Всеукраїнський тиждень протидії булінгу

23.09.2024

Соціальна нестабільність, що склалася у сучасному суспільстві, зумовлює зростання різних відхилень в особистісному розвитку та поведінці підлітків. Це підвищена тривожність, духовна спустошеність, байдужість, цинізм, жорстокість, агресивна поведінка. Особливу увагу привертає проблема насильства в дитячому та підлітковому середовищі. З метою профілактики виникнення та подолання проявів булінгу , в Подвірненському ліцеї з 16.09. по 20.09.2024р. пройшов Всеукраїнський тиждень протидії булінгу. Практичний психолог, Керунець Л.П. протягом тижня провела зі здобувачами освіти 8-11 класів інформаційну хвилинку та анонімне анкетування «Булінг та його прояви в підлітковому віці».

Першокласники з зацікавленням долучилися до проведення Всеукраїнського тижня протидії булінгу. Із захопленням переглядали мультфільми «Про пташок « та «Їжачок», які допомагають запобігти цькуванню серед дітей. Діти активно обговорювали їх та аналізували поведінку героїв мультфільмів. Разом складали правила дружби та вивчали руханку «Якщо друзі усміхаються тобі».

ФОТО 1 клас

З другокласниками була проведена виховна справа " Усі люди рівні, усі люди гідні". На занятті була використана вправа " Хмаринка слів", під час якої розглядалися ганебні явища, які вказують на булінг. При проведенні гри «Мікрофон " діти висловлювали своє ставлення до цих явищ.

ФОТО 2 клас

З учнями 3 класу Подвірненського ліцею був проведений антибулінговий уроку «НЕ ЦЬКУЙ». Під час різноманітних вправ, ігор, завдань діти вчилися оцінювати свої вчинки та вчинки своїх однолітків. Опрацьовували навички спілкування та підтримки один одного. Третьокласники переглянули тематичні ролики, презентації, розбирали конкретні життєві ситуації. Розвивали вміння пошуку шляхів виходу зі складної ситуації, формували навички відповідальної та безпечної поведінки. Обговорили чим ми схожі і чим різні? Учням дуже сподобалася вправа «Емоційне коло» де мімікою виражали свої емоції. Заповнили сторінки гарного настрою і підклеїли в щоденник вражень.

ФОТО 3 клас

У 4 класі був проведений антибулінговий урок «Вчимося у дружбі жити». Метою уроку було формування ціннісного ставлення здобувачів освіти до дружби та негативне ставлення до проявів булінгу. Цікавими для дітей були ігри «Чи уважні ми один до одного?» та «Хто мій друг?». Вправа «Асоціативний кущ» допомогла розібратися, що притаманне булінгу. Після цього склали поради «Як боротися з булінгом?» Насамкінець, кожен отримав «седце доброти» і написав на ньому те, що може допомогти іншій людині, зігріти їй душу.

ФОТО 4 клас

Класний керівник 5 класу, Вержак Л.П. провела зі своїми вихованцями цікаву виховну справу «Стоп, булінг!».

ФОТО 5 клас

Щоб створити атмосферу дружби, поваги одне до одного, відчуття колективу, шестикласники разом з класним керівником провели виховну справу «Змінюй в собі негативне ставлення до інших». Виступили всі разом проти булінгу та насилля, зіграли в гру «Обійми друга», використовуючи фрази, які були надруковані на паперових полосках «Обійми того, хто…»

ФОТО 6 клас

У 7 класі було проведено виховну справу на тему «Як подолати булінг».

Мета – формувати нетерпимість до проявів агресії; розвивати співчутливе ставлення до жертв насилля та навички надання і отримання допомоги.

Семикласники дізналися про ознаки, форми та методи булінгу і способи боротьби з ним, а також ліцеїсти долучилися до оформлення розмальовок, у яких засудили будь – які прояви агресії.

Отже, діти отримали знання, значить налаштовані на відповідальність та моральність.

ФОТО 7 клас

В рамках Всеукраїнського тижня з протидії булінгу #Stop! БУЛІНГ! Класний керівник 8 класу, Керунець Л.П.,провела зі своїми вихованцями заняття з елементами тренінгу «Попередження булінгу та конфліктів у школі». На занятті восьмикласники поглибили знання про булінг, його причини, наслідки, розвивали навички безконфліктного спілкування, толерантності, виховували повагу один до одного, відповідальність за власні вчинки.

ФОТО 8 клас

У рамках тижня протидії булінгу класний керівник, Олієвська І.С. з учнями 9 класу провела виховну справу на тему: «Вчимося толерантному спілкуванню у сучасному освітньому середовищі». Під час перегляду презентації дев'ятикласники подивилися відеоролики, працювали в групах та обговорювали різні життєві ситуації.

ФОТО 9 клас

Соціальний педагог, Бодян С.В. провела із старшокласниками цікавий захід - прес-шоу «Безконфліктне спілкування у нашому житті».

Прес-шоу "Безконфліктне спілкування: шлях до гармонії" 

У сучасному світі вміння спілкуватися без конфліктів є однією з найважливіших навичок. На нашому прес-шоу ми розібрали експертів, психологів і активних громадян, щоб обговорити, як зробити наше спілкування гармонійним, толерантним та продуктивним.

Чому це важливо? Безконфліктне спілкування сприяє кращим відносинам на роботі, в сім'ї та суспільстві. Вміння чути один одного та конструктивно вирішувати непорозуміння — це основа для миру та злагоди.

Приєднуйтесь до нас і станьте частиною руху за гармонійне суспільство!

#БезконфліктнеСпілкування #Гармонія

#ПсихологіяСпілкування

ФОТО 11 клас

А наші випускники 11 класу, разом з класним керівником Бодян С.В., підготували цікавий повчальний флешмоб «Ми – проти боулінгу».

Ми разом проти булінгу! 

Булінг — це не просто слово, це проблема, з якою стикаються тисячі дітей та підлітків щодня. Але разом ми можемо змінити це!

Що таке булінг? Це приниження, фізичне або емоційне насилля, що повторюється і залишає глибокий слід на психологічному здоров'ї.

Чому це важливо? Кожен з нас може стати підтримкою для того, хто страждає від булінгу. Ми можемо змінити культуру спілкування у закладах освіти і створити безпечне середовище для кожного.

Разом ми сильніші! Давайте побудуємо світ без булінгу. 

#МиРазомПротиБулінгу #StopBullying #Підтримка #СильніРазом

Відео 11 клас

Тож давайте вчитися правильно реагувати на негативні дії і брати приклад з квітів: повертатися до сонця, відвертатися від холоду.

Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати