Енергозбереження у моїй оселі. Урок екології в 7 класі
«Я не лінивий. Я енергозберігаючий!»
Всім відомо, що основними джерелами енергії є вугілля, газ та нафта. Останнім часом все більшу роль відіграє атомна енергія. Однак з викорис-танням цих джерел енергії пов'язано чимало екологічних, соціальних та економічних, а сьогодні, під час війни – ще й політичних проблем. Ворог атакує енергетичні об'єкти нашої інфраструктури, щоб позбавити звичних благ цивілізації. Тому питання енергозбереження зараз актуальне, як ніколи.
Вивчаючи прісноводні екосистеми на уроках екології, семикласники обговорювали шляхи збереження енергії у власних оселях.
Як можна зберегти енергію? Своїми пропозиціями поділився з однокласниками Свердоляк Владислав. У нашому сьогоденні енергія витрачається на опалення приміщень, постачання гарячої і холодної води, роботу електричних приладів. Економити енергію не так вже й важко, варто лише дещо змінити деякі свої звички.
Бурлака Володимир оприлюднив підготовлену вдома інформацію про еволюцію опалення.
То як правильно упроваджувати домашню економію?
Правилами енергозбереження на кухні поділилися майбутні господині, обидві Софійки, Панова і Солоненко. Щонайменше половина загальної кількості спожитої енергії вдома витрачається на кухні: на приготування і збереження їжі, миття посуду. Навіть перестановка холодильника у прохолодніше місце може дати помітний ефект. А накриваючи каструлю кришкою, ви зможете скоротити витрати енергії більш ніж удвічі!
Енергозбереження під час прання теж потребує певних навичок.
А бути вимогливим покупцем – то є важлива наука, бо треба навчитися вимагати від продавців відомостей про енергоспоживання техніки, яку ти хочеш придбати.
Енергетична руханка додала позитиву до емоцій школярів. Відгадуючи загадки про побутові електроприлади, діти рухами імітували їхню роботу.
Я завжди на мотузку
На столі чи у кутку,
До розетки як припнусь,
Мовби човен рушу в путь,
Згладжу хвилі всі, будь ласка.
Як я звусь? (електропраска)
Виконанням завдань інтерактивної вправи «Енергозбереження» завершився цікавий урок про впровадження домашньої економії.
Не менш цікавим є практичне домашнє завдання, яке отримали семикласники: виготовлення відбивачів тепла, а також вдома кожен запропонує своїй родині перевірити на практиці ефективність наших порад з енергозбереження.
Пам'ятаймо: Економія ресурсів, тепла, енергії в побуті допомагає берегти
довкілля та заощаджувати кошти!