їна», мета якої формувати розуміння того, що українська мова - це скарб, без якого не може існувати ні народ, ні держава, розширювати знання про красу і багатство рідної мови, пробуджувати почуття національної гідності, виховувати любов і гордість за рідну українську мову, бажання розмовляти нею, берегти її чистоту і красу.

      Ми розмовляємо українською! Нас єднає мова!

Фото


    17 лютого - День спонтанного вияву доброти.

     У цей день учні 3 класу виготовили листівки зі словами вдячності та привітали шкільних кухарів, які готують нам смачні обіди. Саме сьогодні обід був неперевершений! Дякуємо за турботу про наше здоров'я. 

Фото


    16 лютого - День єднання. Третьокласники Подвірненського ліцею разом із класним керівником Данилюк Тетяною Василівною долучилися до Всеукраїнського флешмобу. Взявшись за руки, утворили ланцюг єднання. Виконуючи гімн держави, висловили свою любов до рідної країни, її народу. Ми - єдині! Хай буде мир на всій Землі, Хай лунає мова солов'їна, Процвітає з кожним днем країна!

Фото


    14 лютого - Міжнародний день книги. Книга - ліки для душі.

   Третьокласники люблять і бережуть їх, тому з радістю долучились до цього свята. Класний керівник Данилюк Тетяна Василівна провела інформаційну хвилинку, на якій говорили про роль книги в житті людини, закріпили правила роботи з нею, доповнювали прислів'я, читали уривки улюблених книг.

Фото


      Класний керівник 3 класу Данилюк Т.В. провела виховну справу на тему «День Святого Валентина», мета якої розширити знання учнів про звичаї, традиції святкування свята. Розвивати: уважність, навички правильного використання мовних форм ввічливості. Формувати: культуру поведінки, почуттів, знання учнів про свято, про традиції, обряди в різних країнах світу; Виховувати: дружелюбність, добрі взаємовідносини, любов до прекрасного.

      Під час виховної справи класний керівник розповіла про історію свята, проводили конкурси: «На уважність», «Музична вгадайка», «Всі ми ділимо навпіл»; ігри: «Танець з м'ячем»; Гру-змагання «Збери листівку».

  На завершення дійства, учні заспівали пісню про дружбу та обмінялися святковими валентинками.

Фото


   У рамках Дня безпеки в Інтернеті, який припадає на 8 лютого, класний керівник 3 класу Т.В. ДАНИЛЮК провела виховну справу «Безпечний інтернет», метою якої є поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій для дітей. Учні, переглядаючи презентацію, закріпили правила безпеки в Інтернеті, виробили правила розумного користувача, обговорили ситуації, які трапляються в Інтернеті.

Фото


    Працюючи над проєктом, третьокласники презентували фото з іменами батьків. Розповідали, що означає ім'я матері та батька, від якої мови походить. Із зібраних фото зробили фотоколаж.

Фото


   Реалізовуючи підпроєкт «Я, ми - родина», класний керівник 3 класу Данилюк Т.В. провела виховну справу «Святкування зимових свят у моїй родині», під час якої учні презентували свої улюблені зимові свята, розповідали про традиції їх святкування у своїх родинах, принесли світлини, як їхні сім'ї святкували їх. Найулюбленішими святами діти вважають: Св. Миколая, Новий рік, Різдво, Маланку, Водохреща.

  Поряд з цим розповідали про День Ангела: Миколая, Анни, Василя, Івана, Тетяни, Тимофія.

Фото


   У Новий рік давайте візьмемо з собою тільки хороше, а всі невдачі і промахи залишимо в році, що минає. Нехай наша з вами робота ознаменується неймовірним успіхом. Щоб в Новому році наші голови відвідували тільки світлі і багатообіцяючі думки, а кожного з нас щоб чекали удача і щастя! Бадьорого вам настрою і перспективних починань! 
     З Новим роком, друзі!


    Сьогодні у 3 класі проводилась вікторина «Члени родини», метою якої є: розширити уявлення учнів про родину, викликати бажання дізнатися коріння свого роду, примножувати його славу; розвивати пізнавальні інтереси, виховувати бережливе та шанобливе ставлення до усіх членів родини.

Фото


  Сидячи у кріслі автора третьокласники розповідали про найріднішу людину у родині. Для більшості дітей - це мама. З великою любов'ю розповідали про теплоту, сердечність, лагідність, ніжність рідних матусь.

    Є діти, для яких найріднішою людиною є тато, з якого беруть приклад. Розповідали про дідусів та бабусь, у яких навчаються бути добрими та лагідними.

  Діти підкреслили, що саме у родині вони почувають себе щасливими та захищеними.

Фото


    Працюючи над проєктом «Я, ми - родина,» учні третього класу наповнювали корзинки доброти словами, притаманними їх родині.

     Найбільш поширеними словами були любов, допомога, теплота, щастя, спокій, затишок. 

Фото


    Класний керівник 3 класу Данилюк Тетяна Василівна провела урок на тему: «Осінь», під час якого пригадували осінні місяці, прикмети осені, вірші про осінні місяці, відгадували загадки, доповнювали прислів'я, створювали осіннє дерево, добираючи прикметники до слова осінь, ознайомилися з цікавинками про цю пору року, поповнили лепбук «Осінь». Працюючи в групах, провели гру «Речі, потрібні восени», пригадали, що відбувається у неживій природі, житті тварин, праці людей. Дякували осені за щедрі дари, багатство кольорів та гарну погоду. 

Фото


    Класний керівник 3 класу Данилюк Тетяна Василівна провела виховну справу «Права дитини - права людини», мета якої: ознайомити дітей із Загальною декларацією прав людини, донести її важливість для людей усього світу; виховувати почуття власної гідності; прищеплювати розуміння того, що людина живе в багатовимірному світі й повинна вміти користуватись своїми правами та не порушувати прав інших.

   Третьокласники дізналися, коли, як і для чого було прийнято Декларацію прав дитини, грали гру «Підкажи словечко», розглядали та обговорювали картки з правами дітей, закріплювали знання про обов'язки, презентували малюнки на тему «Права дітей». 

Фото


    Другого дня тижня початкових класів третьокласники на уроці математики були мешканцями Лісової школи. З цікавістю обчислювали буквені вирази, відновлювали рівності, розв'язували задачі. Найцікавішим для дітей було виконання прикладів-розмальовок. Це завдання найбільше захопило їх, тому виконували його з великою старанністю та охайністю.

Фото


Відкриття тижня початкових класів

    У перший день тижня початкохих класів класний керівник 3 класу Данилюк Тетяна Василівна провела урок рідної мови, на якому виконували тестові завдання за варіантами за темою «Будова слова», розгадували ребуси.

Фото


   Наркоманія - явище, що призводить до деградації людини, приносить непоправної шкоди здоров'ю, згубно впливає на виховання дітей.

   Класний керівник 3 класу Данилюк Тетяна Василівна провела виховну справу «Шкода від наркотиків», мета якої: дати учням елементарні знання про хворобу наркоманію, основні наркотичні речовини, їх дію на організм людини та шляхи профілактики наркозалежності, підвести дітей до розуміння і переваги здорового способу життя. Від наркоманії не можуть вберегти ні батьки, ні вчителі, ні закон. Вибір має зробити кожен - чи самознищення, чи здоровий спосіб життя. Ми, третьокласники, обираємо здоровий спосіб життя!

Фото


    Кожна людина з великою любов'ю і душевним трепетом згадує родинне вогнище - маленьку батьківщину, де живуть мама, тато, брати, сестри, дідусь, бабуся.

   Мамина пісня, батьківська хата, бабусина вишиванка, дідусева казка, рушник, калина біля вікна - наші обереги, символи добра і надії, віри у краще.

   Батьківщина починається з рідного порога, з отчого дому, де свято зберігають родинні обереги.

   Працюючи над проєктом, класний керівник 3 класу Данилюк Тетяна Василівна провела виховну справу «Наші обереги», мета якої: продовжити знайомити дітей з українськими оберегами; розширити знання про них, традиції застосування; виховувати любов до родини, бажання примножувати її традиції.

  Третьокласники засвоїли, що для того, щоб бути справжніми українцями із гарячими серцями, розумними головами, чистими помислами, слід шанувати родинні обереги, продовжувати традиції.  

Фото  


  Класний керівник 3 класу Данилюк Тетяна Василівна провела єдиний урок з безпеки дорожнього руху, мета якого: запобігання травматизму внаслідок дорожньо-транспортних пригод, закріплення правил поведінки на дорогах, ознайомлення з групами дорожніх знаків, розвиток уміння розрізняти їх, виховання поваги до оточуючих, бережливе ставлення до власного життя та здоров'я.

   Третьокласники засвоїли, що безпека - це стан, при якому ніщо не загрожує, що безпека насамперед залежить від кожного з нас. Регулювати правила дорожнього руху допомагають дорожні знаки.

  Отже, важливо не лише знати правила дорожнього руху, а й обов'язково їх виконувати і якщо кожен буде відповідальним, уважним обережним, то збереже не лише своє життя і здоров'я, а й інших.

Фото


Виховна справа «На доброму серці тримається світ»

      До Дня толерантності класний керівник 3 класу Данилюк Тетяна Василівна провела виховну справу «На доброму серці тримається світ», на якій вели мову про те, що таке толерантність, знайомились з Декларацією принципів толерантності, проголошеною 16 листопада 1995 року державами - членами ООН, у якій зазначено рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етнічної приналежності, кольору шкіри, добирали риси толерантної людини, ознайомилися з правилами толерантного спілкування.

    Толерантність - це повага. Толерантність - це свобода.

    Ми різні - у цьому наше багатство, ми разом - у цьому наша сила.

Фото


     Збереження та зміцнення здоров'я - одне із головних завдань сьогодення.

    Класний керівник 3 класу Данилюк Тетяна Василівна провела виховну справу «Формула здорового способу життя», мета якої: виховувати ціннісне ставлення до власного здоров'я та стимулювати бажання дбати про нього; сприяти усвідомленню необхідності ведення здорового способу життя; нагадати корисні звички, які допоможуть зміцнити здоров'я, прищеплювати інтерес до занять фізкультурою та спортом.

   Під час проведення виховної справи грали в гру «Рима», розгадували загадки, дотримувались порад, як бути здоровим, грали гру «Розсипанка», переглядали презентацію «Здоровий спосіб життя», працювали над прислів'ями про здоров'я, пригадували правила здорового харчування.

    Третьокласники прийшли до висновку, що здоров'я - це неоціненний подарунок природи, якого ми не помічаємо, поки не вичерпуємо його запас. Для того, щоб бути здоровим, слід загартовувати тіло, мати хороший характер, правильно харчуватись, дотримуватись режиму дня та корисних звичок, працювати фізично щодня.

Фото


     Одним із найяскравіших втілень багатого і розмаїтого мистецтва народної вишивки є сорочка-вишиванка. В її орнаментах живуть символи чарівної природи, сама душа українського народу. Ця національна святиня несе в собі високу мудрість і зв'язок багатьох поколінь.

     Мистецтво вишивання не переривається. Коли голка опиняється в руках майстрині, вона здатна творити чудеса. Але до неї треба прикласти велику любов, терпіння, тоді вона разом із ниткою і полотном створять справжню красу.

   Красу української сорочки-вишиванки передавали сьогодні учні 3 класу. Вони створили аплікацію «Вишиваночка моя», демонструючи красу нашого національного оберегу.

Фото


     Хата - наш прадавній оберіг. Вона була для кожного українця маленькою фортецею, житлом і осередком щасливого родинного життя. За народною архітектурою оздоблювали житло як зовні, так і всередині. Вікна прикрашали віконниці, обведені та розфарбовані яскравими візерунками. По вулиці не було двох однаково розписаних будиночків.

  Працюючи у творчій майстерні, третьокласники прикрашали житло. Працею своєю були задоволені. Роботи вийшли на славу! 

Фото


   Класний керівник 3 класу Данилюк Т.В. провела перший урок на тему «Моя Україна - вільна та єдина», метою якого було: доповнити і поглибити знання дітей про Україну; формувати уявлення про Батьківщину як суверенну державу з багатою культурною спадщиною; розвивати творче мислення, уяву, пізнавальну активність; формувати громадянські якості, патріотизм, людяність, працьовитість; виховувати любов і повагу до Батьківщини, її символів, обрядів, традицій; розвивати пізнавальний інтерес до минулого і сьогодення рідного краю; виховувати почуття гордості за рідну землю.

   На початку уроку учні сіли у ранкове коло, привіталися, визначили настрій, ознайомились із щоденними новинами.

 Після цього відбулась уявна подорож Україною, під час якої учні ознайомлювались з основними відомостями про Україну, її символами, традиціями, звичаями, її роллю серед європейських держав. Створили асоціативний кущ , працювали в групах, парах, проводили ігри, вікторини, ігри-змагання.

    До 30 річниці Незалежності України власноруч виготовляли сердечка та паспорт України, наповнювали лепбук «Моя Україна». Впродовж уроку доповнювали прислів'я про Батьківщину, добирали прикметники до слова Україна, знайомилися із цінностями, які має людина-патріот.

     З метою реалізації проєкту «Я, ми - родина», говорили про роль батьків, дружнє ставлення до всіх членів родини, підтримку та допомогу, символіку родини на тризубі.

    Учні прагнули бути патріотами своєї країни, гідними своїх предків, берегти волю і незалежність України, поважати свій народ, мову, Батьківщину.

Фото


Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати