Всесвітній День доброти
13 листопада - Всесвітній день доброти
Саме цього дня 1998 року на Першій конференції
Всесвітнього руху доброти в Токіо було засновано нове свято. Його ініціатором
став волонтерський рух "За доброту", що з'явився в Японії 1997 року.
Цілі і завдання організації - надихати людей на добрі вчинки і сприяти поліпшенню життя у світі за допомогою добрих вчинків. Всесвітній день доброти, на думку засновників свята, - це можливість нагадати людям про важливість прояву людяності і взаємодопомоги у повсякденному житті. Рух доброти затвердив декларацію, в якій написано, що людська доброта має фундаментальну важливість як головна умова осмисленого життя. Глобальне прагнення учасників руху - створити світ, здатний співчувати і виявляти доброту. Символом свята є відкрите серце. А суть святкування в тому, щоб нагадати людям про важливість прояву людяності і взаємодопомоги в сучасному житті.
Долучитися може кожен охочий - головне, щоб людина хотіла і була готова допомагати іншим. Учасники руху на колективних зустрічах розповідають про ідеї добрих справ і способи втілення їх у життя. Офіційно Всесвітній день доброти затвердили у Сінгапурі 18 листопада 2000 року на третій конференції Руху доброти. На думку організації, саме в сучасному світі, за нестачі спілкування і в еру глобальних технологій, проблемою є відсутність співучасті. Також метою Всесвітнього дня доброти є об'єднання націй, незважаючи на культурні бар'єри. У День доброти учасники організації дарують незнайомим людям квіти, а плани допомоги нужденним утілюють цілий рік.
В нашій школі соціально-психологічною службою проведено онлайн-бесіди з дітьми 4-8 класів. У кожної дитини своє бачення слова «добро», але все зводиться до одного поняття «ЛЮБОВ»....Любити когось, любити щось. Діти по-різному виявляють любов до батьків,людей,природи,тварин....Добро і любов крокують разом.
Мудрець сказав: живи, добро звершай Та нагород за це не вимагай. Лише в добро і вищу правду віра Людину відрізня від мавпи й звіра. Нехай ця істина стара:Людина починається з добра.
Пам'ятайте, що князь Володимир Мономах у своєму «Повчанні дітям» закликав:
- не забувайте убогих, подавайте сиротам, захистіть вдову;
- не майте гордощів у своєму серці, старших шануйте;
- не проминіть ніколи людину, не привітавши її, і добре слово мовте.
РОБІТЬ ДОБРО ЗАВЖДИ... НЕ ТІЛЬКИ В ДЕНЬ ДОБРА