Звіт про проведення Тижня української писемності та мови!
Уже стало доброю традицією у листопаді проводити заходи, присвячені Дню української писемності та мови і вшануванню пам'яті Нестора Літописця. Це свято, яке щороку відзначають в Україні 9 листопада.
Цього року програма предметного тижня була, як завжди, досить насиченою. Учні мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної української мови, вшанувати пам'ять про видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні у нас є. Конкурси, мовні ігри і турніри спонукали учнів до творчості й пізнання, викликали ще більший інтерес та бажання вчитися, сприяли розвитку креативності, вчили бути спостережливими, кмітливими та винахідливими.
П'ятикласники мали можливість «здійснити космічну мандрівку» у Лексикологію, побувати на планетах Синонімів, Омонімів, Антонімів, Паронімів.
У 6 класі проведено мовознавчий турнір «Знавці українського слова», під час якого діти пригадали теоретичний матеріал з мови, збагатили свої знання із фразеології, склали вірші, дізналися чимало мовних цікавинок.
Юні мовознавці взяли участь у онлайн конкурсі «Слово до слова» (На Урок). Здобувачі освіти і вчителі долучилися до написання 21-го Радіодиктанту національної єдності.
Семикласники цікаво провели час, виконуючи завдання мовознавчої вікторини «Моя прекрасна українська мова, найкраща пісня в стоголоссі трав... ». Школярі продемонстрували свої знання з розділів: «Лексикологія», «Орфографія», «Морфологія», «Стилістика». Також залюбки змагалися конкурсах: «Вгадай твір за ілюстрацією», «Хто я?», «Разом, швидко, правильно» , «Ерудит», «Лексична пара», «Знайди слова», «Вірю не вірю...».
Яскрава мультимедійна презентація ознайомила дев'ятикласників з історією виникнення свята, з Нестором Літописцем - основоположником української писемності, з Кирилом та Мефодієм, які створили наш алфавіт. Дізналися про славетні та трагічні сторінки історії нашої мови.
Також практично працювали над лексичними та граматичними помилками в мовленні. Адже рідну мову слід розвивати, берегти та любити.
З нагоди Дня писемності та мови в 11 класі було проведено мовно - літературну гру «Цікавий світ фразеології». Старшокласники проявили творчу ініціативу щодо виконання завдань, робили висновки, проводили пошукову роботу.
Заходи, проведені упродовж тижня, були цікаві, сприяли розвитку творчої активності, відчинили перед дітьми двері у захопливий світ рідної мови. Спонукали берегти її красу та чистоту.
В 2 класі було проведено літературну годину під назвою «Квітни, рідна наша мово!»
«Ми - українці. Живемо у вільній незалежній державі - Україні. Розмовляємо рідною державною мовою. А мова в нас красива і багата, мелодійна і щира, як і душа нашого народу» - саме з таких рядків розпочалася святкова зустріч з другокласниками. «Мовна вікторина», в якій вони взяли участь, була насичена мовними цікавинками. Учні мали змогу поринути у світ краси рідної української мови, згадуючи віршовані рядки та народні вислови про мову.
Активні та допитливі другокласники залюбки пограли в мовні ігри. Сплітаючи «віночок» української мови, діти добирали слова-ознаки та дійшли висновку, що для нас рідна мова - це наша гордість, це скарбниця українського народу.