Тиждень профорієнтації “Майбутнє за нами”

17.03.2025

Метою було підвищити рівень поінформованості учнів із питань профорієнтації, розширити їхні знання про світ професій, допомогти старшокласникам визначити власні професійні інтереси, нахили, виховувати в учнів прагнення бути успішними людьми, любов до праці.

Вибір професії — невід'ємний етап у житті кожного, хто здатний працювати. Рано чи пізно ми всі виходимо на роздоріжжя, щоб серед тисячі шляхів, обрати свій, єдиний. І справді, дуже нелегко розібратися у такому великому розмаїтті професій. Вибір професії недаремно називають другим народженням людини. Адже від того, наскільки правильно зроблено вибір професії, залежить суспільна цінність людини, і, нарешті, її радість і щастя. З цього приводу відомий український педагог і психолог К. Д. Ушинський писав: «Якщо ви вдало виберете працю і вкладете в неї душу, то щастя саме вас знайде».

Під час проведення тижня заходів, здобувачам освіти було розказано і надані посилання на тести, книжки, сайти, онлайн-ресурси, що допоможуть визначитися з майбутньою професією, якими зможуть скористатися в домашніх умовах і визначити спектр своїх інтересів, професійних нахилів, тип майбутньої професії.

Початком робочого тижня стало відкриття галереї висловів про професії

Фото 1

Свою майбутню професію презентували і учні початкової ланки.

Фото 2

Самодіагностика «Самооцінка схильностей та інтересів», про важливі критерії у виборі майбутньої професії та як не допустити помилки все це було обговорено з випускниками середньої ланки.

Фото 3

Загадковий батл «Калейдоскоп професій», диспут на тему: «Поговоримо про світ професій: актуальність на ринку праці», вікторина « Час – гроші» - ці заходи познайомили учнів 5 – 7 класів із новими, ще незнаними, для них, професіями та важливість гідної оплати праці.

Фото 4

Практикум: «Складання професійного резюме». Грамотно складене резюме – це перша умова успішного працевлаштування, під таким девізом пройшло заняття із 10-тикласниками.

Фото 5

Військово-спортивне заняття: «Моя професія – захищати Батьківщину» провів вчитель Захисту України спільно із соціальним педагогом з учнями 10 і 11 класами з метою ознайомлення здобувачів освіти з різноманітністю військових професій та їх особливостями, допомогти їм визначити свої здібності та схильності до військової служби, а також надати інформацію про вимоги до кандидатів на військову службу та можливості кар'єрного зростання, сформувати в учнів усвідомлене ставлення до вибору військової професії.

Фото 6

Особливо насиченим тиждень був для випускників старшої ланки, з ними було проведено: 

1) самодіагностику «Самооцінка схильностей та інтересів», що дало можливість визначити ключові сфери для самооцінки: інтелектуальні здібності (аналітичні, логічні, творчі здібності), комунікативні навички (вміння спілкуватися, переконувати, працювати в команді), організаційні здібності (вміння планувати, організовувати, керувати), технічні навички (вміння працювати з технікою, програмувати, конструювати), творчі здібності (вміння малювати, писати, музикувати).

2) Заняття з елементами тренінгу: «Помилки при виборі професії». Метою заняття було: виявити та проаналізувати типові помилки, яких припускаються при виборі професії; надати учасникам інструменти для самостійного аналізу своїх схильностей та інтересів; сформувати усвідомлене ставлення до вибору професії; надати практичні поради щодо уникнення помилок при виборі професії.

3)Проведення зустрічі із поліцейським офіцером Мамалигівської громади, на тему: «Чи можу я бути офіцером поліції?». На зустрічі з 11-класниками говорили про те, хто такий поліцейський офіцер громади, чим живе, що вміє і чому ця робота — більше, ніж просто форма. Це — про довіру, силу і серце. Бо офіцер — це той, хто поруч. Завжди.

Фото 7

Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати