11 клас


Круглий стіл:
«Виконання правил дорожнього руху - обов'язок кожного громадянина»
Класний керівник Світлана Бодян, спільно з вчителем технологій В.М. Кифяк провели, із здобувачами освіти 11 класу, захід на тему: «Виконання правил дорожнього руху - обов'язок кожного громадянина».
Основною метою якого було: підвищити інформування учасників освітнього процесу про негативні наслідки дорожньо-транспортних пригод та зменшити основні фактори ризику дорожньо-транспортного травматизму .
Учні повторили правила безпечної поведінки на дорозі, подвір'ї, у транспорті, обов'язки і права пішоходів, пасажирів, вимоги до водіїв велосипедів, скутерів, мопедів і мотоциклів.
Здобувачі освіти на заході переконалися, що для безпеки дорожнього руху, важливо знати правила дорожнього руху. Виконання правил дорожнього руху – обов'язок кожного громадянина».
Як добре, що це – лиш початок
Для наших останніх нотаток.
Останній перший дзвінок,
Останній перший урок
Надасть нам мільйони думок,
На світле наше майбутнє,
На шкільне життя незабутнє.
Архів
2023-2024 н.р.

17 травня 2024 року у Подвірнеському ліцеї відбувся незвичайний урок. Для учнів 8 та 10 класів його провів не штатний вчитель, а справжній поліцейський - Микола Миколайович Ністрян спільно з класним керівником Світланою Бодян. Тема заняття - Єдиний урок "Безпека на дорозі - безпека життя".
Микола Миколайович, досвідчений офіцер громади з багаторічним стажем, знає, як захопити увагу дітей та донести їм важливу інформацію. Він розпочав урок з бесіди про те, що таке безпека і чому вона така важлива. Потім він перейшов до правил дорожнього руху, пояснюючи їх чітко та доступно, використовуючи приклади з реального життя.
Учні з цікавістю слухали поліцейського, ставили йому запитання та ділилися власним досвідом, він відповідав на всі запитання терпляче та ґрунтовно, адже розумів, що від його слів може залежати життя та здоров'я дітей.
Окрім правил дорожнього руху, поліцейський офіцер громади також розповів учням про інші аспекти безпеки, такі як пожежна безпека, правила поведінки з незнайомцями та надання першої домедичної допомоги.
Наприкінці уроку Микола Миколайович підвів підсумки та закликав учнів завжди бути уважними та обережними, адже безпека - це найцінніше, що в нас є.
Цей урок, безсумнівно, запам'ятається
учням надовго. Адже знання та навички, які вони отримали, допоможуть їм
зберегти своє життя та здоров'я.

Наймасштабніший конфлікт в історії людства – це Друга світова війна, яка розпочалась 1 вересня 1939 року з вторгнення нацистських військ до Польщі.
Друга світова війна – глобальний військовий конфлікт в історії Землі та причина найбільших трагедій ХХ століття. У війні взяли участь 80% населення планети, бойові дії велися у 2/3 існуючих на той момент держав.
Під час війни були здійснені найбільші в історії злочини проти людства, а також вперше і востаннє використана в бою атомна зброя.
Та наша війна триває й досі, на жаль... Герої не вмирають, вони назавжди у наших серцях та пам'яті.

Всеукраїнська акція «За чисте довкілля»
ЗУПИНИСЯ, ЛЮДИНО, НА МИТЬ…
І ВІДЧУЙ, ЯК ПЛАНЕТІ БОЛИТЬ.
ЯК ІЗ СЕРЦЯ КРИК ВИРИНА –
ЗУПИНИСЯ, ЗЕМЛЯ В НАС ОДНА!
Благоустрій – це не просто прибирання. Це турбота про наше довкілля, про комфорт і затишок, про те, щоб жити в красивому та охайному місці. Це можливість зробити нашу громаду та село кращими для себе, своїх дітей та майбутніх поколінь.
Одинадцять шкільних років, сповнених радощів, важливих відкриттів, хвилюючих миттєвостей. Як непомітно вони пролетіли. Хто у цих струнких чарівних дівчатах нині упізнає тих маленьких дівчаток-крихіток з величезними бантами і збентеженими очима, які колись вклали свої маленькі долоньки у руку свого першого вчителя. А хто у цих високих юнаках упізнає тих спритних і кумедних хлопчиків, які були ледь вищими за свій портфель і так поважно, хоч і оглядаючись на маму, крокували на перший у своєму житті урок.
Залишилось зовсім трішки до завершення одного із важливих етапів вашого життя, попереду нові звершення та досягнення!!! З повагою 10 клас!

Здоров'я - запорука Успіху!
Так що, якщо ви націлені на успіх і перед вами стоять завдання, виконання яких вимагає багато сил і енергії, приділяйте увагу своєму здоров'ю.
А щоб завжди перебувати в хорошій фізичній формі, вам необхідно:
- Зайнятися спортом
- Правильно харчуватися і планувати режим харчування
- Відмовитися від куріння та інших шкідливих звичок
- Дотримуватися природний розпорядок дня.
Саме зараз потрібно думати про завтрашній день. Якщо сьогодні ми запустимо своє здоров'я і належним чином не подбаємо про нього, то завтра за нас ніхто цього не зробить. Бережіть себе і буде Вам успіх!

"Ким хочеш бути, коли виростеш?"
профорієнтаційне заняття з класним керівником Світланою Бодян
"Ким хочеш бути, коли виростеш?" – напевно, немає у світі жодної людини, яка б в дитинстві не відповідала на це складно прогнозоване для малечі питання. Рішення про професію варто ухвалювати, спираючись на різну інформацію – про прагнення, знання, навички та купу інших не менш важливих чинників.
Переважна більшість підлітків, "затиснуті" страхом зробити невірний вибір професії. Вони бояться помилитися. Бояться обрати не той вищий навчальний заклад і витратити час, навчаючись не там.
Варто розуміти, що освіта – це ніби фундамент. База, на якій все будується. І вчитися доведеться ще багато всьому. Частіше всього – все життя. Світ динамічний і змінюється. Отже, не дивно, що отримувати нові знання та розвиватися – це норма. Навчання – тільки формує "внутрішній стрижень" знань. На який, так би мовити, потім нанизуємо, як намистини всю інформацію, що стосується роботи.
Профорієнтація – це не двогодинна робота, в результаті якої ви отримаєте готовий перелік професій, які ваші. Це такий процес, шлях, де потрібно постійно розширювати коло знань дитини про саму себе. Тільки коли людина себе досліджує, вона може співставити свої прагнення із колом професій, які існують у світі.
Звісно варто цікавитися професіями і постійно розширювати і поглиблювати знання з приводу сучасних професій і тих, які цікаві. Загалом є думка, що у світі існує від 40000 до 70000 професій, за останніми даними. Тому обрати є з чого.
Отже, не варто боятися помилитися з вибором. Варто досліджувати себе, спостерігати за своїм "внутрішнім світом", виявляти і розуміти свої зони інтересів, знань, вмінь, цікавостей, свої сильні сторони. І в той же час досліджувати світ професій. Читати про них. Передивлятися. Зрозуміти сфери діяльності і можливі професії в них.

Торгівля людьми у сучасному світі є одним із найбрутальніших масових порушень прав і свобод людини. Суспільна загроза торгівлі людьми, як надзвичайно небезпечного злочину, полягає в посяганні на невід'ємні права людини – право на повагу, на свободу та особисту недоторканність, свободу пересування і вільний вибір місця проживання, а інколи і право на життя.
Під час бесіди з класним керівником, Світланою Бодян, особливу увагу приділено питанню взаємодії щодо виявлення ризиків торгівлі дітьми.
Про підвищення рівня інформованості
про проблему торгівлі людьми, а також щоб звернути увагу на те, що потрібно
зробити, щоб убезпечити себе або своїх близьких, які приймають запрошення
на роботу за кордоном, від небажаних наслідків.
Минуло 10 років з тих буремних подій на Майдані, а ми досі виборюємо нашу свободу і незалежність, але вже на полі бою, у повномасштабній російсько-українській війні. Саме Герої майдану першими почали творити історію сильної, незалежної країни, не погоджуючись з рішеннями, які диктувала Україні російська злочинна влада.
Сьогодні, 20 лютого 2023 року, ми відзначаємо День Героїв Небесної Сотні. Згадуємо про подвиг учасників Революції Гідності у 2013–2014 роках та вшановуємо пам'ять загиблих під час протестів, а також усіх, хто віддав своє життя за Україну й українців.
Герої не вмирають!
Слава Україні!

«Стримайте ваші сльози, які котяться. Ці юнаки поклали свої голови за визволення Вітчизни, і Вітчизна збереже про них вдячну пам'ять на віки вічні!»

...Як це можна все назвати?
Не трагедія…Це – ЖАХ!
Я не можу більш писати –
В мене сльози на очах…

22 січня ми святкуємо День Соборності України - день, що символізує нашу єдність. Нехай кожен з нас збереже силу духу, бадьорість та оптимізм. Нехай у кожній родині буде мир і спокій, любов і взаєморозуміння. Віримо в майбутнє рідної країни!

21 листопада – День Гідності та Свободи…
А скільки ж ти витримав, український народе!
В усі часи, в усі віки боровся на своїй землі,
Щоб передати її дітям – щоб лани мали свої,
Щоб мали мову рідну, звичаї, традиції, пісні,
Щоб не забули, що ми – вільні українці, ні!
Ніхто не позриває квіти Гідності з земної вроди
І не посміє в українців вирвати з сердець Свободу!

Статева рівність, гендерна рівність — концепція досягнення рівних прав людини, між чоловіками та жінками в правових відносинах (трудових, сімейних тощо), а також зрівнювання ролі в суспільстві загалом, подолання сексизму та інших видів дискримінації.
Жінки, які нині є визнаними та успішними, аби досягти свою
ціль, мали працювати більше за колег-чоловіків, доводити родині, керівництву та
собі, що вони мають право на високі посади та високу заробітну. Гендерна
рівність – це найперше про справедливість, однаковий доступ до ресурсів і
влади.
До уваги "Тиждень стилю" від 10 класу!

У сучасному світі торгівля людьми є одним з найбільш масових порушень прав і свобод людини. Глобалізація в світовому масштабі, зростаюча взаємозалежність та взаємопов'язаність держав, нерівномірність соціально-економічного розвитку окремих регіонів світу спричинили небачене до цього часу поширення наприкінці XX ст. такого ганебного і антигуманного явища як торгівля людьми.
Відповідно до Закону України "Про протидію торгівлі людьми" торгівля людьми – здійснення незаконної угоди, об'єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.
Слід зазначити, що жертвою торгівців людьми може стати будь-яка особа, незалежно від віку та статі.

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ УРОК ЄДНОСТІ
Здобувачі освіти 8 та 10 класу долучилися до Всеукраїнського уроку єдності, у ході якого ліцеїсти дізналися, як протидіяти соціальним стереотипам, хто такі боти та тролі, як розумно споживати інформацію і не вестися на маніпуляції.
Ментальне здоров'я – універсальне право людини. Це не лише про відсутність розладів, це про внутрішні ресурси для того, аби жити життя. Реалізувати свої здібності. Працювати. Піклуватися про інших, не забуваючи про себе.
Запитуй у себе щодня, не лише 10 жовтня – «Ти як?».
Ти – який живеш у часи повномасштабного російського вторгнення.
Ти – який відчуваєш тривогу і не відчуваєш міцної опори під ногами.
Ти – який думаєш про близьких, знайомих і незнайомих, забуваючи про себе.
А ти – «Ти як?».
Відповіді можуть бути різними, але обов'язково – чесними. Адже
саме це стане початком шляху до того, що є базовою цінністю ментального здоров'я
– добробут людини і те, наскільки вона почуває себе щасливою.
Всесвітній день туризму і рій Залізні вовки
Всесвітній день туризму— свято, що відзначається щорічно 27 вересня з метою популяризації туризму, висвітлення його внеску в економіку світової спільноти, розвитку зв'язків між народами різних країн. Це відмінний день, щоб спланувати свою наступну подорож або звернутися за цим до професіоналів. Як би там не було, нехай вона принесе масу вражень, відкриттів та цікавих попутників.

Урок доброти
Всесвітній день захисту тварин
Щороку 4 жовтня весь світ відзначає День тварин (Всесвітній день захисту тварин). Сьогодні це свято відзначає свою 88-му річницю.
Класний керівник, Світлана БОДЯН, разом з ліцеїстами 10 класу долучилися до проведення Уроку доброти з метою виховання любові до тварин, поваги до вірності, відданості домашніх улюбленців; почуття відповідальності за приручених тварин, розуміння цінності та недоторканності іншого життя.
З ДНЕМ ЗАХИСНИКА ТА ЗАХИСНИЦІ УКРАЇНИ. ЩИРА ПОДЯКА ТА НИЗЬКИЙ УКЛІН ВАМ! СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА.
Військово-патріотична гра "Сокіл" Джура.
Уже декілька років поспіль рій "ЗАЛІЗНІ ВОВКИ" приймає участь у всеукраїнській військово-патріотичній грі "Сокіл"Джура.
21 вересня Всесвітній день миру. Сьогодні кожен українець бажає, щоб був мир у домівці, у серці та душі. Як же дорого він нам коштує! Ми повинні докласти максимум зусиль для того, щоб досягти мети. Бо мир - це життя, це благополуччя, це впевненість у завтрашньому дні, це любов і повага, це чисте небо над головою, це довіра, це найбільше благо на землі.
Булінг у ліцеї: правда і міфи.Класний керівник, Світлана БОДЯН, продовжила роботу у напрямку протидії боулінгу у повсякденному житті у ліцеї та за його межами. Обговорили, яку ж відповідальність мають нести булери та спостерігачі та чи існує реальна допомога жертві булінгу.
Диспут «Причини ДТП»,
практичне заняття
«Надання першої домедичної допомоги при ДТП»
У межах тижня безпеки дорожнього руху « Увага! Діти на дорозі!» у 10 класі був проведений диспут «Причини ДТП»
Метою якого є інформаційно-просвітницька робота серед молоді направлена на формування моделі безпечної поведінки та позитивного ставлення до вимог безпеки в учасників дорожнього руху, на вироблення культури управління транспортними засобами. Розширення знань про причини небезпечних ситуацій на дорогах.
А також, спільно із медичною сестрою ліцею Софією ЧУБАТЬКО було проведено Практичне заняття «Надання першої домедичної допомоги при ДТП». У ході якого ліцеїсти мали змогу практично застосувати набуті навички.
Міжнародний день прибирання«World Cleanup Day», участь у якому приймає понад 190 країн. Цього року акція відбувається під гаслом: «Хай небо буде мирним, а Україна чистою!».
Це дуже важлива глобальна подія, яка спрямована на захист навколишнього середовища. Щорічно припадає на третю суботу вересня. Мільйони волонтерів по всьому світу виходять, щоб прибрати сміття.
Особливістю цьогорічного прибирання є суворе дотримання заборон, обмежень, які діють на період війни!
У акції взяли участь і рій «Залізні вовки» та класний керівник Світлана БОДЯН, вони прибирали біля пам'ятника загиблому воїну-односельчанина Л.Нагрудному.
Основною
метою є формування культури чистоти, правильного
поводження з відходами та відповідального споживання ресурсів серед молоді,
об'єднання зусиль заради екологічного майбутнього.
Тиждень «Я обираю життя»
Ток-шоу «Відображення Я»
У ході виховного заходу класний керівник, Світлана БОДЯН, разом з 10-ти класниками, обговорили та намагалися відобразити у сценічних образах «відображення», відображення не лише зовнішнє та оточуюче, а й спробували заглянути у свій внутрішній світ. Адже не завжди, те що ми бачимо у дзеркалі, цілком відображає наше «Я». І зробили висновок, що внутрішній світ, набагато більший, ніж його зовнішня оболонка.
Любі 10-ти класники, день знань — символ чистоти, доброти. Це початок навчального року! Це чудовий привід зібратися з думками й зануритися в бездонний океан науки. Бажаю всім віри і впевненості у завтрашньому дні, міцного здоров'я, успіхів і злагоди у новому2023/2024 навчальному році!Нехай цей день не буде причиною печалі,а запам'ятається довгоочікуваними веселими зустрічами, пробудженням спраги до знань. Щоб сил і терпіння вистачило на весь прийдешній рік! Високих балів, легких контрольних, цікавих уроків і вірних друзів, з якими все легко здійсниться!Символічно цього дня був проведений і перший урок на тему " Живе і буде жити Україна, ніхто не спинить крил наших політ!", у ході якого було порушено проблемне питання: "Чому український народ є незламним?" і звичайно знайдена відповідь. А ще, досить важливим питанням уроку було питання "ЯК ТИ?", на яке ліцеїсти змогли дати ствердну і чітку відповідь. Нехай Бог захищає нашу рідну Україну та всіх її героїв і дає кожному незламність, невичерпну силу та мудрість.
АРХІВ
2022/2023 навчальний рік
Вітаю з Днем захисту дітей! Нехай наші діти завжди залишаються веселими і життєрадісними, нехай вони відчувають тільки любов і підтримку від своїх батьків! Хочеться, щоб всі вони були щасливі, а небо над головою завжди було мирним.
Сьогодні особливий день – ми відзначаємо Всесвітній день вишиванки. Вишиванка – символ здоров'я, краси, щасливої долі, родової пам'яті, порядності, чесності, любові, святковості. Це не данина моді і не просто одяг – це оберіг, який дає сили і міцно єднає з предками, живопис в якому уся історія, культура і велич українського народу. Українці ставляться до вишиванок як до святині. Вишиванки передавалися з покоління в покоління, з роду в рід, зберігалися як реліквії. В них код нашої нації, глибоке коріння і традиції, вони – символ свободи, нескореності і гідності волелюбного українського народу.Здавна і донині наші славні воїни одягають сорочки вишиті їх коханими і матусями, бо в кожному хрестику і кожній ниточці є молитва найрідніших людей, яка як броня захищає від ворога.Українські вишиванки про «не здамся», «буду стояти до кінця», «дух міцніший, ніж тіло» і «Україна буде вільна». Як наша рідна мова і пісня, ці сорочки потужна зброя проти агресора.Одягти вишиванку сьогодні – це сказати про те, що ніхто й ніколи не окупує нашу душу, не поставить на коліна і не примусить відмовитись від найціннішого – своєї Батьківщини і землі.
Єдиний національний урок з безпеки дорожнього руху
«Безпечна дорога додому»
17 травня класні керівники 7 та 9 класів І.С. Олієвська та С.В. Бодян провели Національний урок з безпеки дорожнього руху «Безпечна дорога додому».
Захід був присвячений дотриманню правил дорожнього руху. Тему безпеки дорожнього руху розглянули через ряд конкурсів і загадок про світлофор, пішоходів, перехід зебру, пішохідний перехід.
Учні глибше познайомилися з поняттями «правила дорожнього руху», «учасники дорожнього руху», «частина вулиці»; ділилися знаннями про дорожні знаки. Особливо ліцеїстам сподобалася гра «Безпечна дорога до школи», у якій вони допомагали безпечно дістатися до ліцею. Закінчився урок повторенням правил дорожнього руху та вибором безпечної дороги до ліцею.
Мама - найдорожча людина в житті кожної людини, яка завжди підтримуватиме свою дитину, навіть якщо "малюку" вже більше 30 років. Мамі присвячене щорічне свято День матері, яке в Україні відзначається на офіційному рівні. З Днем Матері! Нехай кожна хвилина життя буде сповнена любов'ю та радістю! Нехай ваше материнське серце не знає смутку. Нехай діти радують успіхами та турботою! Добра вам і радісного материнства!
Вічний вогонь палає
Дзвонить у далі століть
Вічний вогонь закликає:
Щастя живих бережіть!
Вічний вогонь клекоче:
Люди, не треба війни,
Щоб не вмирали дочки,
Сестри, брати, сини!
Вічний вогонь палає,
Тужать берізки над ним.
Вічний вогонь вимагає:
Миру і щастя живим!
8 травня Україна відзначає День пам'яті та примирення. Він присвячений загиблим у Другій світовій війні. Другий рік поспіль українці проводять цю памʼятну дату в умовах сучасної повномасштабної війни Росії проти України, яку називають найбільшою війною в Європі з часів Другої світової. Близько 8-10 мільйонів українців загинули у війні 1939-1945 року.
День пам'яті і примирення присвячений перемозі над нацизмом, а також вшануванню всіх його жертв.
Класні керівники 7 та 9 класів І.С. Олієвська та С.В. Бодян провели бесіду з ліцеїстами, метою якої було поглибити знання учнів про героїчне минуле нашого народу, допомогти усвідомити велич подвигу українців у Другій світовій війні, виховувати в них шану і повагу до тих, хто ціною власного життя здобув перемогу у війні і здобуває перемогу на рідній землі в наші дні.
Підсумком заходу було покладання квітів біля пам'ятника Невідомому солдату.
Не забуваймо: той, на чиєму боці справедливість, хто захищає свою землю, завжди перемагає.
Ця пам'ять робить нас сильнішими.
Відео В Україні з'являється нова субкультура: молоді люди,
одягнені в чорне, організовують масові бійки в публічних місцях. Це явище
прийшло до нас з росії.
У чому небезпека, чи пов'язано це з війною і чому українські підлітки беруть приклад з країни-агресорки?
Дану проблему було обговорено класним керівником Світланою БОДЯН з ліцеїстами 9 класу на виховній годині.
Було розглянуто багато питань та проблемних ситуацій, зокрема:
- ПВК «Редан». Що воно таке?
- Чому приватна військова компанія? Невже це дійсно ПВК?
- А чому «Редан»?
- «Редан» - це російська інформаційно-психологічна спецоперація?
- Чому в «Редан» обирають підлітків?
- Що відбувається в Україні?
- Як розпізнати, що ваш товариш «Редан»?
«Війна, що змінила кожного»
24 лютого 2022 року назавжди розділило життя українців на до та після. О п'ятій ранку російські війська здійснили масовану повітряну атаку по всій території України та почали повномасштабний воєнний наступ. За вісім років терору Донбасу та окупації Криму людоїдський апетит країни агресора зріс.
24 лютого 2022 року, день, який назавжди залишиться в пам'яті кожного, хто пережив це. Незалежно від того, де кожен українець зустрів війну - в Харкові, Києві, Львові, на фронті або у власному будинку, в дорозі або за кордоном, багато хто скаже, що за їхніми відчуттями, цей день ніколи не закінчувався.
Ми,
українці, тримаємо оборону й демонструємо волю перемогти ворога, чим доводимо
спроможність протистояти російській військовій агресії, ми об'єднали зусилля у
лавах Збройних сил України, Національної гвардії України, масового
волонтерського руху, а також на дипломатичному, інформаційному, історичному та
інших фронтах.
Майже рік триває повномасштабне вторгнення РФ на територію України. 14 лютого 2022 року на тлі попереджень американської та західноєвропейської розвідки про можливу війну, президент Володимир Зеленський підписав указ про започаткування нового свята 16 лютого - Дня єднання. Це було зроблено з метою консолідації суспільства, стійкості духу та зменшення психологічного тиску, адже, як ми пам'ятаємо, у лютому 2022 всі стрічки новин майоріли страшними заголовками про наближення війни. Тоді, на початку лютого 2022-го, мало хто вірив у те, що Росія дійсно розпочне велику війну, а День єднання ще раз нагадав, що саме у єдності - наша сила і міць.
Свято показало, що українці сильні у єднанні, ми пишаємося своєю
нацією та хочемо жити у мирі. Як виявилося, до війни лишалося всього 8 днів.
Щороку у першу суботу лютого, наш ліцей гостинно відчиняє двері для випускників. Ми запрошуємо вас побувати у країні дитинства та юності, пригадати веселе шкільне життя, любих вчителів та однокласників.
Тож розпочнімо мандрівку "Сторінками шкільної фотокниги"
Виховна година
«Насильству - ні! 16 днів проти насильства і назавжди!»
Насилля не має географічних, соціальних та релігійних кордонів. У цього злочину не може бути ніяких виправдань, про нього неможна мовчати.
З метою чіткого усвідомлення того, що насилля - це сміття, яке потрібно виносити з дому. Класним керівником, Світланою Бодян, було проведено виховну годину «Насильству - ні! 16 днів проти насильства і назавжди!». Головний меседж заходу: попередження насильства, профілактика та запобігання жорстокому поводженню у родині та соціумі. З учнями уточнили поняття насилля, видами його проявів (економічне, фізичне, сексуальне, емоційне), повідомлено про служби, заклади та установи, до яких слід звертатися у разі скоєння насилля, сказано про те, як потрібно просити про Крім того, були розіграні ситуації щодо можливого потрапляння під фізичне та сексуальне насильства.
В кінці заходу було зазначено актуальність теми, та розуміння підлітками нетерпимого ставлення до будь-якої форми насилля.
Година пам'яті... Пекельні цифри та слова,у серці б'ють, неначе молот, немов проклятий оживе,рік тридцять третій.Голод... ГолодУ люті сталінський страшнийтінь смерті шастала по стінах,СІМ мільйонів (Боже мій)не долічила Україна.Класний керівник, Світлана Бодян, провела годину пам'яті із ліцеїстами 9 класу, де намагалися зрозуміти душевний стан авторів творів про голодомор. Виховна мета: виховати прагнення зберегти в пам'яті історію рідного народу.
Виховна година «Толерантність починається з мене»
«Людина може обійтись без багатьох речей, але не без іншої людини»,- сказав один учений. Навіть на самоті вона подумки звертається до інших людей. Наприклад, коли приміряєш новий одяг або робиш зачіску, думаєш, що скажуть твої друзі, чи не вважатимуть тебе відсталим або занадто «крутим», Попри все людські стосунки нерідко спричиняють проблеми: непорозуміння, суперечки, конфлікти. Щоб запобігти цьому, треба навчитися ладнати з різними людьми. Толерантність - це мистецтво жити в світі несхожих людей та ідей. Толерантність - це терпимість до думок, поведінки та поглядів інших.
Толерантність - це повага, прийняття і правильне розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, форм самовираження і способів прояву людської індивідуальності.
З учнями було проведено тестування «Чи притаманні мені риси толерантності?», вправа "Бінго", яка сприяє формуванню позитивної самооцінки; усвідомленню унікальності кожної людини; вправа «Моя унікальність».
В умовах сучасної цивілізації найбільш оптимальна форма толерантності - розширення власного досвіду та критичний діалог. Людина може побачити в іншій позиції, в іншій системі цінностей, в чужій культурі не те, що вороже її власній позиції, а те, що може допомогти їй у вирішенні проблем, важливих не тільки для неї, а й для багатьох людей, інших культур.
21 листопада 2022 року Україна в восьме відзначатиме День Гідності та Свободи. З нагоди відзначення цієї дати зі здобувачами освіти 9 класу класний керівник Світлана Бодян провела інформаційну хвилинку. А також учні переглянули навчальне відео.
Цього дня
з інтервалом у дев'ять років розпочалися два наймасовіші протести в сучасній
Україні: у 2004 році - Помаранчева революція, у 2013-му - Революція Гідності.
Після перемоги Помаранчевої революції в листопаді 2005 року президент України
Віктор Ющенко запровадив державне свято - День Свободи 22 листопада, яке у
грудні 2011 року скасував Віктор Янукович. Після Революції Гідності 13
листопада 2014 року президент України Петро Порошенко підписав указ № 872/2014,
згідно з яким 21 листопада відзначається як День Гідності та Свободи. Цей день
установлено «з метою збереження та донесення до сучасного та майбутнього
поколінь інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття,
утвердження ідеалів свободи й демократії, а також віддання шани патріотизму та
мужності громадян, які восени 2004-го й у листопаді 2013-го - лютому 2014 року
стали на захист демократичних цінностей, прав та свобод людини і громадянина,
національних інтересів нашої держави та її європейського вибору».
Мова − це найважливіший засіб спілкування і пізнання та один із ключових
факторів незалежності країни. Щороку 9 листопада Україна відзначає День
української писемності та мови. Це свято було встановлено указом
Президента України 6 листопада 1997 року. Зазвичай в цей день вшановують
пам'ять Преподобного Нестора-Літописця, послідовника творців
слов'янської писемності Кирила і Мефодія, відзначають найкращих
популяризаторів українського слова та проводять Всеукраїнський
радіодиктант національної єдності, до якого приєднуються навіть
українці, які живуть за кордоном. Цей рік не став виключенням і до
написання радіодиктанту долучилися дев'ятикласники. Також класний
керівник Світлана Бодян провела виховну справу на тему "Не цураймося
мови", адже це питання є досить актуальним та наболілим, особливо під
час повномаштабного вторгнення рашистів на Україну. Тож плекаймо рідну
мову!!!
Сьогодні,14 жовтня вся Україна відзначає День захисників та захисниць України. Це свято справжніх героїв, які живуть серед нас та прямо зараз захищають нашу державу і відстоюють право всіх українців на вільне та щасливе життя!
Виховна година була присвячена усім захисникам та захисницям, а також хвилиною мовчання вшанували пам'ять і загиблих героїв.
Рій Залізні вовки долучилися до акції #ДякуюЗахисникамУкраїни.
Дякуємо захисникам України за відвагу, мужність та за кожен новий день!
7 жовтня 2022 року у нашому ліцеї відбувся захід «Осіння барви». І до нього також долучилися випускники, створивши затишну міні-фотозону, через яку передали особливості барв осінньої пори.
30 вересня
День вчителя: історія свята
Вперше таке важливе для суспільства свято, як День вчителя, відсвяткували в невеликій школі в місті Сан-Пауло (Бразилія). Майже 200 років перед тим бразильським імператором Педро I був виданий Указ про початкову освіту. Згідно з ним, в кожному поселенні країни повинна бути хоча б одна школа, де дітей будуть навчати азбуці.
Перше святкування відбулося 1947 року. Тоді педагоги та учні організували невелике частування та принесли до школи домашню випічку.
День вчителя в Україні почали святкувати лише 28 років тому. Це неробочий день, адже свято завжди припадає на неділю. Однак для вчителів та педагогів у школах традиційно влаштовують різні святкові заходи напередодні (у п'ятницю або суботу). Основна мета цього дня - подякувати вчителям за їхню важку працю.
До привітань долучилися і 9-тикласники, вони
підготували відео привітання для педагогів ліцею, де висловили слова вдячності
за їхню працю та вагомий внесок у розвиток учнівської молоді!!!!
29 вересня 2021 року в Україні та світі відзначають 81-ті роковини страшної трагедії, яка відбулася у Бабиному Яру. Ця подія є однією з найтемніших сторінок історії України. Та про неї потрібно пам'ятати, адже саме так ми зможемо вшанувати пам'ять мільйонів жертв Голокосту.
Класний керівник провела виховну годину-реквієм на тему: «Бабин Яр: без права на забуття». До її проведення долучили й здобувачі освіти 9 класу, вони розповіли про події, пов'язані з трагедією в Бабиному Яру, який став могилою десятків тисяч євреїв, а також українських патріотів, військовополонених, циган та інших громадян. Під час німецької окупації Києва у 1941-1943 роках було розстріляно від 100 до 150 тисяч осіб, дві третини з яких були євреї.
Після вступної бесіди учні переглянули документальний фільм «Бабин Яр: без права на забуття». Наприкінці виховної години учні віддали пошану хвилиною мовчання.
22 вересня класний керівник Світлана Бодян провела засідання з дев'ятикласниками у форматі круглого столу на тему: «Знання правил дорожнього руху - безпека вашого життя». В ході якого були обговорені правила дорожнього руху для всіх його учасників: пішоходів, велосипедистів, мотоциклістів та водіїв. А також було обговорено права та правомірність водіння транспортного засобу, який набрав популярності у сільській місцевості - мотоблок, - чи може керувати неповнолітня особа, які засоби безпеки повинні бути.
Ми любимо Україну,
Нашу Батьківщину.
Хочемо у мирі жити
І добро творити!
Тетяна Пантелюк
Міжнародний день миру відзначають у всьому світі 21 вересня із 1982 року за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН як день всесвітньої відмови від насильства і вогню. У цей день ООН закликає всі країни зупинити воєнні дії хоча б на 24 години. Невід'ємною процедурою початку святкових заходів у всьому світі слугує символічний «Дзвін миру». Цей дзвін був відлитий з монет, які зібрали діти з 60 країн світу. На ньому є напис: «Хай живе загальний мир у всьому світі».
Підсумком години спілкування стала фраза - «...мир - це те слово, це те відчуття спокою і цілісності, за які ми зараз боремося, не оминаючи і освітнього фронту. Любов до Батьківщини, повага до пращурів, ушанування звитяги наших сучасників - усе це рухає зараз нами і веде вперед! Ми - нація вчених, воїнів і хліборобів; кров'ю наших предків ми завоювали цю землю і відстоюємо нашу свободу зараз; ми прагнемо до саморозвитку, цінуємо досягнуте і прямуємо до нових звершень! Ось чому ми так цінуємо мир і дбаємо про життя...»
На виховній годині у 9 класі, класний керівник Світлана БОДЯН, обговорила важливу тему - тему насильства та жорстокості серед учнів. Кожному з нас, хоча б раз у житті доводилося зіткнутися з насильством. Воно могло застосовуватися проти вас самих, ви могли бути свідком, або самі ставали тими, хто ображає. Ми поговоримо про насильство та жорстокість, які направлені на одну дитину. Це явище називають булінгом. Булінг (від англ. bully - насильник). Погодьтеся, страшно звучить? Але справа навіть не у звучанні, а в тому, що це явище оточує нас всюди - в кожному закладі освіти, і найстрашніше - те, що воно несе за собою надзвичайно негативні наслідки. Під час виховної години здобувачі освіти намагалися зрозуміти почуття жертви булінгу, та поведінку агресора. І найголовніше, разом знайти шляхи допомоги постраждалій дитині та спробували убезпечити себе, щоб не зіграти одну з ролей у булінгу.
World Cleanup Day та Залізні вовки!!! Поки російські окупанти намагаються забрати у нас незалежність, суверенність, нищать нашу спадщину та природу, ми, українці - незламні і продовжуємо боронити свою державу, кожен на своєму фронті. Учнівська молодь об'єднує зусилля і разом тримають екологічну оборону. Рій «Залізні вовки» з класним керівником Світланою Бодян, під гаслом «Хай небо буде мирним, а Україна чистою!», вкотре долучився до Всесвітнього дня прибирання World Cleanup Day. Нехай маленька частинка нашого вкладу принесе користь нашому селу.Все буде Україна!!!
Виховна година "Як перебороти тривогу"
Незрозумілий страх, напруження, занепокоєння без причини періодично виникають у багатьох людей. Поясненням безпричинної тривоги може бути хронічна втома, постійні стреси, раніше перенесені або прогресуючі захворювання. При цьому людина відчуває, що в небезпеці, але не розуміє, що з ним відбувається.Відчуття тривоги і небезпеки не завжди є патологічними психічними станами. Кожна доросла людина хоч раз відчувала нервове збудження і неспокій у ситуації, коли не вдається впоратися з виниклою проблемою або напередодні складної розмови. Після вирішення таких питань почуття тривоги проходить. Так, на виховній годині у 9 класі «Як перебороти тривогу», було обговорено причини виникнення тривоги, способи її подолання. Головною метою було навчити учнів долати тривожність під час воєнних дій. Адже, з початком повномаштабного вторгнення російських військ на територію України, всі без винятку відчували і відчувають тривогу та тривожність.
АРХІВ
2021/2022 навчальний рік
Щороку в перший день літа, 1 червня - відзначається Міжнародний день захисту дітей.
День захисту дітей - це нагадування суспільству про необхідність захищати права дитини, щоб усі діти росли щасливими, навчалися, займалися улюбленою справою і в майбутньому стали чудовими батьками та громадянами своєї країни. Так учні 8 класу долучилися до фотоквесту "Дітям світу - мир і сонце "
"Та не втомимося ми, творячи добро"
Плутарх
Звітна робота рою "Залізні вовки", керівник С.Бодян. Добрі вчинки приносять радість не тільки оточуючим людям, але і тому, хто їх робить. Організовуючи, на перший погляд, невеликі, але реальні справи у своєму закладі освіти, учні вчаться бути компетентними та відповідальними громадянами своєї держави, переповнюються оптимістичними почуттями за долю України, усвідомлюючи, що кожен з них і всі разом можуть зробити реальний внесок у розбудову своєї рідної Батьківщини. Люди в усі часи творили добро - добро для кожного, добро для всіх, добро для народу.
«Не запитуйте країну, що вона може зробити для вас. Запитайте, що ви можете зробити для своєї країни» - під таким девізом працює наш рій. Добрі справи не вимагають матеріальних затрат, адже доброта в основі своїй безкорислива, а милосердя - безкінечне.
Беручи участь у благодійних акціях, ми відчули потребу творити добро. Тож нехай оживає істина стара: «Людина починається з добра!» Подаруйте добро іншим і воно повернеться вам сторицею.
День Європи - це день спільних цінностей та спільної історії всіх націй континенту. Це свято відзначається в нашій країні на державному рівні з 2003 року згідно з Указом Президента "Про День Європи".
Варто зазначити, що в Україні День Європи святкують щорічно кожної третьої суботи травня, а в країнах Європейського Союзу - 9 травня. В 2022 році День Європи в Україні припадає на 21 травня.
Це свято у черговий раз нагадує нам, що Європа починається не за кордоном України - вона починається у серці кожного українця! Цей день є незмінним підтвердження цілей нашої нації стати не лише географічною частиною Європи, а й гордим представником європейської спільноти.
Здобувачі освіти 6 та 8 класів разом із класними керівниками Олієвською І. та Бодян С. вітають всіх зі святом, яке визнає нас як частину квітучого товариства, яке дарує надії та наділяє можливостями, яке невідворотно підтримує усіх хто просить допомоги. Рівність народів дарує нам Європейський Союз.
Зі святом, Україно!
Класний керівник Бодян С.В. провела із здобувачами освіти 8 класу урок з медіаграмотності. Метою якого було розвивати в учнів навички роботи в групі; розвивати критичне мислення щодо інформації, навички для її ефективного пошуку та аналізу, інформаційну та візуальну грамотності; розвивати вміння ідентифікувати фейки. Кінцевим результатом уроку є здобуті знання та навички учнів: перевірка інформації; розрізнення факти від суджень; ідентифікація фейків, інструментів маніпуляції, вплив медіа на наші емоції; усвідомлення небезпеки поширення фейків про COVID-19; відповідальне ставлення до поширення інформації.
...Їх назвали Небесною сотнею - українців які загинули у Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути народом - джерелом і мірилом влади у власній державі, за країну, в якій не страшно жити і народжувати дітей. За цю самопожертву українці їх канонізували - за велінням серця долучили до сонму Небесного воїнства на чолі з архистратигом Михаїлом, аби захищали країну від лиха, пильнували й оберігали її з небес...
Небесній сотні шана й молитви
За чисті душі, що злетіли в небо.Їм шлях високий Боже освяти,І в мирі, Господи,Прийми до себе.
Рій «Залізні вовки» разом з класним керівником С.В.Бодян вшанували пам'ять героїв Небесної Сотні, запаливши свічки пам'яті та зачитавши вірші, та ангелами, на яких викарбувані імена загиблих воїнів.
Сьогодні незвичний день для любителів ґаджетів - день без інтернету та
соціальних мереж. Тож учні 8 класу долучилися до акції. І виявляється, є
безліч занять, які можна виконати і без використання мережі, провести
час з користю для себе.
«Безсмертна сила людського духу»
(виховна година з учнями 8 класу до Дня пам'яті жертв Голокосту)
27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. Зникають покоління, які пережили страхіття масових знищень, жахливу трагедію людства - Голокост. Поволі відходить страх... Пам'ять поступово заспокоюється... Натомість виникає переживання, що невдовзі все це стане «історією», тобто перестане бути безпрецедентним актом знищення мільйонів невинних людей. Ми маємо зробити все, щоб молодь знала, пам'ятала ці страшні сторінки людства, щоб діти ніколи не стали жертвами, катами чи байдужими спостерігачами.
Український народ 22 січня щорічно святкує День Соборності України. Це свято нагадує нам, що Україна не розділена, що немає окремої Східної і Західної України, а що у нас єдина держава і ми - єдиний народ! Тож прийміть найкращі привітання з нагоди найвеличнішого свята українського народу -Дня Соборності України!
Ми повинні бути гідними місії, покладеної на нас долею; мусимо підтримати й продовжити героїчні досягнення наших предків; виправдати сподівання і стати гордістю для наших нащадків.
Хай розум, воля і любов до рідного краю згуртовують нас для здійснення високої мети - процвітання соборної незалежної демократичної могутньої України, надійної запоруки добробуту й щасливого життя її народу.
18 січня відбувся загальношкільний захід "Парад сніговиків". Здобувачі освіти 8 класу долучилися до виставки.
Колядує Україна, колядує вся земля. Колядували й здобувачі освіти 8 класу. Зі святами!!!
Вітаємо з Новим роком! Бажаємо, щоб майбутній рік приніс усім стільки радощів, скільки днів у році, і щоб кожен день дарував посмішку і частинку добра. Нехай все, що ми планували, обов'язково збудеться: все те, що хотіли почати, - почнеться, а що хотіли закінчити - закінчиться. Нехай наступного року ми всі станемо щасливішими, добрішими і уважнішими до оточуючих нас людей, а світ відкриє нам нові двері! З повагою здобувачі освіти 8 класу.
9 грудня, згідно з рішенням Генеральної Асамблеї ООН, - є міжнародним днем боротьби з корупцією. Корупції можуть і повинні протидіяти держава, бізнес, ЗМІ, міжнародні та іноземні організації. Але важливо розуміти, що протистояння корупції - справа всього суспільства, кожного з нас. Класний керівник Бодян С.В. провела виховний урок "Ні! Корупції", під час якого пояснила, які є явища корупції як комплексної, глобальної проблеми, ознайомила з термінологією за проблемою, сформувала навички визначення, що є корупцією, а що ні. Під час уроку було обговорено різні види корупції, визначено, скільки коштує суспільству корупція.
Кожна людина живе за законами своєї держави. Не можливе проживання без будь-яких прав, обов'язків, законів. Адже тоді суспільство перетвориться на хаос. Так, 8 класі була проведена виховна година "Не переступи межу", з метою ознайомлення здобувачів освіти з кримінальною та адміністративною відповідальністю, сформувати правову культуру серед учнів, вчити відстоювати власну думку, а також з метою профілактики правопорушень та злочинів серед неповнолітніх.
1 грудня уся світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Цього дня людство згадує про те, яку серйозну загрозу для життя несе ця глобальна проблема.
Заходи, що традиційно проводяться в цей день, традиційно відбуваються із символом - Червоною стрічкою. Її вигадав художник Франк Мур. У 1991 році цей символ був використаний вперше. Тепер кожен, хто надягає Червону стрічку 1 грудня, висловлює свою надію на майбутнє без СНІДу.
Сьогодні ВІЛ - це не вирок. Люди з вірусом імунодефіциту можуть жити звичайним життям, народжувати дітей, працювати, подорожувати тощо. Достатньо вчасно вживати ліки. Якщо ВІЛ-інфекція діагностується вчасно, відразу розпочинається АРТ і надається необхідне лікування пацієнту, а відтак людині гарантується якісне та повноцінне життя.
З восьмикласниками була проведена інформативна хвилина на тему «СНІД: не залишаймося байдужими». У ході заходу було обговорено стадії розвитку хвороби, як уберегтися від недуги та чи варто панічно боятися ВІЛ-позитивних людей. А також учні підготували інформативні буклети про СНІД.
Академічна доброчесність починається із доброчесної поведінки кожного: учнів, батьків, вчителя, директора, працівників органів управління освітою.
Міжнародний центр академічної доброчесності визначає академічну доброчесність як дотримання п'яти фундаментальних цінностей: чесності, довіри, справедливості, поваги, відповідальності та відваги до дій. Оскільки замало лише вірити у фундаментальні цінності. Їх потрібно відстоювати, навіть зіткнувшись із тиском з боку інших чи відмінними поглядами. А це вимагає цілеспрямованості, відданості та відваги.
Прийнятий у 2020 році Закон України "Про повну загальну середню освіту" чітко визначає, що кожен учасник освітнього процесу зобов'язаний дотримуватися академічної доброчесності (частина 1 статті 43 вказаного Закону).
Для детального обговорення та розуміння поняття «академічна доброчесність» класним керівником 8 класу, було проведене заняття на тему «Магічний урок доброчесності» (за матеріалами команди Офісу розбудови доброчесності при НАЗК).
Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». До акції долучилися і восьмикласники. Адже прояви насильства супроводжують людство з давніх давен. Упродовж тисячоліть одна людина кривдить іншу людину, чинить насильство щодо неї. У світі постійно відбуваються війни, напади на людей, дискримінація, приниження. Прикро, що ми звикли сприймати насильство, як щось неминуче, адже прояви насильства порушують права людини, принципи її вільного та справедливого існування. І коли насильство чиниться поруч із нами чи в нас у домі, у школі, на вулиці, ми можемо й повинні зупинити його. Помаранчевий - це офіційний колір кампанії «16 днів проти насильства», що символізує світле та вільне від жорстокості майбутнє.
23 листопада класний керівник Бодян С.В. провела виховну годину із учнями 8 класу на тему «Поговоримо про дружбу». Метою було нагадати сутність поняття «дружба», сприяти зближенню та зміцненню учнівського колективу, вільно висловлювати власні думки, вміти відстоювати свою точку зору; виховувати позитивні якості дітей, уміння дружити й дбайливо ставитись один до одного; розвивати почуття доброти, довіри, любов, повагу та бережне ставлення до друзів. Епіграфом години став вислів Григорія Сковороди, який навчав бути обачним у виборі друзів. _«Немає нічого небезпечнішого, ніж підступний ворог, але немає нічого отруйнішого від удаваного друга. Жоден диявол ніколи не приносить лиха більше, ніж такі удавані друзі».
Здобувачі освіти 8 класу з нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи взяли участь у онлайн-конкурсі на платформі "На урок"
Що може бути важливішим за людське життя? Особливо гостро це питання постає в час невпинного технологічного прогресу, у час, коли людина сама відповідальна за власне здоров'я, життя. Уміння бути обачним серед шаленого транспортного потоку - це і є безпека життя.
Чи знали ви про те, що щорічно у світі мільйони людей гинуть у дорожніх аваріях. Дуже часто причиною загибелі людей на дорозі є не лише провина водія, а й власна кричуща необережність і неправильна поведінка. Попередити такі випадки та знизити смертність і кількість травм можна, скоригувавши свою поведінку. Прості речі рятують життя. А життя людини - це найвища цінність.
19 листопада 2021 року був проведений Єдиний національний урок з безпеки дорожнього руху з метою залучення учнів до вивчення та дотримання Правил дорожнього руху, безпечної поведінки на вулицях села, заміських дорогах, у транспорті, а також правил пересування на велосипедах, надання домедичної допомоги при незначних травмах.
#BreakTheFake
Сьогодні було проведено 2 заняття з навчання медіаграмотності учнів. Метою заняття було розвинути вміння аналізувати фото й відео; вміння складати пам'ятки / працювати з пам'ятками; вміння застосовувати онлайн-інструменти для перевірки фото, відео та створення власних творчих продуктів. Це було продуктивне практичне заняття для здобувачів освіти.
Виховна година на тему: "Завжди будь людиною"
16 листопада, до Дня Толерантності, з учнями була проведена виховна година на тему: "Завжди будь людиною". Епіграфом якої стали слова з вірша Надії Красоткіної "Будь людиною"Якщо людина забагато має,То думає, що буде так завжди.І світ навколо майже не сприймає,Не бачить горя людського й біди.. А будь людиною, до інших прислухайся,Допомагай чим можеш і завжди.Відкинь гординю і не зазнавайся,Щоб хтось підтримав у часи біди. У ході виховної години, уточнили знання про поняття "толерантності". Використано різні цікаві інтерактивні методи роботи. А також, у кінці пройшли тестування.
Конкурс з медіаграмотності
Здобувачі освіти прийняли участь у конкурсі з медіаграмотності на онлайн платформі "На Урок" - "StopFake".
Диспут на тему «Який(Яка) я, і яким(якою) я хочу бути»
Між восьмикласниками був проведений диспут на тему «Який(Яка) я, і яким(якою) я хочу бути» (підпроєкт), де учні представили свої роботи та обговорили питання, які їх цікавили. Диспут був емоційно насиченим та продуктивним.
Інформаційна хвилинка "В нікотиновому полоні"
У рамках проведення Тижня здорового способу життя була проведена інформаційна хвилинка з учнями на тему "В нікотиновому полоні", де було обговорено шкідливість даної звички, а також визначено всю фейкову інформацію про тютюнопаління.
Всеукраїнський урок з медіаграмотності
Сьогодні, ми долучилися до проведення всеукраїнського уроку з медіаграмотності. Урок спрямований на розвиток уміння ідентифікувати фейки та протистояти їхнім негативним впливам. За даними молодіжного опитування U-Report, лише 14% підлітків і молоді завжди перевіряють інформацію. При цьому молоді люди багато часу проводять в Інтернеті та щодня споживають значні обсяги контенту. Було переглянуто відео-ролики, обговорено визначення термінів, а також тестове завдання на закріплення отриманої інформації.
Осінь - по-справжньому гарячий період, навколишній світ ділить око широким спектром відтінків! Осіння фотозона - одна із помітних прикрас шкільних буднів. Для її створення все необхідне, в буквальному сенсі, є під руками: опале листя, сезонні квіти, овочі та фрукти. Ми, учні, 6-8 класів, обожнюєм все незвичайне, творче і навіть казкове, тому своє бачення цього, намагалися втілити у нашому спільному витворі.
Ось і настав цей день. 1 вересня - День Знань і старту нового навчального року. Він завжди особливо урочистий і хвилюючий, адже саме з нього починається незвіданий, цікавий і, водночас, нелегкий шлях до пізнання, до нових звершень, до самостійного життя.Так, сьогодні у 8 класі був проведений перший урок на тему: "Ми - незалежні. Подароване життя!" Любі мої школярі, натхнення вам та позитивних емоцій.